//
کدخبر: ۴۶۰۹۶۵ //

مدرک به دانشجویان حامی فلسطین داده نمی شود

اساتید و دانشجویان دانشگاه شیکاگو عصر روز گذشته در یک کنفرانس خبری اعلام کردند که این دانشگاه از اعطای مدرک به دانشجویان معترض طرفدار فلسطین خودداری می‌کند.

 مدرک به دانشجویان حامی فلسطین داده نمی شود
به گزارش فرتاک نیوز،

بر این اساس، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه شیکاگو و همچنین اعضای شورای شهر از عدم اعطای مدرک به معترضان انتقاد کردند. 

یوسف هاسوه، دانشجو سال چهارم دانشگاه میشیگان گفت که او و سه دانشجو ارشد دیگر اخیرا ایمیلی دریافت کردند مبنی بر اینکه مدارک تحصیلی آنها تا زمانی که فرآیند انضباطی دانشگاه مربوط به آنها حل و فصل نشود، متوقف خواهد شد که علت آن هم مشارکت در برپایی چادرهای اعتراضی در محوطه دانشگاه در حمایت از فلسطین بوده است. البته به دانشجویان اطلاعی داده نشده است که تخلفات ادعایی دانشگاه دقیقا به چه دلیل بوده است.

مسئولان دانشگاه نیز گفته‌اند که این دانشجویان هنوز هم می‌توانند در هنگام فارغ‌التحصیلی در جشن دانشگاه شرکت کنند اما مدارک تحصیلی آنها تا پایان فرآیند انظباطی آنها تحویل داده نخواهد شد و  این امر هیچ جدول زمانی مشخصی ندارد.

یوسف هاسوه در این کنفرانس خبری گفت: اینجا در دانشگاه شیکاگو، دانشجویان آزادی بیان ندارند و صحبت درباره فلسطین برای آنها رایگان نیست و بهای گزافی دارد. من مدرکم را از دست داده‌ام و همه پیشنهادهای شغلی فعلی را که برای آنها مصاحبه می‌کردم از دست داده‌ام. من در حال حاضر آینده ای به عنوان فارغ التحصیل دانشگاه شیکاگو ندارم.

عدم اعطای مدرک به دانشجویان حامی فلسطین

اساتید دانشگاه هم اعلام کردند که نگران هستند مدارک تحصیلی این دانشجویان بدون فرآیند مناسب یا مبنای کافی در شواهد، اعطا نشود. خودداری از اعطای این مدارک نیز به منزله سرکوب شدید آزادی بیان در تناقض با تعهدات دانشگاه به آزادی بیان است. اعضای شورای شهر نیز در نامه اعتراضی خود نوشتند که این سرکوب بخشی از الگوی دانشگاه‌ها است که دانشجویان را برای شنیدن صدایشان هدف قرار می‌دهد.

در تجمعات اعتراضی دانشگاه شیکاگو، دانشجویان از دانشگاه خواستند سرمایه‌گذاری‌های خود را فاش کند و از ارتباط با کسانی که با اسرائیل و شرکت‌های تسلیحاتی مرتبط هستند صرف نظر کند و به ترمیم آسیب‌های وارده به دانشگاه‌های غزه کمک کند.

دانشجوی معترض دیگری که مدرک او نیز تعلیق شده است، گفت: در غزه کلاس ۲۰۲۴ وجود ندارد. ما برای گرفتن مدرک خود خواهیم جنگید تا بتوانیم به مبارزه برای فلسطین ادامه دهیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۰۹۶۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان