-
شناسه خبر 331043

قیمت دلار اگرچه امروز معاملات را صعودی و در محدوده 28750 تومان آغاز کرد، اما از حوالی ظهر تغییر مسیر داد و حدود 200 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

به گزارش فرتاک نیوز،

به نظر می‌رسد افزایش عرضه توسط بازارساز موجب کاهش قیمت‌ها یا عقب‌نشینی خریداران شده باشد. از ابتدای هفته اخباری مبنی بر آزادسازی ۳.۵ میلیون دلار منابع بلوکه‌شده ایران منتشر شد اما بسیاری نسبت به باور آن مقاومت نشان دادند. امروز صبح اما خبری که ایبنا به نقل از رئیس کل بانک مرکزی در خصوص وضعیت مناسب ارزی و افزایش عرضه در سامانه نیما و همچنین در تایید رفع محدودیت برخی منابع مسدود کشور منتشر کرده بود ممکن است در تعدیل انتظارات اثرگذار بوده باشد. نکته جالب توجه آنکه این خبر بعدا از سایت ایبنا برداشته شد.

علاوه بر خبرهایی که از افزایش عرضه در نیما به گوش می‌رسد، دیروز حجم معاملات در بازار متشکل ارزی هم رکورد زد و بیش از ۱۳ میلیون دلار ثبت شد

امروز قیمت سکه هم از محدوده ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عقب‌نشینی کرد و به ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان رسید. اما اتفاق مهم‌تر توقف چند ساعته معاملات سکه بورسی در ابتدای روز بود.

معاملات سکه تحویل یک روزه در بورس کالا تا پیش از ظهر در حالت مجاز-محفوظ قرار داشت و موجب این گمانه‌زنی شد که التهاب قیمت دلار و سکه سبب متوقف کردن معاملات سکه بورسی توسط ناظر شده باشد. در سال ۹۷ معاملات آتی سکه به بهانه خط دادن به نرخ‌های نقدی، به طور کلی تعطیل شد. حال نیز به نظر می‌رسد رفتار سلیقه‌ای ناظر موجب توقف چند ساعته معاملات شده باشد، چراکه پس از چرخش دلار و سکه از مسیر صعودی، شاهد بازگشایی معاملات سکه بورسی بودیم. امروز حتی شنیده می‌شد که احتمال افزایش این چنینی محدودیت‌ها به طور نمونه با منع صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر طلا از خرید گواهی سپرده سکه وجود دارد

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار