-
شناسه خبر 56269

استاندار قزوین با بیان اینکه احزاب منافع کشور را فدای بازی‌های سیاسی نمی‌کنند، گفت: اگر رقابت‌های سیاسی به نزاع تبدیل شود.

به گزارش فرتاک نیوز،

، به نقل از روابط عمومی استانداری، عبدالمحمد زاهدی در نشست با احزاب استان قزوین اظهار داشت: وجود احزاب در جامعه ضروری بوده چرا که این قشر با نقد و نظر اصلاحی در جهت توسعه جامعه اقدام کرده و‌ می‌تواند موارد مهم و جدیدی را مطرح کند.

 

وی بیان کرد: احزاب و رسانه‌ها برآیند افکار عمومی هستند و در فضای سیاسی امروز مردم باید مشارکت داشته باشند که این تعامل تنها حضور در انتخابات و ‌راهپیمایی‌‌ها محدود نمی‌شود.

 

استاندار قزوین افزود: در راستای مشارکت مطلوب مردم در فضای سیاسی جامعه باید تشکیلاتی به نمایندگی از افکار عمومی ایجاد شده و در مسائل مختلف جامعه مشارکت کنند.

 

‌زاهدی گفت: یکی از مشکلات در جامعه عدم تعادل در فعالیت‌های سیاسی بوده به طوری که در زمان انتخابات تب هیجانات و فعالیت های سیاسی به درجه بالا رسیده و با پایان انتخابات فروکش می‌کند و همین امر برخی مشکلات و مسائل در این زمینه به وجود می‌آورد.

 

وی ادامه داد: وجود حزب از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری کرده و فعالیت‌های سیاسی را تعدیل می‌کند.

 

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: حزب یک مکانیزم و ابزار مناسب برای انتقال قدرت بوده چرا که با وجود حزب انتقال قدرت عالمانه‌تر، قانون‌مندتر و با آرامش صورت گرفته و از حرکت‌های توده‌وار هیجانی و تنش‌ها جلوگیری می‌کند.

 

زاهدی عنوان کرد: بخش عمده‌ای از جامعه هیجانات سیاسی دارند که احزاب این هیجانات را به آگاهی و فعالیت سیاسی تبدیل می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه حزب نوعی دولت در سایه است، گفت: منتقد، حامی، اصلاح‌گر از انواع احزابی هستند که نقش "دولت در سایه"را ایفا می کنند و می توانند فعالیت مجموعه مسئولان و قوا را رصد ‌کنند.

 

استاندار قزوین بیان کرد: احزاب بزرگ دنیا سیستم آموزشی و تربیت نیرو دارند اما در ایران به این مسئله توجه کمتری می‌شود.

 

زاهدی گفت: حزب انباشت سرمایه سیاسی برای کنش فراگیری سیاسی است که هم‌افزایی و تعامل در جامعه ایجاد می‌کند که اقدامی ارزشمند به شمار می‌رود.

 

وی با اشاره به اهمیت توجه به انسجام احزاب ادامه داد: اگر احزاب از حالت شفافیت و انسجام خارج شوند به فرقه تبدیل شده که نمونه بارز آن منافقین هستند.

 

استاندار قزوین بیان کرد: مهم‌ترین کار حزب رقابت سیاسی است که در این زمینه باید به قواعد بازی پایبند بوده و پیروزی و شکست را بپذیرد.

 

زاهدی با بیان اینکه احزاب منافع کشور را فدای بازی‌های سیاسی نمی‌کنند، گفت: اگر رقابت‌های سیاسی به نزاع تبدیل شود به ضرر کشور و نظام خواهد بود که احزاب در این زمینه بایدعاقلانه رفتار کنند.

 

استاندار قزوین افزود: در درون نظام سیاسی انتقال قدرت مزیت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات احزاب در کشور ادامه داد: یکی از مشکلات احزاب در کشور عدم شناخت درست جامعه بوده که توانایی تطبیق رفتار با جامعه را تضعیف می‌کند.

 

زاهدی گفت: یکی از آفات حزبی کشور «دولتی بودن احزاب» است که در برخی مواقع سبب جدایی از مردم و دولتی‌ ماندن حزب می‌‌شود.

 

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: برخی احزاب تنها با هدف پیروزی در انتخابات تشکیل می‌شوند که اینگونه احزاب انسجام نداشته و این مسائل آسیب‌هایی در کشور را به وجود می‌آورد و نیازمند اصلاح است.

 

زاهدی گفت: در خدمت تمامی احزاب هستم و به تفکیک با آنها جلسه خواهیم داشت و به گفت و گوی با همه جریانات و استفاده از نقطه نظرات آنها اعتقاد دارم.

 

وی اظهار کرد:از جمله مشکلات اساسی در کشور این است که نظام انتخاباتی کشور ، حزب

 

ی نیست و اگر این ایراد مرتفع شود به عنوان مثال برای انتخاب شهردار دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت.

 

استاندار با تفکیک دو مقوله مدیریت سیاسی و فعالیت سیاسی تصریح کرد: هر دولتی حق دارد مدیران خود را انتخاب کند و مدیران سیاسی باید قطعا حامی و طرفدار دولت باشند و مدیران غیر سیاسی نیز باید سیاست ها و برنامه های دولت را قبول داشته باشند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار