-
شناسه خبر 317739

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به بزرگراهی که بیشترین تخلفات رانندگی در آن روی می‌دهد، گفت: : در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ در شهر تهران ۶ هزار و ۵۷۰ دستگاه خودرو متوقف و به پارکینگ هدایت شدند.

به گزارش فرتاک نیوز،

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور در گفت‌وگوی تلویزیونی با بیان اینکه پلیس نامحسوس از سال 1383 تشکیل شد تا تمام محورهای بزرگراهی را در تمام لحظات برای متخلفین حرفه‌ای ناامن کند، اظهار کرد: این پلیس توانست با پلیسهای محسوس همپوشانی داشته باشد و با تخلفات حادثه‌ساز برخورد و از بروز تخلفات و حوادث تلخ جلوگیری کند.

موسوی‌پور با تأکید بر اینکه با شگردهای پلیسی صورت گرفته، موضوعی تحت عنوان فرار در بحث تخلفات رانندگی نداریم، گفت: بزرگراه آزادگان با طول حدود 40 کیلومتری عمده‌ترین محور با بیشترین تخلفات را دارا است و در ادامه محور شهید بابایی و شهید زین‌الدین، خرازی، همدانی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، دارای بیشترین تخلفات حادثه‌ساز هستند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: پلیس نامحسوس در معابر خلوت وارد عمل می‌شود همچنین در معابری که بار ترافیکی وجود دارد قطعاً‌ قدرت مانور خاطیان و تخلفات حادثه‌ساز کم می‌شود.

وی تصریح کرد: بخشی از فعالیت تیمهای کنترل نامحسوس از طریق گشت‌زنی در محورهای بزرگراهی است و با دیدن تخلف  اقدام به متوقف کردن خودروی متخلف می‌کنند.

این مقام انتظامی متذکر شد: برابر قانون و مقررات و  تبصره "د" ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات و اخذ جرایم مصوب 1389، خودرویی که دو تخلف حادثه‌ساز را همزمان انجام دهد، 72 ساعت در پارکینگ متوقف می‌شود.

موسوی‌پور ادامه داد: بخش دیگری از فعالیت پلیس نامحسوس از طریق رصد تصاویر مراکز مانیتورینگ انجام می‌شود، به این ترتیب که تصاویر و تخلفات پس از رؤیت در این مراکز، از طریق شبکه به همکاران در پلیس نامحسوس اعلام و تیم پلیس نامحسوسی که در محدوده مدنظر حضور دارند، اقدام به توقف خودروی متخلف می‌کند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: بخش دیگری از فعالیت تیم کنترل نامحسوس از طریق اعلام تیمهای محسوس به نامحسوس و بخشی دیگر نیز از طریق تماسهای 110 است؛ اگر شهروندی از طریق سامانه 110 با پلیس تماس گرفته و تخلفی را در محور بزرگراهی اعلام کند، از طریق شبکه به همکاران خود در آن محور توجه داده شده که در صورت مشاهده تخلف برابر مقررات اقدام لازم را انجام دهند.

به گفته وی، در سال 1399  توسط پلیس نامحسوس 38 هزار و 726 دستگاه خودرو به پارکینگ هدایت و 148 هزار و 200 دستگاه خودرو نیز اعمال قانون شدند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در سه ماه نخست سال 1400 در شهر تهران 6 هزار و 570 دستگاه خودرو متوقف و به پارکینگ هدایت شدند همچنین 36 هزار و 805 دستگاه خودرو متوقف نیز اعمال شده‌اند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار