//
کدخبر: ۴۶۱۳۲۶ //

از هند تا ایران: باند بزرگ قاچاق اعضای بدن چگونه متلاشی شد؟

پلیس هند موفق به بازداشت یکی از اعضای کلیدی یک باند بزرگ قاچاق اعضای بدن شد. این فرد مسئول جذب قربانیان هندی و هماهنگی با گروه مافیایی مستقر در ایران بود.

 از هند تا ایران: باند بزرگ قاچاق اعضای بدن چگونه متلاشی شد؟

روزنامه هندی نیو ایندین اکسپرس، پراتهاپان ۴۱ ساله روز شنبه ۱۲ خرداد در حالی که قصد ترک شهر حیدرآباد را داشت، توسط پلیس هند بازداشت شد. یک مقام پلیس گفت: او عضو اصلی این باند بود و هماهنگ‌کننده آن در هند محسوب می‌شد.

وظیفه این متهم پیداکردن فروشندگان اعضای بدن، انجام معاینات پزشکی و اطمینان از سلامت آنها برای فروش اعضا بود. سپس قربانیان را به همدستان خود در ایران معرفی می‌کرد.

بنا بر گزارش پلیس هند، یک فرد به نام مادو ساکن کرالا، رهبری این گروه قاچاق اعضای بدن  را در ایران برعهده داشت. او پارسال وارد دهلی نو شده بود.

شیوه عمل این باند به این شکل بود که ابتدا از طریق شبکه‌های اجتماعی با فروشندگان احتمالی اعضای بدن تماس می‌گرفتند. پس از مذاکرات اولیه، پراتهاپان وارد عمل می‌شد و پس از انجام معاینات پزشکی، قربانیان را به ایران اعزام می‌کردند.

در ایران نیز یک فرد به نام سابیت مستقر بود که میزبانی قربانیان و اطمینان از بازگشت آنان به هند پس از برداشت اعضا را برعهده داشت. این باند بیشتر قربانیان خود را از میان روستائیان بی‌سواد و فقیر انتخاب می‌کرد.

گفته می‌شود این گروه برای هر عضوی که می‌فروختند، بین ۵ تا ۱۰ میلیون روپیه درآمد داشتند اما تنها ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار روپیه را به فروشندگان می‌دادند.

پلیس هند پیش از این چندین نفر دیگر از اعضای این باند را نیز بازداشت کرده و تحقیقات برای دستگیری سایر افراد همچنان ادامه دارد.  

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۱۳۲۶ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان