-
شناسه خبر 309310

معاون روابط کار وزارت کار گفت: سال گذشته تعداد 871 هزار و 487 نفر کارگر بر اثر شیوع بیماری کرونا و 276 هزار نفر دیگر به علل دیگر بیکار شدند که از این تعداد، 468 هزار و 985 نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند.

به گزارش فرتاک نیوز،

حاتم شاکرمی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد کارگر بیمه شده و چقدر کارگر غیر بیمه‌ای در کشور داریم؟، افزود: در حال حاضر تعداد کارگران بیمه شده حدود 14 میلیون نفر 14.414.757 است که به طور رسمی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند. با توجه به اینکه کارگران فاقد بیمه‌های اجتماعی به طور غیر رسمی مشغول به کار هستند، لذا آمار دقیق آنها وجود ندارد.

معاون روابط کار وزارت کار در پاسخ به این پرسش که در سال گذشته کرونایی چه تعداد از کارگران بیکار شدند، چه تعداد مستمری بیکاری گرفته و چه تعداد نگرفتند؟ نیز گفت: در سال گذشته تعداد 871 هزار و 487 نفر کارگر بر اثر شیوع بیماری کرونا و 276 هزار نفر دیگر به علل دیگر بیکار شدند که از این تعداد، 468 هزار و 985 نفر مقرری  بیمه بیکاری دریافت کردند و مابقی یا مشمول قانون بیمه بیکاری نبودند و یا سابقه بیمه پردازی نداشتند.

شاکرمی همچنین در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای اصلاح قانون کار دارید؟ گفت: اصلاح قانون کار امری ضروری است. مقتضیات روز جامعه کار و تولید و تحولاتی که در حیطه مشاغل و روابط کارگر و کارفرما به وجود آمده، این امر را ضروری تر نیز ساخته، ولی باید توجه کرد که اعمال تغییرات سریع و شتاب زده نمی‌تواند روش مناسبی برای دستیابی به راه حل مطلوب باشد. ضمن اینکه دستیابی به توافق و اجماع بین شرکای اجتماعی، اصلی ترین پیش شرط هرگونه اصلاحی در قانون کار است که باید در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار