-
شناسه خبر 287607

نتایج یک نظر سنجی نشان می‌دهد که محبوبیت احزاب دولت ائتلافی آلمان در بین شهروندان در دوران قرنطینه سخت در این کشور که از اوایل ماه نوامبر آغاز شده کاهش پیدا کرده است.

به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که محبوبیت انتلاف بزرگ در بین شهروندان در جریان قرنطینه گسترده در کشور برای مهار کرونا که از اولیل نوامبر آغاز شده کاهش پیدا کرده است.

بر این اساس احزاب متحد مسیحی در آلمان با یک درصد کاهش نسبت به هفته قبل 35 درصد آراء شهروندان را به دست آوردند.

این نظر سنجی که توسط موسسه کانتر و به سفارش نشریه بیلد آلمان انجام شده است نشان می دهد که دیگر حزب دولت ائتلافی آلمان یعنی حزب سوسیال دموکرات هم با از دست دادن 1درصد آراء خود نسبت به هفته قبل 15 درصد آراء شهروندان را به دست آورده است.

بر اساس این نظر سنجی حزب سبز یک درصد صعود داشته و 19 درصد آراء شهروندان را بدست آورده ، حزب افراطی جایگزینی برای آلمان بدون تغییر 9 درصد آراء ، حزب چپ 8 درصد و لیبرال دموکرات ها هم 7 درصد آراء شهروندان را به دست آوردند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی مخالف تداوم محدودیت ها در کشورشان هستند.

این نظرسنجی نشان می دهد که 78 درصد شهروندان آلمانی بر این عقیده‌اند که رستوران ها بعد از پایان دوران قرنطینه محدود باید باز شود. 68 درصد هم خواهان باز شدن مجدد اماکن فرهنگی مانند تئاتر، موزه و سینما هستند.

این در حالی است که دولتمردان آلمانی از تدام محدودیت های سخت برای مهار کرونا در این کشور خبر می دهند و شرایط ر ا برای کاهش این قواعد سختگیرانه مناسب نمی دانند.

به گزارش فرتاک نیوز، روز شنبه اعتراضات گسترده ای در برخی شهرهای آلمان علیه محدودیت های کرونایی برگزار شد که در برخی مناطق به خشونت و درگیری معترضان با پلیس منجر شد.

مرکل قراراست روز دوشنبه با نخست وزیران ایالات مختلف آلمان نشستی را درباره تاثیرات قرنطینه ای که از اوایل نوامبر برای مهار کرونا در این کشور اعمال شده است برگزار کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار