//
کدخبر: ۴۶۲۱۶۸ //

بهترین بطری برای نگهداری آب در تابستان

بطری های آب پلاستیکی به دلیل ترکیبات شیمیایی برای بدن بسیار مضر هستند بنابراین باید برای نگهداری آب از بطری های مناسب و سالم تری استفاده کنید.

بهترین بطری برای نگهداری آب در تابستان
به گزارش فرتاک نیوز،

بطری یکی از ظروفی است که برای نگهداری مایعات از آن استفاده می شود. اغلب بطری های نگهداری آب پلاستیکی و یک بار مصرف هستند و اگر یک بار استفاده شوند، بدون ضرر هستند اما متاسفانه بسیاری از ما از بطری های آب معدنی چندین بار استفاده کرده و در آنها مواد مختلف می ریزیم، این کار نه تنها برای سلامتی مضر است بلکه استفاده از مواد تجزیه ناپذیر برای ساخت این بطری ها، باعث آلودگی‌ های زیست محیطی می شود. بهتر است به جای استفاده از بطری های پلاستیکی برای نگهداری آب، از نوع دیگری از آنها استفاده نماییم.

بهترین بطری برای نگهداری آب

در این قسمت در مورد فواید بطری های اسپری ضد زنگ صحبت می کنیم و به شما می گوییم که چرا بهترین گزینه برای نگهداری آب می باشد. طبق مطالعات انجام شده، تقریبا همه انسان ها روزانه هزار بار با تصمیم گیری های مختلف مواجه می شوند.

این تصمیم گیری ها دقیقاً از زمانی که چشم باز می کنید، اتفاق می افتد، مثلاً تصمیم می گیرید که اول رختخواب خود را مرتب کنید یا دوش بگیرید. امروز شلوار جین بپوشید و یا شلوار نخی. چای بخورید یا قهوه.

همه این ها جزء تصمیماتی است که در طول روز اتخاذ می کنید. بهتر است یکی از تصمیمات شما انتخاب بطری های استیل ضد زنگ برای نگهداری آب باشد که در این قسمت علت آن ها را به شما توضیح می دهیم.

فواید بطری آب استیل ضد زنگ

جلوگیری از ورود بیسفنول آ یا BPA

این ماده در بسیاری از کشورها مثل ژاپن یا کانادا به طور کامل ممنوع می باشد. سازمان جهانی غذا و دارو نیز استفاده از آن را برای کودکان ممنوع اعلام کرده است اما این مواد هنوز در بطری های پلاستیکی موجود هستند.

مطالعات نشان می دهد که بیسفنول آ به شدت برای سلامت انسان مضر می باشد. پس بهتر است از بطری های استیل ضد زنگ استفاده کنید که هیچ گونه پلاستیکی در آن ها به کار نرفته باشد تا مطمئن شوید که صد در صد فاقد BPA می باشد.

قوطی های فلزی حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند

بر خلاف آن چه تصور می شود، بطری های فلزی هرگز مواد شیمیایی مضری ندارند اما اگر محصولات پلاستیکی حاوی بیسفنول آ هم نباشند، باز هم مقداری مواد سمی در آن ها وجود خواهد داشت؛ مخصوصاً زمانی که این بطری های پلاستیکی را در معرض گرما قرار دهید. سپس مواد شیمیایی کم کم از آن ها نشت می کند.

در سال ۲۰۱۱ روی ۴۵۰ عدد ظروف و بطری های پلاستیکی تحقیقاتی انجام شد. به این صورت که غذا و آب را در ۴۵۰ عدد از لوازم پلاستیک قرار دادند. سپس متوجه شدند که تمام آن ها فاقد بیسفنول آ بودند اما هفتاد درصد آن ها مواد شیمیایی آزاد کردند که مانند استروژن عمل می کرد.

از آن جایی که پلاستیک متخلخل می باشد، با هر جرعه نوشیدن آب از این بطری ها و مصرف ماده غذایی، مقدار زیادی از این باکتری های مضر وارد بدن انسان می شوند.

دوری از قارچ زدگی

علاوه بر این که بطری های فلزی مواد شیمیایی مضر ندارند، در برابر زنگ زدگی هم مقاوم می باشند زیرا طراحی آن ها عالی است و هرگز قارچ و باکتری در آن ها جا خوش نمی کند.

کمک به محیط زیست

در کشورهای بزرگ، حدوداً هر سال ۲۹ میلیون بطری پلاستیکی جمع آوری می شود. از هر شش بطری پلاستیکی خریداری شده، فقط یک دانه از آن ها بازیافت می شود. در واقع ۱۰۰۰ سال زمان لازم است هر کدام از این بطری های پلاستیکی دوباره بازیافت شوند. پس با استفاده از بطری های فلزی، به محیط زیست خود کمک می کنید.

آیا می دانید که تنها ۱۲ درصد از بطری های پلاستیکی خریداری شده بازیافت می شوند؟ از این ۱۲ درصد فقط ۵۰ درصد آن دوباره به چرخه استفاده بعد از بازیافت بر می گردند. این موضوع به این معناست که اکثریت بطری های پلاستیکی کاملاً با آشغال های دیگر ترکیب می شوند.

حفظ طعم و مزه

حتما تا به حال برایتان پیش آمده که یک بطری پلاستیکی استفاده می کنید، داخل آن آب پر می کنید، سپس آن را روی سینک گذاشته و فردای آن روز می خواهید از آن استفاده کنید. صبح روز بعد متوجه می شوید که کمی طعم آب تغییر پیدا کرده است اما بطری استیل کیفیت بسیار بالایی دارد و هرگز تمام طعم آب را تغییر نمی دهد.

نگه داشتن سرما و گرما

بطری های استیل، برعکس بطری های شیشه ای یا پلاستیکی، یکی از بهترین ها در سرد و گرم نگه داشتن نوشیدنی های مختلف می باشند. مثلاً می تواند نوشیدنی های داغ را حدود ۱۲ ساعت گرم نگه دارید و یا تا بیشتر از ۲۴ ساعت آب را خنک نگه دارید. پس دیگر با قهوه های ولرم و نوشابه های داغ خداحافظی کنید.

قیمت ارزانتر

قیمت بطری های پلاستیکی از بطری های استیل بیشتر است. در نتیجه چه بهتر که هم قیمت پایین تر خریداری کنید و هم فواید زیادی را به بدن برسانید.

آب شیر بهتر است یا آب داخل بطری؟

قطعا طعم آب شیر از هر لحاظ از آب داخل بطری مخصوصاً بطری های پلاستیکی بهتر می باشد زیرا:

بهترین بطری آب، بطری است که داخل آن محتوای معدنی وجود داشته باشد در واقع آب شیر، بهترین محتوای آب می باشد که سطح مشخصی از مواد معدنی در درون خود دارد. آب مقطر از بخار آب جوش به دست می آید. این پروسه جزء تصفیه یا حذف سطوح مضر میکروب ها قرار می گیرد و مواد مضر را به حداقل می رساند.

آب بطری نسبت به آب شیر، آب عالی نیست. طبق مطالعات انجام شده ۲۵ درصد آب بطری، همان آب شیر می باشد که ممکن است تصفیه شده یا تصفیه نشده باشد. معمولا گروه های تحقیقاتی پیشنهاد می کنند که از آب شیر تصفیه شده به جای آب های آماده استفاده کنید که امن ترین گزینه ممکن هستند. فیلتر تصفیه آب شما باید کیفیت بسیار زیادی داشته باشد. همچنین باید از دستورالعمل های مربوط به آن پیروی کنید.

به دلیل شیرالات استیل طعم آب شیر از هر لحاظ از آب داخل بطری مخصوصاً بطری های پلاستیکی بهتر می باشد.

آب داخل بطری یا همان آب معدنی از منابع مختلفی به دست می آید که با روش هایی پاکسازی و تصفیه می شود که روی مزه آن تاثیر گذار است. بعضی از این آب ها تحت پروسه هایی مثل اضافه کردن مواد معدنی همراه شده اند و تمام آلودگی ها را از بین می برد. باید روی این بطری های آب، برچسب های تایید وزارت بهداشت چسبیده باشد. در نتیجه باید برای نوشیدن مناسب باشد. اگر برچسب روی بطری آب آسیب دیده است ، پس احتمالاً نباید آن را خریداری کنید.

مصرف آب بطری شده، ۱۵۰برابر بیشتر از آب شیر باعث تولید گازهای گلخانه‌ای می شود

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۲۱۶۸ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد