//
کدخبر: ۴۴۹۹۵۹ //
‍ رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه:

آماده باش ۲۷۰ آتش نشان در چهارشنبه آخرسال کرمانشاه/ استفاده از «بالن آرزوها» ممنوع است

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه از آماده باش ۲۷۰ آتشنشان در کرمانشاه در شب چهارشنبه آخرسال خبر داد.


آماده باش ۲۷۰ آتش نشان در چهارشنبه آخرسال کرمانشاه/ استفاده از «بالن آرزوها» ممنوع است
به گزارش فرتاک نیوز،

غلامرضا رضایی اظهار کرد: تمام نیروهای ستادی و عملیاتی آتش‌نشانی در شب چهارشنبه آخرسال شامل ۲۷۰ آتش‌نشان در آماده باش هستند.
وی افزود: تمام ایستگاه‌ها و خودروهای آتش‌نشانی نیز در آماده‌باش هستند تا به محض بروز حادثه بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن سر صحنه حادثه حاضر شویم.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: استفاده از مواد محترقه در شب چهارشنبه آخر سال در سالهای اخیر رواج بسیاری دارد و همین امر موجب شده بعضا شاهد حوادث تلخی در این شب باشیم که در همین راستا از والدین در خواست جدی داریم فرزندان خود را در شب چهارشنبه آخر سال تنها نگذارند.
وی ادامه داد: والدین باید رفت و آمد فرزندان خود را رصد کنند تا مبادا مواد محترقه خطرناکی خریداری کنند و توصیه می‌شود در صورت اصرار فرزندان، مواد محترقه استاندارد و کم خطر برای آنها خریداری کنند.
رضایی با هشدار نسبت به روشن کردن آتش گفت: درصورتی که خانواده‌ها در این زمینه مصر هستند، توصیه می‌شود آتش بسیار کوچکی روشن کرده و از پریدن از روی آن به‌طور جدی خودداری کنند.
وی خاطرنشان کرد: بارهای حوادثی داشته‌ایم که افراد هنگام پریدن از روی آتش، دچار حادثه شده‌اند، بنابراین توصیه می‌شود افراد و به‌ویژه کودکان بطور جد از انجام این کار اجتناب کنند.
وی با اشاره به رواج استفاده از «بالن آرزوها» در چهارشنبه آخرسال در سال‌های اخیر گفت: این وسیله بسیار خطرناک است، زیرا هنگامی که آتش درون آن روشن است به آسمان فرستاده شده و ممکن است در خانه‌ای دیگر فرود آمده و آنجا را به آتش بکشد.
وی ابراز کرد: همچنین مواردی داشته‌ایم که این بالن‌ها روی درخت گیر افتاده و درخت را به آتش کشیده، بنابراین توصیه اکید این است که افراد از استفاده این وسایل بطور جد اجتناب کنند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه نسبت به روشن کردن آتش در محل‌های مسقف مانند پارکینگ، در کنار درختان و خودروها و همچنین نسبت به پرتاب ترقه به سمت دیوار منازل و خودروها هشدار داد.
رضایی همچنین نسبت به پرتاب انواع وسایل مانند بطری و اسپری به درون آتش هشدار داد و افزود: این وسایل هنگام ترکیدن درون آتش، مانند ترکش عمل کرده و بسیار آسیب‌رسان هستند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
منبع: ايسنا
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۴۹۹۵۹ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان