//
کدخبر: ۴۶۱۸۰۳ //

این عادت‌های بد را کنار بگذارید تا در پیری دوست‌داشتنی شوید

افزایش سن لزوما به معنای عاقل‌تر شدن نیست. گاهی اوقات، عادات ما را از تبدیل شدن به بهترین نسخه از خودمان باز می‌دارند.

این عادت‌های بد را کنار بگذارید تا در پیری دوست‌داشتنی شوید
به گزارش فرتاک نیوز،

همه ما عادت‌های خاصی داریم که برخی از آنها می‌تواند آسیب‌زننده باشد. اما نکته اینجاست: اگر می‌خواهید با بزرگ‌تر شدن به فرد بهتری تبدیل شوید، باید برخی عادت‌ها را کنار بگذارید.

در این مقاله، ۹ عادتی را که می تواند رشد شخصی شما را متوقف کند، با شما به اشتراک می‌گذاریم. پس وقت آن است که خود را برای پیشرفت آماده کنید.

۱) به تعویق انداختن کارها

همه ما این کار را انجام می دهیم. ما وظایفمان را به تعویق می اندازیم، تصمیم گیری ها را به تعویق می اندازیم و به طور کلی از انجام کارهایی که باید انجام شود اجتناب می کنیم. این عادتی است که بسیاری از ما از دوران جوانی خود داریم. با افزایش سن، زمان باارزش‌تر می شود و هر لحظه به تعویق انداختن، لحظه ای است که برای همیشه از دست می رود.

اگر می‌خواهید با افزایش سن به فرد بهتری تبدیل شوید، وقت آن است که با ذهنیت «بعدا انجامش خواهم داد» خداحافظی کنید. هدف گذاری، برنامه ریزی و انجام اقدامات را بلافاصله شروع کنید. مصمم باشید که زندگی پربارتر و رضایت بخشی داشته باشید.

۲) منفی‌نگری مداوم

اگر اغلب در یک ذهنیت منفی گیر کرده‌اید، وقت آن رسیده که این عادت را کنار بگذارید. مثبت اندیشی را در آغوش بگیرید و ببینید که چگونه زندگی شما را برای بهتر شدن تغییر می دهد.

۳) زندگی در گذشته

آیا می‌دانستید مغز ما برای به خاطر سپردن تجربیات منفی بیشتر از تجربیات مثبت طراحی شده است؟ این یک مکانیسم بقا است که برای کمک به ما در جلوگیری از تکرار اشتباهات گذشته طراحی شده است. اما همچنین به این معنی است که ما گاهی اوقات درگیر اتفاقات گذشته، تجدید درد یا ناامیدی می شویم.

این عادت نه تنها می تواند لذت بردن از لحظه حال را از شما سلب کند، بلکه می تواند از رشد شخصی نیز جلوگیری کند. رها کردن گذشته به معنای فراموش کردن یا نادیده گرفتن آنچه اتفاق افتاده نیست. یعنی پذیرفتن، درس گرفتن از آن تجربیات و حرکت رو به جلو.

اگر می بینید که دائماً رویدادهای گذشته را مرور می کنید، وقت آن است که این عادت را ترک کنید. در زمان حال زندگی کنید، برای آینده برنامه ریزی کنید و بگذارید گذشته پله ای باشد، نه مانعی برای تبدیل شدن به فرد بهتری با افزایش سن.

۴) بی‌توجهی به مراقبت از خود

در شلوغی زندگی، ما اغلب فراموش می کنیم که از خود مراقبت کنیم. وعده های غذایی را حذف می کنیم و سیگنال هایی را که بدنمان برای ما ارسال می کند نادیده می گیریم. اما بی توجهی به مراقبت از خود عادتی است که می تواند به طور جدی بر رشد شخصی شما تأثیر بگذارد. می تواند منجر به فرسودگی شغلی، استرس و حتی مشکلات سلامتی شود. بنابراین اگر می خواهید با افزایش سن به فرد بهتری تبدیل شوید، مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید. این فقط به معنای مراقبت از سلامت جسمی نیست، بلکه شامل سلامت روانی و عاطفی نیز می شود.

با برداشتن قدم های کوچک شروع کنید. این می تواند شامل اختصاص دادن زمانی برای استراحت هر روز، خوردن وعده های غذایی متعادل یا ورزش منظم باشد. از اینکه چگونه این تغییرات کوچک می تواند تفاوت بزرگی در رشد کلی شما به عنوان یک فرد ایجاد کند، شگفت زده خواهید شد.

۵) ترس از ریسک کردن

بیایید با آن روبرو شویم، خارج شدن از منطقه راحتی ما می تواند ترسناک باشد. خواه تغییر شغل، نقل مکان به یک شهر جدید یا حتی شروع یک سرگرمی جدید، ریسک کردن می تواند باعث ترس شود. اما چیزی که در مورد ریسک وجود دارد این است که اغلب با فرصت همراه است. درهایی را به روی امکانات و تجربیات جدیدی باز می کند که می تواند منجر به رشد شخصی شود.

پس وقت آن است که کمی اوضاع را تکان دهد. این بدان معنا نیست که شما باید در تصمیم گیری ها بی پروا باشید، اما ریسک‌های حساب شده را در نظر بگیرید، گزینه های خود را بسنجید و در زمانی که احساس می کنید درست است، حرکت های جسورانه انجام دهید.

رشد اغلب خارج از منطقه راحتی ما اتفاق می افتد. اجازه ندهید ترس شما را از تبدیل شدن به بهترین نسخه خود با افزایش سن باز دارد.

۶) نبخشیدن دیگران

نگه داشتن کینه ها می تواند بار سنگینی باشد. این شما را به آسیب‌های گذشته متصل نگه می‌دارد و از حرکت به جلو بازمی‌دارد. بخشیدن دیگران به معنای رها کردن آنها یا فراموش کردن کارهایی نیست که انجام داده اند. این در مورد رهایی خود از فشار رنجش و تلخی است.

بخشش به شما این امکان را می دهد که با گذشته صلح کنید و فضا را برای رشد شخصی باز کنید. همیشه آسان نیست، اما گامی حیاتی برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر با افزایش سن است. اگر کسی هست که از او کینه دارید، آن را رها کنید. این برای آنها نیست، برای شماست. این در مورد انتخاب صلح به جای درد، رشد به جای کینه است.

۷) پرهیز از گفتگوهای دشوار

اجتناب از گفتگوهای دشوار تنها منجر به مسائل حل نشده و تیرگی روابط می شود. این عادتی بود که برای رشد شخصی باید ترک کنید. بنابراین، وقت آن است که کمی شجاعت به خرج دهید. با احترام و صراحت به این گفتگوها نزدیک شوید. حاضر باشید به همان اندازه که صحبت می کنید گوش کنید.

این گفتگوها ممکن است ناراحت کننده باشند، اما اغلب منجر به درک بهتر، ارتباطات عمیق تر و رشد شخصی می شوند.

۸) مقایسه خود با دیگران

در دنیای امروزی رسانه های اجتماعی، به راحتی در دام مقایسه خود با دیگران افتادیم. اما مقایسه بازی خطرناکی است. منجر به احساس بی کفایتی و نارضایتی می شود. ما را از قدردانی از مسیر و رشد خود باز می دارد. بنابراین اگر دائماً خود را با دیگران می‌سنجید، وقت آن رسیده که این عادت را ترک کنید. در عوض، روی پیشرفت خود تمرکز کنید. دستاوردهای خود را هر چند کوچک جشن بگیرید.

مسیر زندگی هر انسانی منحصر به فرد است. تنها کسی که باید خود را با او مقایسه کنید همان کسی است که دیروز بودید. سعی کنید بهتر از آن شخص باشید و با افزایش سن در مسیر تبدیل شدن به نسخه بهتری از خودتان خواهید بود.

۹) عدم پذیرش تغییر

تغییر بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است. این نیروی محرکه رشد و توسعه شخصی است. با این حال، بسیاری از ما به دلیل ترس یا عدم اطمینان در برابر تغییر مقاومت می کنیم. اما چسبیدن به چیزهای آشنا تنها منجر به رکود می شود. اگر می‌خواهید با افزایش سن، انسان بهتری شوید، یاد بگیرید که تغییرات را در آغوش بگیرید. از تجربیات جدید استقبال کنید، با شرایط مختلف سازگار شوید و به هر تغییری به عنوان فرصتی برای رشد نگاه کنید.

زیبایی زندگی در غیرقابل پیش بینی بودن آن است. بنابراین از تغییر نترسید – در عوض، اجازه دهید به شما شکل دهد و شما را به سمت تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود هدایت کند.

سخن پایانی: این یک سفر است

قدم گذاشتن در مسیر رشد شخصی یک سفر است، نه یک مقصد.

هر یک از این عاداتی که در مورد آن صحبت کردیم نقش مهمی در شکل دادن به شخصیت ما به عنوان یک فرد ایفا می کند. آن‌ها می‌توانند ما را به سمت تبدیل شدن به نسخه‌های بهتری از خود سوق دهند، یا ما را عقب نگه دارند. کنار گذاشتن عادات ریشه‌دار نیاز به زمان، صبر و دلسوزی زیادی برای خود دارد.

این در مورد انتخاب آگاهانه هر روز برای ایجاد تغییرات مثبت است. این در مورد پذیرش عیب هایمان، جشن گرفتن پیروزی‌هایمان و درس گرفتن از شکست هایمان است. پس با افزایش سن، برای بهتر شدن تلاش کنید، نه کامل. هر قدمی که برای ترک این عادات برمی دارید گامی برای تبدیل شدن به فردی است که آرزوی آن را دارید.

در این مسیر خودسازی و رشد، به یاد داشته باشید که با خودتان مهربان باشید. به هر حال، این فقط برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر برای دیگران نیست، بلکه برای خودتان نیز هست.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۱۸۰۳ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان