-
شناسه خبر 337190

لق بودن پایه‌های اجاق گاز و تنها ماندن پسربچه 4ساله در خانه، حادثه‌ هولناکی را در مشهد رقم زد.

به گزارش فرتاک نیوز،

هفته گذشته به قاضی صادق صفری، بازپرس جنایی مشهد خبر رسید که پیکر بی‌جان پسربچه‌ای‌ 4ساله درحالی‌که ساعتی از مرگ او می‌گذشت به یکی از بیمارستان‌های مشهد منتقل شده است. آنطور که مسئولان بیمارستان گزارش کرده بودند، پسربچه بر اثر واژگون شدن اجاق گاز 5شعله به رویش، زیر اجاق گاز گرفتار شده و در نهایت جان باخته بود.

علت مرگ پسربچه عجیب بود و بازپرس جنایی پس از دریافت گزارش به همراه تیمی از مأموران آگاهی راهی بیمارستان شدند. کسی که پیکر پسربچه را به بیمارستان منتقل کرده بود، مادر او بود. زن جوان گفت: مدتی قبل از همسرم به‌صورت توافقی جدا شدم و حضانت پسرم بر عهده من بود. ما در آپارتمانی کوچک زندگی می‌کردیم و من گاهی مجبور بودم پسرم را در خانه تنها بگذارم تا  سر کار بروم. وی ادامه داد: روز حادثه ، طبق معمول درحالی‌که پسرم در خانه تنها بود به محل کارم رفتم. برای اینکه اتفاقی رخ ندهد، در را نیز قفل کردم اما بعدازظهر وقتی برگشتم، با صحنه‌ای هولناک روبه‌رو شدم. پسرم ظاهرا به‌دلیل گرسنگی به آشپزخانه و سراغ اجاق گاز رفته و از آن آویزان شده بود تا دستش به غذا برسد اما اجاق گاز روی او واژگون شده و از حال رفته بود. با دیدن این صحنه وحشتزده پسرم را از زیر اجاق گاز بیرون کشیدم و با اورژانس تماس گرفتم و وی را به بیمارستان منتقل کردیم، اما پزشکان پس از معاینه او اعلام کردند که وی جانش را از دست داده و ساعتی از مرگ او می‌گذرد. اینکه یک اجاق گاز 5شعله به راحتی روی پسربچه افتاده بود، عجیب به‌نظر می‌رسید.

در این شرایط به دستور قاضی صفری جسد پسربچه به پزشکی قانونی انتقال یافت و بررسی‌ها برای مشخص شدن علت مرگ او آغاز شد. کمی بعد متخصصان پزشکی قانونی اعلام کردند که هیچ آثاری از اینکه پسربچه به قتل رسیده باشد در بدن او پیدا نشده است و وی ظاهرا بر اثر خفگی جان باخته است. از سوی دیگر وقتی مأموران برای تحقیق راهی محل زندگی زن جوان و پسرش شدند و به پرس‌وجو از همسایه‌ها پرداختند، آنها گفتند که زن جوان عاشق پسرش بود و آنها روز حادثه هیچ مورد مشکوکی ندیده و هرگز نشنیده بودند که وی پسرش را شکنجه کند.

پایه‌ها لق اجاق گاز

بازپرس جنایی که همچنان به موضوع مشکوک بود این بار برای بررسی‌ صحنه مرگ پسربچه راهی خانه آنها شد؛ آپارتمانی حدودا 50متری با یک اتاق خواب، یک هال و یک آشپزخانه. او به سمت آشپزخانه رفت و در بررسی اجاق گاز بود که همه‌‌چیز روشن شد. پایه‌ها اجاق گاز آنقدر لق بود که به راحتی تکان می‌خورد و با یک فشار ساده می‌توانست سقوط کند. زن جوان درحالی‌که گریه می‌کرد و خود را مقصر مرگ تنها فرزندش می‌دانست‌گفت که اجاق‌گاز مدت‌ها در چنین وضعیتی بوده و چندبار دیگر هم نزدیک بوده که واژگون شود اما وی هرگز فرصت آن را پیدا نکرده که مشکل آن را برطرف کند.

با مشخص شدن اسرار مرگ پسربچه 4ساله، بازپرس جنایی مشهد دستورات لازم در این پرونده را صادر و به شهروندان توصیه کرد مراقبت فرزندان خردسال خود در خانه باشند و از تنها گذاشتن آنها جدا خودداری کنند. اما درصورت اجبار همه وسایل خطرناک را از دسترس دورنگه داشته و محیط امنی را برای آنها فراهم کنند.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار