-
شناسه خبر 16388

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش،گفت: این وزارتخانه در راستای اجرای سند تحول بنیادین به دنبال راهکاری برای تحول در پرداخت حقوق و مزایای فرهنگیان بود که با تصویب دو بند در احکام برنامه ششم توسعه، دولت و وزارت آموزش و پرورش ملزم به استقرار نظام پرداخت حقوق مخصوص فرهنگیان شده اند.

به گزارش فرتاک نیوز، منصور مجاوری، اظهارکرد: با اجرای این بندها بحث تفاوت دریافتی هایی که در فیش حقوقی بین کارکنان آموزش و پرورش و به صورت خاص معلمان، با سایر دستگاه های دولتی و اجرایی وجود دارد به حداقل خواهد رسید.

وی بیان کرد: قانون Law مدیریت خدمات کشوری اواسط دهه ۸۰ به منصه ظهور رسید و قابلیت اجرایی پیدا کرد و دستگاه های اجرایی بسیاری توانستند یک  سری امتیازات خاص را برای کارکنان خود بگیرند هر چند که آموزش و پرورش هم به دنبال این امتیازات بود ولی آنچنان که باید و شاید نتوانست از این موقعیت استفاده کند و در دولت های قبل نیز آنچنان که باید، برای آموزش و پرورش و معلمان ارزش گذاری نشد.

مجاوری اظهار امیدواری کرد با استفاده از بندهای مصوب احکام برنامه ششم بتوانیم روش جدید برای محاسبه حقوق و مزایای کارکنان آموزش و پرورش بویژه مناطق محروم و مرزی و استان های برخوردار که هزینه های زندگی آنها به مراتب بالاتر از سایر شهرستان ها است، اتخاذ کنیم.

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش به مفاد این بندها در احکام برنامه ششم اشاره و اظهارکرد: در یکی از بندهای احکام قانون برنامه ششم آمده است که تمامی اقدامات وزارت آموزش و پروش باید بر اساس سند تحول بنیادین انجام پذیرد و هیچ اقدامی خارج از آن انجام نشود زیرا سند تحول بسیاری از زیرساخت ها، راهکارها و الزامات را به منظور افزایش کیفیت و کمک به افزایش کمیت و ارتقا منزلت اجتماعی معلمان، توسعه مشارکت، همراهی و همیاری انجمن اولیا و مربیان و افزایش اختیارات مدارس به منظور بهبود کیفیت آموزشی مورد توجه وتاکید قرار داده است.

مجاوری ادامه داد: در بند دیگری از احکام برنامه ششم توسعه نیز بر تهیه نظام رتبه بندی معلمان و استقرار نظام پرداخت ها بر اساس تخصص، شایستگی ها و عملکردهای رقابتی مبتنی بر نظام رتبه بندی معلمان و مهندسی نیروی انسانی بر اساس سند تحول تاکید شده است.

وی اضافه کرد: در این بند به وزارت آموزش و پرورش اختیاراتی مبنی بر اصلاح ساختار و فرآیند داده شده است تا معلمان براساس نظام رتبه بندی و تفاوتی که بین معلمان ابتدایی و متوسطه اول و دوم وجود دارد، رتبه بندی شوند.

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: اکنون بین معلمان ابتدایی و متوسطه اول و دوم و همچنین با دریافتی کارکنان دیگر دستگاه ها هیچ گونه تفاوتی در حقوق و مزایا نیست و این یک نوع بی انگیزگی در معلمان ایجاد کرده است.

مجاوری گفت: اکثر دستگاه های دولتی به کارکنان خود هزینه مسکن، ایاب و ذهاب و غذا پرداخت می کنند اما برخی از معلمان که روزانه حدود ۱۵۰ کیلومتر از یک نقطه به نقطه دیگر برای تدریس جابجا شود هیچ مبلغی بابت هزینه ایاب و ذهاب، بیتوته ومسکن و غذا دریافت نمی کنند که بر اساس بندهای جدیدی که در احکام برنامه ششم توسعه گنجانده شده است و سیاست های کلی دولت برای ارتقا وضعیت معلمان، سال آینده شاهد تحولاتی در این زمینه خواهیم بود.

هوشمندی آموزش و پرورش برای بهبود معیشت فرهنگیان

این مقام آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی که تابع قانون خدمات کشوری هستند باید از این قانون تبعیت کنند اما برای اجرای نظام پرداخت دروزارت آموزش و پرورش باید به دنبال حکم و قانونی جدیدی می بودیم که به ما اجازه دهد از برخی امتیازات بیشتر یا همان امتیازات قانون خدمت کشوری استفاده کنیم که اکنون این حکم در برنامه ششم آمده است و هوشمندی آموزش و پرورش را می طلبد تا براساس رایزنی با دولت در راستای بهبود وضعیت معیشت فرهنگیان و حقوق و مزایای آنها و ارتقا کیفیت آموزش و پرورش در تمامی سطوح تحصیلی گام بردارد.

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تا زمانی که برنامه ششم ابلاغ نشود نمی توانیم کاری بکنیم و اکنون این برنامه در مرحله فرآیند تصویب نهایی شورای نگهبان قرار دارد،‌ افزود: وزارت آموزش و پرورش به محض ابلاغ برنامه ششم توسعه کار خود را آغاز می کند و استقرار نظام هماهنگ پرداخت حقوق در این وزارتخانه به سرعت عمل آموزش و پرورش و سایر دستگاه های ذیربط مثل سازمان های امور استخدامی و برنامه و بودجه و دولت بستگی دارد.

 

 

ارسال نظر
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس
  3 0

  دروغ دروغ دروغگو دوشمن خداست کلا در سال 95به نیروهای خدماتی هشتاد هزار تومن اضافه شد هیچ کس به فکر ما نیست هر روزم میگن یک میلیون اضافه شده به کی خدا داند خدا همه را به راهه راست هدایت کند هیچ چیزی مانند صداقت نیست.

  • ناشناس
   2 0

   برادر شما لطف گن املاتو تقویت کن ما درخدمتیم

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار
468