-
شناسه خبر 349481

معاملات روز یکشنبه بورس تهران در حالی آغاز خواهد شد که انتظار زیادی برای ایجاد نوسانات شدید در بازار وجود ندارد.

به گزارش فرتاک نیوز،

بورس تهران روز گذشته معاملاتی آرام و به دور از هیجان داشت. شاخص کل 7 صدم درصد و شاخص هم وزن 85 صدم درصد رشد کرد که این موضوع نشان می دهد هنوز تمایل سرمایه گذاران به خرید نمادهای کوچک بیشتر از خرید نمادهای بزرگ و شاخص ساز است.

با توجه به تعطیلات میان هفته، برای امروز هم انتظار نوسان زیادی در بازار وجود ندارد و برتری قدرت چه در دست خریداران و چه در دست فروشندگان باشد، بعید است که شاخص رشد یا افت چشمگیری کند.

کاهش جزئی ارزش معاملات بورس

ارزش معاملات خرد در روز گذشته 5616 میلیارد تومان بود. در حالی که میانگی سه روزه ارزش معاملات عدد 5849 میلیارد تومان بوده است. کاهش ارزش معاملات خرد در روز گذشته جای نگرانی ندارد چراکه این هفته دو روز تعطیلی در اواسط هفته وجود دارد و همیشه در چنین مواقعی ارزش معاملات کاهش پیدا می کند.

قدرت خریداران حقیقی در روز گذشته 1.28 برابر قدرت فروشندگان حقیقی بود. میانگین سرانه خرید و فروش حقیقی ها در روز گذشته، عدد 21.4 میلیون تومان را در بخش خرید و عدد 16.7 میلیون تومان را در بخش فروش نشان می داد که این موضوع نشان می دهد هنوز جریان معاملات با قدرت نسبی خریداران حقیقی دنبال می شود.

خواب بهاری فروشنده ها!

از طرفی هنوز تعداد صف های فروش در بازار بسیار اندک است. دیروز 20 نماد در دقایق پایانی معاملات صف فروش داشتند که جمع کردن این صف فروش ها تنها به 16 میلیارد تومان نقدینگی نیاز داشت.

اما در سمت مقابل، 189 نماد صف خرید داشتند که در این صفوف خرید 805 میلیارد تومان نقدینگی در انتظار خرید سهام بود. این هم نکته ای مثبت برای معاملات فردا است و می تواند امیدواری ها به مثبت بودن بازار فردا را افزایش دهد.

تقاضا زیاد می شود اگر...

408 نماد مثبت در مقابل 220 نماد منفی که برآیند کلی معاملات دیروز بود، نشان دهنده یک روز معاملاتی سبز دیگر است.

امروز هم اکثر پارامترها مثبت و به نفع خریداران است. اینکه بازار امروز هم رشد کند، دور از تصور نیست اما از یک جهت به دلیل دو روز تعطیلی، ممکن است فروشندگان بیشتر از حد معمول باشند و از جهت دیگر، به دلیل افزایش فشار فروش در نیمه دوم معاملات روز گذشته، این احتمال وجود دارد که بازار با فشار جزئی فروش آغاز به کار کند.

پس از آن اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، دوباره تقاضا در بازار افزایش می یابد و منجر به مثبت شدن شاخص ها می شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار