-
شناسه خبر 350649

یک عضو اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک با اعلام اینکه تولیدکننده امروز نمی داند چه تغییراتی بر سر حامل های انرژی خواهد آمد، گفت: امروز بالاترین سطح قاچاق در بخش پوشاک انجام می شود که هیچ تصمیمی برای مقابله با این آن به کار گرفته نمی شود.

به گزارش فرتاک نیوز،

مجید افتخاری با اشاره به اینکه دو ماه از سال گذشته و هنوز یک تصمیم مناسب برای صنعت پوشاک کشور به کارگرفته نشده است، گفت: این روزها که بحث حذف ارز 4200 مطرح است ما نیز در ترخیص مواد اولیه خود با مشکل روبرو هستیم، به نحوی که تعرفه گمرکی براساس ارز 4200 تومانی پرداخت می شد اما گمرک چون نمی داند طی روزها و ماه های آینده چه تغییری بر روی نرخ تعرفه گمرکی لحاظ می شود موقتا کالاهای ما را برمبنای ارز 4200 ترخیص و ضمانت نامه هایی را از ما دریافت می کند.

وی افزود: اگر در ماه های اینده ارز 4200 حذف شود باید به گمرکات مراجعه و مابه التفاوت تعرفه گمرکی را پرداخت کنیم.

این تولیدکننده با تاکید براینکه همین موضوع عاملی شده تا تنشی بر بازار اعمال شود، گفت: فروشنده ها طبیعی است که محصولات خود را با قیمت های متفاوتی عرضه می کنند. علاوه براین افزایش هزینه دستمزد نیز عاملی شده تا هزینه تمام شده کالا برای واحدهای تولیدی پوشاک افزایش پیدا کند اما جالب اینجاست دولت خود تصمیم به افزایش نرخ دستمزد می گیرد اما آن را رعایت نکرده و فقط واحدهای تولیدی را ملزم به رعایت این نرخ می کند چرا خودشان افزایش ده درصدی را اعمال می کنند اما از ما توقع رعایت نرخ کامل افزایش دستمزد را دارند.

این عضو اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک با اعلام اینکه تولیدکننده امروز نمی داند چه تغییراتی بر سر حامل های انرژی خواهد آمد، تصریح کرد: هیچ کس پاسخی نمی دهد اما در بازار این زمزمه مطرح شده که در ماه اول تابستان واحدهای صنعتی در اولویت خاموشی قرار دارند. خوب در این شرایط واحد تولیدی چگونه فعالیت کند.

وی با اعلام اینکه تشدید مشکلات عاملی شده تا میزان تولید واحدهای صنعتی کاهش و حتی با ریزش نیرو روبرو شود، گفت: امروز بالاترین سطح قاچاق در بخش پوشاک انجام می شود اما اقایان به این موضوع توجه نکرده و هیچ تصمیمی برای مقابله با این مشکل به کار نمی گیرند.

این تولید کننده پوشاک در ادامه به عدم ارائه اعتبارات آن هم با گذشت دو ماه از سال اشاره کرد و افزود: هنوز روند تخصیص اعتبارات درسال 1401 به بانکها ابلاغ نشده و آنها نیز این موضوع را متوقف کردند.

این عضو اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک تصریح کرد: به نظر می رسد دولت باید موقتا تا پایان  شهریور ماه امسال ترخیص کالاها را در گمرکات با همان تعرفه گمرکی 4200 انجام دهد تا تنش بازار تاحدودی برطرف و آرامش ایجاد شود، علاوه براین باید محدودیت واردات نخ نیز برطرف شود تا واحدهای تولیدی بدون نگرانی بتوانند فعالیت کنند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار