//
کدخبر: ۴۶۱۹۶۳ //

دستگیری متهم به کلاهبرداری میلیاردی در زمینه اخذ ویزای کشورهای اروپایی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت فردی که در پوشش اخذ ویزا اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از مردم کرده بود، خبر داد.

دستگیری متهم به کلاهبرداری میلیاردی در زمینه اخذ ویزای کشورهای اروپایی
به گزارش فرتاک نیوز،

سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان اخذ ویزای کشورهای اروپایی رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت یک مرد جوان اهل کشور همسایه با چرب زبانی و ادعای نفوذ در سفارتخانه‌ها و اخذ ویزا از شهروندان در شهرهای تهران، مشهد و کرج مبلغ 22 میلیارد ریال پول دریافت کرده و متواری شده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهم را شناسایی کرده و متوجه شدند که این فرد قصد دارد تا با جعل مدارک بیشتر مبالغ دیگری از شهروندان دریافت کند. کارآگاهان پس از دریافت این سرنخ مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی راهی مخفیگاه فرد موردنظر در محدوده خیابان پاسداران شدند و متهم اصلی پرونده را در یک عملیات منسجم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ولیپور گودرزی ادامه داد: متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم  پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر از کلاهبرداری از شهروندان با شگرد اخذ ویزای کشورهای اروپایی و آسیایی اعتراف کرد. همچنین شکات در مواجه حضوری وی را مورد شناسایی قرار دادند. با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده و کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۱۹۶۳ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان