//
کدخبر: ۴۶۵۳۳۶ //

بانک‌ها وام فوری با یارانه می‌دهند؟

هرچند این وام هیچ‌وقت به افراد ارائه نشد و بانک‌ها اعلام کردند منابع مالی لازم را برای دادن این وام ندارند، اما هنوز هم رسانه‌های آنلاین هرازگاهی خبری درباره وام یارانه و شرایط و ثبت نام آن منتشر می‌کنند. اما اصل ماجرا چیست؟

 بانک‌ها وام فوری با یارانه می‌دهند؟
به گزارش فرتاک نیوز،

 پیگیری‌ها نشان می‌دهد تنها یک موسسه مالی که حتی مجوز فعالیت از بانک مرکزی را ندارد و در شهر بزرگی مثل تهران تنها سه شعبه فعال دارد، سال گذشته و به طور محدود به افرادی که یارانه‌بگیر بودند وام فوری تا سقف ۱۰میلیون تومان می‌داد. آن هم به متقاضیانی که این شرایط و مدارک را داشته باشند:

  • همراه داشتن کارت ملی، شناسنامه، کپی کارت ملی و…
  • اسناد مربوط به دریافت یارانه
  • مدارک مربوط به حساب متقاضی که یارانه به آن واریز می‌شود.
  • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت کامل

اما غیر از این موسسه مالی، بانک کشاورزی هم با ضمانت گرفتن یارانه افراد، اقدام به دادن کارت اعتباری به نام «یارا کارت» به متقاضیان وام فوری با یارانه کرده بود. اما از دوسال پیش حتی این بانک هم این طرح وام فوری را برداشته و دیگر چنین وامی در بانک کشاورزی وجود ندارد.

ثبت‌نام وام فوری با یارانه؟!

بگذارید خیال‌تان را راحت کنیم. در حال حاضر هیچ طرحی به عنوان وام فوری با یارانه در شبکه بانکی وجود ندارد. پس تمام مطالبی که در سوشال مدیا یا رسانه‌های خبری درباره گرفتن وام 10 یا 20 میلیونی یارانه می‌بینید، در واقع وجود خارجی ندارند و هیچ بانکی طرحی برای ارائه وام با سپرده قرار دادن یارانه افراد ندارد. یکی از دلایل اجرایی نشدن این وام، اختصاص ندادن اعتبار لازم از سمت دولت و بانک مرکزی است. بانک مرکزی تنها در قالب بخشنامه و اعلام در رسانه‌ها خبر از اعطای وام یارانه داده بود، اما برای این طرح هیچ بودجه‌ای کنار نگذاشت. از سمت دیگر وام فوری یارانه هم قرار بود وامی قرض الحسنه با سود 4 درصد باشد. وامی که طبعا برای هیچ‌کدام از بانک‌ها جذابیتی نداشت چون باید وامی را بدون سود به متقاضیان می‌دادند. پس این طرح هیچ‌وقت در هیچ‌کدام از بانک‌ها به شکل رسمی اجرا نشد و هر جا نام ثبت نام وام فوری با یارانه دیدید، بدانید کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است و چنین تسهیلاتی در حال حاضر وجود خارجی ندارد.

پس از کجا وام بگیریم؟

نزدیک‌ترین وام به وام فوری با یارانه  – که در رسانه‌ها ادعا می‌شود تا 30 میلیون تومان وام به متقاضی می‌دهند – وام طرح امید بانک رفاه کارگران است. این طرح به بازنشستگان و مستمری‌بگیران که حقوق‌شان را از همین بانک می‌گیرند، تا 30 میلیون تومان وام قرض الحسنه با کارمزد سود ۴درصد سالانه می‌دهد. پس اگر بازنشسته به حساب می‌آیید یا پدرومادر بازشسته‌تان قصد گرفتن وام دارند، تنها راه‌حل گرفتن وام طرح امید از بانک رفاه است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۵۳۳۶ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد