//
کدخبر: ۴۶۱۰۱۰ //

ارگاسم زنان| ۱۰ حقیقت جالب در مورد ارگاسم زنان

در این جا به ۱۰ حقیقت جالب درباره‌ی ارگاسم می‌پردازیم:

ارگاسم زنان| 10 حقیقت جالب در مورد ارگاسم زنان
به گزارش فرتاک نیوز،

در این جا به ۱۰ حقیقت جالب درباره‌ی ارگاسم می‌پردازیم:

۱- ارگاسم می‌تواند به کاهش سردرد کمک کند

بر اساس تحقیقات منتشر شده توسط «انجمن بین المللی سردرد»، ۶۰ درصد از مبتلایان به میگرن پس از ارگاسم، کاهش درد داشتند یا بهبود یافتند.

۲- مدیتیشن به ارگاسم بهتر در زنان کمک می‌کند

مدیتیشن به زنان کمک می‌کند تا راحت‌تر به ارگاسم برسند. تحقیقات نشان داده که توانایی زنان برای ارگاسم، پس از مدیتیشن حدود ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

۳- برخلاف مردان، زنان به زمان بیش‌تری برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارند

زنان ​​برای رسیدن به اوج لذت جنسی، تقریبا به ۲۰ دقیقه تحریک نیاز دارند. در حالی که برای مردان، معمولا بین ۲ تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. البته این زمان ممکن است برای همه‌ی افراد یکسان نباشد.

۴- ارگاسم یک تسکین دهنده درد قوی برای زنان است

جالب است بدانید که ارگاسم علاوه‌بر کمک به سردرد، می‌تواند در زنان، به افزایش تحمل درد نیز کمک کند. این به دلیل ترشح اکسی‌توسین و سایر اندورفین‌های تقویت‌کننده خلق‌و‌خو است. تحقیقات نشان داده است که در طول ارگاسم، آستانه تحمل درد زنان، می‌تواند تا ۱۰۷ درصد افزایش یابد.

۵- ارگاسم می‌تواند بخشی از مغز شما را خاموش کند

در طول ارگاسم اتفاقات زیادی در بدن و به خصوص مغز می‌افتد. وقتی به ارگاسم می‌رسید، ناحیه پشت چشم چپ شما که به قشر اربیتو فرونتال جانبی معروف است، بسته می‌شود. به همین دلیل در آن لحظه، تمرکز روی موارد دیگر سخت است.

۶- ارگاسم به تقویت حس بویایی کمک می‌کند

در طول ارگاسم، هورمون پرولاکتین ترشح می‌شود. این هورمون مغز را تحریک می‌کند تا نورون‌های بیشتری را در پیاز بویایی تولید کند.

۷- همه‌ی ارگاسم‌ها مثل هم نیستند

همه ارگاسم ها احساس یکسانی ندارند. چرا؟ اندام تناسلی به چندین جفت اعصاب مختلف متصل است و تحریک ترکیبات مختلف این اعصاب، باعث ایجاد احساسات متفاوت می‌شود.

ارگاسم ترکیبی زمانی اتفاق می‌افتد که چندین قسمت از ناحیه تناسلی به طور همزمان تحریک شوند. به عنوان مثال در زنان، تحرک کلیتوریس، دهانه رحم و واژن می‌تواند ارگاسم قوی‌تری ایجاد کند.

۸- ارگاسم ما را پرحرف‌تر می‌کند

اکسی‌توسینی که در طول ارگاسم آزاد می‌شود، حس همدلی و پیوند ما با شریکمان را قوی‌تر می‌کند. این باعث می‌شود تا بیش‌تر حرف بزنیم. این موضوع هم برای مردان و هم زنان صدق می‌کند.

۹- رسیدن به ارگاسم برای زنان با افزایش سن بهبود می‌یابد

طبق تحقیقات، ۶۱ درصد از زنان ۱۸ تا ۲۴ ساله در آخرین باری که رابطه جنسی داشتند، ارگاسم را تجربه کردند. این عدد برای زنان ۳۰ تا ۴۰ ساله، ۶۵ درصد و برای زنان ۴۰ تا ۵۰ ساله، ۷۰ درصد بود. این خانم‌ها از بیان نیاز‌های جسمی و عاطفی خود نمی‌ترسند. جالب است بدانید که خانم‌ها پس از ۹۰ سالگی نیز می‌توانند ارگاسم را تجربه کنند.

۱۰- روان‌کننده‌ها می‌توانند رسیدن به ارگاسم را راحت‌تر کنند

به ارگاسم رسیدن با استفاده از روان‌کننده‌ها ساده‌تر است. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مرکز ارتقای سلامت جنسی دانشگاه ایندیانا، تقریبا ۵۰ درصد از مردان و زنان معتقدند که استفاده از یک نوع روان‌کننده (لوبریکانت)، باعث می‌شود تا راحت‌تر به ارگاسم برسند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۱۰۱۰ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان