شناسه خبر 211241

عاملان سرقت‌های مکارانه در پی عملیات شبانه پلیس مشهد در ساعت ۳ صبح به زانو درآمدند

به گزارش فرتاک نیوز،

زن جوان هراسان و سراسیمه خودش را به کلانتری شهید هاشمی نژاد رساند. از شدت هیجان و ترس، به لکنت زبان افتاده بود و جویده جویده صحبت می کرد.

صحبت هایش نامفهوم بود و چهره خیس از عَرَقش نشان می داد به دردسر افتاده است. کمی استراحت، خوردن یک لیوان آب و احساس ملموس امنیت پیرامونش، قفل زبانش را گشود و مشخص شد ساعتی قبل طعمه سارقان شده است و این افراد گوشی تلفن همراهش را ربوده اند. او درباره شگرد سارقان بیان کرد: « در بولوار مطهری شمالی در حال پیاده روی هم زمان با گوشی تلفن همراهم مشغول صحبت با دوستم بودم. اصلا متوجه اطرافم نبودم تا اینکه ناگهان یکی گوشی ام را از دستم قاپید. آنجا تازه متوجه موتورسیکلتی شدم که دو راکب داشت و خیلی زود فرار کردند. ترسیده بودم و نمی دانستم چه کنم، دوستم که متوجه موضوع شده بود خودش را به من رساند و از تلفن او به گوشی ربوده شده ام زنگ زدم. سارق گوشی را جواب داد و مدعی شد که قصد دارد گوشی را پس بدهد و از من خواست تا سر قراری که می گوید بروم. با دوستم فکرهایمان را روی هم گذاشتیم و به این نتیجه رسیدیم که بهتر است موضوع را به پلیس اطلاع بدهیم، برای همین به کلانتری آمدم.»

همان روز ساعت 21 بود که فردی دیگر در تماس با پلیس 110، از وقوع یک سرقت مشابه دیگر در بولوار مطهری شمالی خبر داد و اعلام کرد: « با خانواده ام برای خرید به بولوار مطهری شمالی رفته بودیم. شیشه های خودرو پایین بود و من برای خرید پیاده شدم. همسر و دخترم درون خودرو بودند. هنوز چندین قدم بیشتر دور نشده بودم که صدای جیغ همسرم را شنیدم و سریع خودم را به محل پارک خودرو رساندم. همسرم شوکه شده بود و دخترم گریه می کرد. بعد هم گفتند که دو مرد، سوار بر یک موتورسیکلت بوده اند و گوشی زن جوان را از دستش قاپیده و متواری شده اند.»

مأموران در حال جمع آوری اطلاعات این پرونده بودند که فردی دیگر با پلیس 110تماس گرفت و گفت که حدود ساعت 20 همان شب از او نیز سرقت شده است. او اعلام کرد که خودرواش در حوالی بولوار مطهری شمالی خراب شده و در کنار خیابان نگه داشته و پس از تماس با مرکز امدادخودرو منتظر یدک کش بوده است. او پس از صحبت با امدادخودرو گوشی اش را درون کیف دستی اش که 3میلیون تومان وجه نقد هم در آن بوده است می اندازد، حرکتی که ظاهرا از چشم سارقان دور نمی ماند و این افراد در یک فرصت طلایی کیف این فرد را ربوده و متواری می شوند.

اواخر شب نیز فردی دیگر در خیابان کامیاب، طعمه سارقان شده و دو راکب یک موتورسیکلت گوشی تلفن همراه او را قاپ زنی می کنند.

آغاز عملیات شبانه

چندین سرقت مشابه در یک شب و یک منطقه ظن پلیس را برانگیخت. که عاملان تمام این سرقت ها باید یک گروه شیاد باشند، از همین رو سرهنگ اکبرآقابیگی، فرمانده انتظامی مشهد دستور لازم برای رسیدگی سریع به این پرونده را صادر کرد.

مأموران کلانتری شهید هاشمی نژاد در عملیاتی که از زمان اعلام اولین سرقت آغاز شده بود موفق به شناسایی موتورسیکلت متهمان شدند. اطلاعات کسب شده حاکی از آن بود که سارقان در تمامی سرقت ها از یک موتورسیکلت استفاده کرده اند و این وسیله نقلیه از یزد ربوده شده است.

اطلاعات موتورسیکلت در اختیار گشت های انتظامی قرار گرفت و مأموران در شاخه ای دیگر کشف هویت سارقان را دنبال می کردند. شاخه دوم عملیات با توجه به تصاویر دوربین های مداربسته در صحنه های سرقت و سایر سرنخ های موجود خیلی زود به نتیجه رسید و دو سارق در نتیجه این عملیات چهره زنی و شناسایی شدند.

اطلاعات جدید نیز در اختیار تیم های گشتی قرار گرفت و عملیات میدانی ادامه یافت تا اینکه در ساعت 3بامداد، مأموران به پرسه زنی های یک موتورسیکلت مشکوک شدند. پس از استعلام پلاک آن مشخص شد، راکبان آن همان متهمان در حال تعقیب هستند. احتمال فرار متهمان با توجه به خلوتی خیابان ها وجود داشت، موضوعی که موجب شد عملیات پوششی آغاز و به بهانه ای واهی موتورسیکلت متهمان متوقف و این افراد دستگیر شوند.

آغاز تحقیقات از کابوس سازان

فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به آغاز تحقیقات تخصصی از متهمان برای روشن شدن جزئیات مبهم این پرونده یک بار دیگر به موضوع خودمراقبتی تأکید و از شهروندان خواست تا با رعایت توصیه های پلیسی به منظور پیشگیری از سرقت هنگام مکالمه با تلفن همراه یا زمانی که پول زیاد با خود حمل می کنند، بیشتر مراقب اطرافشان باشند.

سرهنگ اکبر آقابیگی با تقدیر از حرکت هوشمندانه زن جوانی که به وعده های شیادانه متهمان مبنی بر بازگرداندن گوشی سرقتی توجه نکرده است، گفت: یکی از شگردهای متداول سارقان، دادن پیشنهادهای اغواگرانه برای بازگرداندن اموال سرقتی به مال باختگان است در این شگرد متهمان با کشاندن دوباره طعمه ها به آدرسی از پیش تعیین شده، دوباره از افراد سرقت می کنند. در این شرایط احتمال خطرات جانی و همچنین آدم ربایی و... نیز وجود دارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار