//
کدخبر: ۴۵۵۰۶۲ //

افزایش قیمت جهانی نفت در واکنش به ادعای حمله اسرائیل

قیمت هر بشکه نفت برنت در واکنش به ادعای حمله رژیم صهیونیستی به یکی از سایت‌های ایران به ۸۹ دلار و ۴۲ سنت رسید.

افزایش قیمت جهانی نفت در واکنش به ادعای حمله اسرائیل
به گزارش فرتاک نیوز،

قیمت نفت ۳ درصد در روز جمعه در واکنش به ادعای حمله رژیم صهیونیستی به یکی از سایت‌های ایران افزایش یافت. این گزارش نگرانی در مورد مختل شدن عرضه نفت خاورمیانه را افزایش داده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ دلار و ۳۱ سنت معادل ۲.۶۵ درصد افزایش به ۸۹ دلار و ۴۲ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۲ دلار و ۳۰ سنت معادل ۲.۷۸ افزایش ۸۵ دلار و ۳ سنت معامله می‌شود.

پایگاه خبری abc نیوز به نقل از یکی از مقامات آمریکا مدعی شد موشک‌های رژیم صهیونیستی یکی از سایت‌های ایران را هدف قرار داده است. خبرگزاری فارس ایران اعلام کرد انفجارهایی در یکی از فرودگاه‌های اصفهان شنیده شده اما دلیل آن مشخص نیست.

طبق گفته وارن پترستون، رئیس استراتژی کالا در آی‌ان‌جی، اگر این گزارش‌ها درست باشد ترس از گسترش درگیری‌ها افزایش یافته و نگرانی نسبت به مختل شدن عرضه فیزیکی نفت را بالا می‌برد.

ایران هفته گذشته صدها موشک و پهپاد در پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی به سفارتخانه این کشور در سوریه به سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب کرد. رسانه‌های صهیونیستی ادعا می‌کنند اکثر این موشک‌ها ردگیری شده و خسارت چندانی به دنبال نداشته است.

سرمایه‌گذاران از نزدیک عکس‌العمل رژیم صهیونیستی به پاسخ موشکی ایران در ۱۳ آوریل را زیر نظر دارند.

در بازار فیزیکی نفت، ونزوئلا یکی از مجوزهای حیاتی خود از آمریکا جهت صادرات نفت به بازارهای جهانی را از دست داده است. آمریکا همچنین تحریم‌های جدیدی علیه ایران به عنوان سومین تولید کننده بزرگ اوپک وضع کرده است.

اما این تحریم‌ها شامل صنعت نفت این کشور نمی‌شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۵۰۶۲ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان