//
کدخبر: ۴۵۳۲۸۳ //

راننده پژو با نصب دوربین روی یقه اش صحنه قتل خود را مستندسازی کرد!

با افشای زوایای جدیدی از پرونده قتل در حاشیه بزرگراه آسایی مشهد -چناران، مشخص شد که راننده پژو پارس(مقتول) با نصب دوربین روی یقه پیراهن و داشبورد خودرو، صحنه قتل خود را مستندسازی کرده است!

 راننده پژو با نصب دوربین روی یقه اش صحنه قتل خود را مستندسازی کرد!
به گزارش فرتاک نیوز،

ماجرای این جنایت هولناک چهاردهم فروردین هنگامی در حاشیه بزرگراه آسیایی مشهد-چناران رخ داد که سرنشینان دو دستگاه خودروی سمند با سرعت وحشتناکی در تعقیب راننده پژو پارس بودند. راننده پژو نیز که می دانست در صورت توقف، صحنه خونباری اتفاق می افتد همچنان بر سرعت خودرو می افزود تا از چنگ سمندسواران بگریزد اما طولی نکشید که یکی از خودروها به پژو نزدیک شد و سپر خودرو را بر عقب پژو کوبید.راننده جوان پژو پارس که با این برخورد خطرناک، کنترل فرمان را از دست داده بود به سوی بلوکه های سیمانی (جداکننده بزرگراه) کشیده شد و پس از برخورد با بلوکه های چند صد کیلویی دوباره به سمت راست جاده منحرف شد و هنگامی در حاشیه بزرگراه توقف کرد که چند خودروی عبوری نیز در ماجرای تعقیب و گریز خسارت دیده بودند.

در همین حال 6 جوان از خودروهای سمند بیرون آمدند و به طرف راننده 32ساله پژو پارس هجوم بردند که با پای پیاده در حال فرار بود. آنان ناگهان جوان مذکور را به دام انداختند و او را با 17 ضربه چاقو و چماق نقش بر زمین کردند. دقایقی بعد و با فرار عاملان این نزاع خونبار از صحنه حادثه، پیکر نیمه جان «قاسم-د» به مرکز درمانی انتقال یافت اما وی بر اثر شدت خونریزی و عوارض ناشی از اصابت چاقو و چماق جان سپرد.در پی گزارش مرگ راننده پژو به قاضی ویژه قتل عمد مشهد، صبح روز پانزدهم فروردین بود که قاضی دکتر صادق صفری عازم بیمارستان طالقانی شد و سپس تحقیقات جنایی را در محل وقوع این حادثه مرگبار ادامه داد.

ساعتی بعد و با دستور مقام قضایی گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز در صحنه جنایت حضور یافتند. بررسی های مقدماتی حاکی از آن بود که ضربات متعدد چاقو بر نقاط مختلف پیکر راننده جوان اثابت کرده است. طولی نکشید که با دستورات محرمانه قاضی ویژه پرونده های جنایی مشهد، مشخص شد 4 برادر که چشم هایی تقریبا آبی دارند به همراه پسر خاله و یکی از دوستانشان به نام «علی» از خودروهای سمند پیاده شده و این جنایت هولناک را رقم زده اند. این در حالی بود که 3تن از عاملان این ماجرای وحشتناک توسط پلیس گلبهار بازداشت و به محل وقوع جنایت هدایت شدند.

در ادامه عملیات دستگیری متهمان که همچنان با حضور میدانی قاضی ویژه قتل عمد در جریان بود،3 متهم دیگر پرونده نیز با بهره گیری از شگردهای تخصصی پلیس آگاهی دستگیر و به شعبه 208 بازپرسی مشهد منتقل شدند.

در همین حال 6 متهم این پرونده جنایی هنگامی مقابل میز عدالت ایستادند که به صراحت هر گونه نقش خود را در ارتکاب جنایت انکار می کردند اما مقام قضایی که با طمأنینه خاصی به اظهارات آنان گوش می داد ناگهان «کلید شروع» بر صفحه نمایشگر رایانه را لمس کرد و بدین ترتیب عاملان این جنایت هولناک در کمال ناباوری مقابل فیلمی قرار گرفتند که صحنه جنایت را به تصویر کشیده بود. از سوی دیگر نیز مشخص شد که قاسم«قاسم-د»(مقتول) به خاطر درگیری هایی که بر سر اختلافات ملکی با متهمان داشت  و احتمال می‌داد که صحنه خونباری رقم بخورد، از قبل دوربینی را روی یقه پیراهن و دوربین دیگری را روی داشبورد خودرو نصب کرده بود تا هر حادثه ای را مستندسازی کند. به همین دلیل محتویات این دوربین ها با دستور قاضی دکتر صفری به بخش تخصصی پلیس سپرده شد تا تحقیقات ویژه ای دراین باره صورت گیرد.

دقایقی بعد و درحالی که مقام قضایی به چهره 6 متهم این پرونده چشم دوخته بود،آن ها چاره ای جز بیان حقیقت نیافتند و به وارد آوردن ضربات چاقو و چماق اعتراف کردند. در این میان «علی»(یکی از متهمان)4 برادر چشم آبی را عامل اصلی این جنایت وحشتناک دانست و گفت: دو برادر به نام «مصطفی و محمد»که چاقو در دست داشتند، ضرباتی را بر پیکر قاسم وارد می کردند و من هم دو ضربه آرام به ناحیه سر او زدم که وانمود کنم من هم کاری انجام داده ام. اعترافات متهمان این پرونده در حالی به ثبت می‌رسید که آن ها با مشاهده تصاویر خود در فیلم دوربین ها، دیگر نمی توانستند بسیاری از حقایق را کتمان کنند.

ادامه بررسی‌های قضایی نشان داد که اختلافات ملکی در اطراف منطقه گلمکان و روستاهایی مانند هاشم آباد، با افزایش ارزش زمین ها به حوادثی طبیعی تبدیل شده است به گونه ای که درگیری های وحشتناکی در این مناطق به خاطر اختلافات ملکی رخ می دهد که اکنون ارزش میلیاردی یافته اند.در همین حال تحقیقات بیشتر در حاشیه این ماجرای تکان دهنده بیانگر آن بود که افرادی از مناطق مختلف با ایجاد درگیری و طرح اختلافات ملکی در مراکز رسیدگی های رسمی به پرونده‌های مذکور اسنادی برای اثبات مالکیت به دست می آورند و سپس با فروش این زمین ها به پول های باد آورده می رسند که باید با ورود مسئولان مربوط، این گونه ماجراهای تکان دهنده مورد کنکاش های تخصصی قرارگیرد تا افرادی نتوانند با بهره‌گیری از ترفند های مختلف، حق و حقوق دیگران را در این منطقه تضییع کنند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۳۲۸۳ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان