-
شناسه خبر 309506

قاتل اعدامی در گلستان در یک قدمی چوبه دار سرنوشتش تغییر کرد.

به گزارش فرتاک نیوز،

بخشش محکوم به قصاص در گلستان پس از ۲۰ سال اعدام نشد.پس از ۲۰ سال، جوان محکوم به قصاص ساعتی پیش در برنامه مثل ماه و به حرمت ماه مبارک رمضان بخشیده شد.

رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت: محکوم به قصاص فردی است در آستانه ۴۰ سالگی که ۲۰ سال پیش در پی مشاجره لفظی مرگ جوان دیگری را رقم زد.

هادی هاشمیان افزود: پس از رسیدگی پرونده و با درخواست اولیای دم، حکم قصاص صادر شد و پس از طی تشریفات قانونی در مرحله اجرا قرار گرفت.

وی ادامه داد: درگذشت مادر مقتول روند اجرای حکم را مدتی به تأخیر انداخت اما دوباره با درخواست خواهران و برادران مقتول، حکم قصاص دوباره در نوبت اجرا قرار گرفت.

رئیس‌کل دادگستری گلستان بیان کرد: سالهای گذشته بارها اعضای شورای حل اختلاف زندان گرگان و ریش سفیدان دو خانواده پادرمیانی کردند اما اولیای دم حاضر به گذشت نشدند.

هاشمیان گفت: در آخرین مرحله پیش از اجرای حکم اعضای شورای حل اختلاف زندان گرگان و عوامل برنامه مثل ماه شبکه سه، پادرمیانی کردند و دقایقی پیش اولیای دم بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم قصاص منصرف شدند.

 این چهارمین محکوم به قصاص استان که از ابتدای امسال بخشیده شد. پارسال هم با گذشت اولیای دم و پادرمیانی ریش سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف ۲۶ محکوم به قصاص فرصت دوباره زندگی یافتند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار