-
شناسه خبر 326419

معاون هماهنگی توزیع توانیر از تخفیف صد درصدی بهاء برق ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک خانگی از آبان سال گذشته تاکنون خبر داد.

به گزارش فرتاک نیوز،

غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به اینکه تعداد کل قبوض صادر شده برای مشترکین خانگی 22 میلیون قبض بوده است، افزود: با توجه به تعداد کل قبوض صادر شده، تخفیف صد در صدی برای 10 میلیون 600 هزار مشترک یعنی هر مشترک خانگی 2/1 دوره قبض رایگان دریافت کرده است که باتوجه به دوماهه بودن هر دوره بنا براین مشترکینی که مشمول تخفیف صد درصدی شدند 4 ماه پولی برای برق پرداخت نکردند.

وی با اشاره به اینکه الگوی مصرف در تخفیف صد درصدی برای مناطق عادی مانند تهران 100 کیلووات ساعت و برای منطقه گرمسیری یک مانند بوشهر 400 کیلووات ساعت است گفت: در این مدت ما در مناطقی مانند اهواز، بوشهر و بندرعباس که دارای دمای بالا و رطوبت بسیار زیادی هستند هم مشترکان مشمول تخفیف صددرصدی داشتیم.

رخشانی مهر با بیان اینکه 85 درصد مشترکین خانگی تا 600 کیلووات ساعت و بخش عمده‌ای از این تعداد در قالب الگوی مصرف، برق مصرف کردند ادامه داد: 25 درصد مشمول تخفیف صد درصدی شدند، 36 درصد از مشترکین کمتر 300 کیلووات ساعت مصرف کردند و فقط افزایش 7 درصدی بهاء برق را پرداخت کردند و 24 درصد هم تا 600 کیلووات ساعت در یک دوره دو ماهه برق مصرف کردند که علاوه بر افزایش 7 درصدی قیمت برق، 16 درصد نیز جریمه پرداخت کردند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر افزود: مشترکینی که قبوض نامتعارف دریافت کردند در یک دوره دو ماهه بیش از 600 کیلووات ساعت برق مصرف کردند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر میزان مصرف برق اقلیم هم در محاسبه قبوض برق تاثیر گذار است افزود: بر این اساس در استان‌ها به مناطق عادی و مناطق گرمسیری یک، دو، سه و چهار تقسیم میشوند که البته اکثر استان‌های کشور در مناطق عادی هستند.

رخشانی مهر با بیان اینکه مناطق گرمسیری بر اساس میزان دما و رطوبت هوا تقسیم بندی شدند گفت: الگوی مصرف برای تخفیف صد درصدی 100 کیلووات ساعت و برای مناطق گرمسیری 400 کیلووات ساعت است.

وی در خصوص نحوه محاسبه قبوض گفت: مشترکینی که در مناطق عادی کمتر از 100 کیلووات ساعت برق مصرف کنند مشمول تخفیف صد در صدی، تا 300 کیلووات ساعت با 7 درصد افزایش قیمت نسبت به سال گذشته، تا 600 کیلووات ساعت 16 درصد جریمه و از 600 کیلووات ساعت بیشتر هم با اعداد تولید برق تجدید پذیرمحاسبه میشود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان اینکه 70 درصد مشترکین خانگی تهران کمتر از 300 کیلووات ساعت برق مصرف می‌کنند گفت: تهران یک منطقه عادی است و الگوی مصرف آن در ماه‌های غیر گرم 300 کیلووات ساعت و برای تخفیف صد درصدی 100 کیلووات ساعت است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار