-
شناسه خبر 1624

بانک مرکزی آذربایجان اعلام کرد، ایران و آذربایجان مطالعه فرصت های حاصل از یکسان سازی سیستم های کارت های بانکی دو کشور را آغاز کرده اند.

به نقل از پایگاه خبری ترند، بانک مرکزی آذربایجان اعلام کرد، ایران و آذربایجان مطالعه فرصت های حاصل از یکسان سازی سیستم های کارت های بانکی دو کشور را آغاز کرده اند.

بانک مرکزی آذربایجان اعلام کرد: «در حال حاضر این مسئله از سوی یک کمیسیون کارشناسی مشترک در حال مطالعه است.»

در جریان سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به آذربایجان در اوت 2016، نشستی بینن روسای بانک های مرکزی دو کشور برگزار شده بود. در حاشیه این دیدار، یادداشت تفاهمی میان طرفین به امضا رسیده بود. مذاکرات بین طرفین در ماه دسامبر نیز در قالب نشست کمیسیون مشترک دو کشور ادامه داشت.

بر اساس یادداشت تفاهم امضا شده، سیستم کارت های بانکی دو کشور به هم متصل خواهد شدو امکان استفاده شهروندان دو کشور از کارت های بانکی شان در ایران و آذربایجان فراهم خواهد شد.

شایان ذکر است که یکی از راه های احتمالی متصل کردن کارت های باکی دو کشور به یکدیگر، اتصال بانک های ایرانی به شبکه پرداخت های کارتی بانک مرکزی آذربایجان است.

در این صورت، شهروندان ایرانی قادر خواهند بود از کارت های بانکی خود در آذربایجان استفاده کنند. همچنین شهروندان آذربایجانی نیز می توانند در ایران از کارت های بانکی خود استفاده نماینند.

لازم نیست ایران به سیستم پرداخت های بین المللی یا سیستم هایی نظیر ویزا و مسترکارت بپیوندد، زیرا سیستم کارت های بانکی آذربایجان به صورت یک شبکه داخلی تعریف  شده و در داخل سیستم بانکی این کشور فعالیت می کند.

32 بانک در آذربایجان و 30 بانک در ایران فعالیت دارند.

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار