//
کدخبر: ۴۶۰۷۶۳ //

توزیع بسته معیشتی ۸۰۰ هزار تومانی دولت برای این افراد

رئیس زندان جیرفت گفت: همزمان با روز نسیم مهر (روز حمایت از خانواده زندانیان) و در راستای حمایت از خانواده زندانیان با همکاری انجمن حمایت از زندانیان شهرستان، تعداد ١٢٠ بسته حمایتی به ارزش هر بسته ٨ میلیون ریال، جمعا به مبلغ ٩٦٠ میلیون ریال، به خانواده‌های زندانیان بی‌بضاعت اهداء شد.

توزیع بسته معیشتی 800 هزار تومانی دولت برای این افراد
به گزارش فرتاک نیوز،

محمدرضا شریفی‌نیا با تقدیر و تشکر از حامد دلفاردی مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان و مددکاران اجتماعی افزود: در سال قبل حدود ۱۸ زندانی را با همراهی انجمن آزاد شدند و باید درآمد انجمن افزایش یابد تا بتوان تا حدودی خدمات انجمن را به مطلوبیت نزدیک کنیم و در این راستا بایستی خیرین را بیشتر از حالت کنونی موجود دخیل کنیم.

برابر اعلام مسئول بسیج حقوق‌دانان استان آذربایجان‌غربی در فروردین و اردیبهشت سال جاری ۳۶۳ بسته معیشتی به ارزش ۳۵ میلیون ریال برای هر سرپرست خانوار و جمعا۱۲ میلیارد ریال در بین مددجویان تحت پوشش انجمن‌های حمایت زندانیان شامل برنج ده کیلویی، روغن، حبوبات،تن ماهی و….) توزیع گردید.

رئیس کمیته امداد امام خمینی هویزه تعداد بسته‌های معیشتی اهداشده به مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی را ۳۰۰ بسته اعلام کرد.

سعید صباهی نسب با گرامیداشت ۱۸ اردیبهشت ماه، سالروز آزادسازی هویزه گفت: توانمندسازی و تامین نیاز‌های مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی، یکی از برنامه‌ها و رسالت‌های این نهاد حمایتی است.

وی افزود: به همین مناسبت ۳۰۰ بسته معیشتی با همکاری بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان هویزه تهیه و به مددجویان و نیازمندان زیر پوشش کمیته امداد اهدا شد.

صباهی نسب مددجویان ولی نعمتان کمیته امداد دانست و ادامه داد: برای تامین نیاز‌های افراد زیر پوشش و خودکفایی آنها، نیازمند یاری خیران و نیکوکاران برای تامین مواد غذایی، پوشاک، بسته‌های آموزشی، جهیزیه، مسکن و همچنین اشتغالزایی مددجویان هستیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی هویزه می گوید: خیران و نیکوکاران می توانند کمک های نقدی و غیرنقدی خود را به این اداره یا مراکز نیکوکاری فعال در شهرستان تحویل دهند تا به دست نیازمندان واقعی و شناسایی شده برسند.

مداحی گفت: در نقاط مختلف استان خراسان شمالی، ۵۵ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان از سوی بسیج سازندگی توزیع شد.

سرهنگ پاسدار «مجتبی مداحی» مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت جواد الائمه (ع) خراسان شمالی در مراسم توزیع بسته‌های معیشتی در بین نیازمندان، اظهار داشت: در ادامه رزمایش کمک مؤمنانه و به منظور مواسات، همدلی با اقشار کم برخوردار در نقاط مختلف استان، ۵۵ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان از سوی بسیج سازندگی توزیع شد.

 

سرهنگ مداحی افزود: بسیج سازندگی بسته‌های معیشتی را به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان در بین نیازمندان استان توزیع و همچنین ۵۰۳ سری جهیزیه به مبلغ ۲۵ میلیارد تومان و ۴ هزار بسته کامل لوازم التحریر به مبلغ یک میلیارد تومان در مناطق محروم بین افراد نیازمند توزیع نموده است.

وی گفت: سنت حسنه کمک و یاری رساندن با حضور مردم جلوه بسیار زیبا و معنوی دارد. مشارکت‌های مردمی گرمابخش و نقطه قوت کمک‌های مؤمنانه است.

عباس روشن اظهار کرد: پرداخت کمک هزینه ازدواج، فقرزدایی و تثبیت زندگی زناشویی یکی از محورهای اصلی مورد نظر این نهاد است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در ادامه با اشاره به خدمات امداد در بخش ازدواج به جامعه هدف، گفت: پرداخت کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان و هدیه ازدواج به فرزندان پسر، یکی از بخش‌های مهم حوزه حمایتی این نهاد است.

وی خاطر نشان کرد: در سال ۱۴۰۲ تعداد ۷۴۱ سری جهیزیه جمعاً به ارزش ۲۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تأمین و بین جوانان تحت حمایت این نهاد با رویکرد تحکیم و تقویت بنیان خانواده توزیع شده است.

روشن ارزش هر سری جهیزیه را بیش از ۴۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: ترویج ازدواج بهنگام، آگاهانه و آسان بین جوانان و زنان سرپرست خانوار، تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از شیوع آسیب‌های فردی اجتماعی و آسایش و سلامت کانون خانواده از جمله اهداف و رویکردهای امر ازدواج آسان در کمیته امداد است.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به تامین هزار و ۲۰۰ کولر گازی برای نیازمندان استان گفت: سال گذشته حدود ۲ هزار جهیزیه در استان بوشهر توزیع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل رفعتی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت سالروز تأسیس بسیج سازندگی گفت: با حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها ی محمدی زاده استاندار بوشهر و هدایت و راهبری‌های سردار رزمجو فرمانده سپاه امام صادق در سال گذشته در سازمان بسیج سازندگی توانست نزدیک به پنج هزار میلیارد تومان با سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان و کشور موافقت نامه، تفاهم نامه و قرارداد منعقد کند.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات و نشست‌ها با مجموعه‌های هلدینگ خلیج فارس، ساتا، سردار فرحی جانشین وزارت دفاع و همچنین معاونین وزیر نفت در راستای استفاده از ظرفیت صنعت در استان خصوصاً صنایع گاز و پتروشیمی برای اولین بار در سازمان بسیج سازندگی کلید خورد.

رفعتی بیان کرد: با انعقاد تفاهم نامه با شورای راهبردی و هلدینگ خلیج فارس، هزار و ٩٩٣ جهیزیه در قالب قرارگاه محرومیت زدایی به منظور ترویج ازدواج آسان با حضور آیت الله رئیسی رئیس جمهور و برپایی جشن ازدواج آسان در سراسر شهرستان‌های استان اجرا شد.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق علیه السلام استان بوشهر افزود: کمک به اجرای پروژه‌های زیرسازی و عمرانی پتروشیمی پارس بالغ بر ١٨٠ میلیارد ریال یکی از اقدامات مؤثر سازمان بسیج سازندگی بوده است.

وی با اشاره به برخی از عملکردهای این سازمان در سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: اجرای دیوار حفاظتی مسیر آب‌های فصلی علی آباد برای اولین بار در شهر برازجان با مبلغ ٨٠٠ میلیارد ریال و با هدف جلوگیری از طغیان و آسیب به منازل مردم در حاشیه این رودخانه فصلی اجرا شد.

رفعتی بیان کرد: پروژه لایروبی شاخه شمالی رودخانه حله که در طول انقلاب برای اولین بار با هدف امنیت پایدار غذایی منطقه و همچنین احیا ١٢٠ هزار نخل خرما و ١٥ هزار هکتار زمین‌های زراعی انجام گرفت رضایت و خشنودی مردمان بیش از ٢١ روستای حاشیه‌ی این رودخانه را در پی داشته است.

وی از اجرای پروژه‌ی ساخت مدرسه دینی اهل سنت در کنگان خبر داد و افزود: پروژه‌های ارزش افزوده ۳۵ روستای فاقد دهیاری شهرستان دشتستان، لایروبی رودخانه شور چهار روستایی، اجرای ۵۲ هزار متر مربع ایزوگام منازل نیازمندان، ساخت سالن ورزشی روستای بردخون، تعمیر و تجهیز ٣٠٠ مسجد استان و مصلی‌های جمعه، آسفالت جاده‌های بین مزارع، جاده‌های بین روستایی و اجرای پنج هزار و ۶۷۵ پروژه‌های محرومیت زدایی در حوزه فنی و عمرانی، امنیت غذایی، اجتماعی و اشتغال در راستای رفع چهره محرومیت از جمله پروژه‌های اجرا شده در سال گذشته توسط سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر بوده است.

رفعتی بیان کرد: اجرای طرح جهاد روشنایی یکی از اقدامات مؤثر و ماندگار بسیج سازندگی در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال با بهره برداری از ۶۵ واحد نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی در شهرستان دشتی و هدف‌گذاری و شروع هزار واحد در مناطق محروم استان بوشهر از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان در سال گذشته است.

وی یادآور شد: ۵۲ هزار متر ایزوگام خانه، توزیع هزار و ۲۰۰ کولر گازی و توزیع هفت هزار بسته معیشتی به خانواد ه‌های نیازمند در سطح استان اهدای شد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۰۷۶۳ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد