//
کدخبر: ۴۴۹۵۸۵ //
با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت انجام گرفت؛

افتتاح آزمایشگاه مرجع منطقه‌ای غرب کشور در کرمانشاه

آزمایشگاه مرجع منطقه ای غرب کشور با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت در کرمانشاه افتتاح شد.

 افتتاح آزمایشگاه مرجع منطقه‌ای غرب کشور در کرمانشاه
به گزارش فرتاک نیوز،

دکتر ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در آیین افتتاح آزمایشگاه مرجع منطقه‌ای غرب کشور و آزمایشگاه تجمیعی مرکز بهداشت شهرستان  کرمانشاه اظهار داشت: آزمایشگاه مرجع منطقه‌ای غرب کشور یک کار ابتکاری است که با حمایت‌های بی دریغ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به سرانجام رسیده است.

 وی افزود: تجمیع آزمایشگاههای بهداشتی شهر کرمانشاه در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات آزمایشگاهی و دسترسی آسان مراجعین به خدمات آزمایشگاهی صورت گرفته است.

 به گفته شکیبا این اقدام باعث استفاده بهینه از منابع، امکانات، فضای فیزیکی و کارکنان می باشد و از هدر رفتن منابع جلوگیری می‌کند.

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، کرمانشاه پیشرو در زمینه تجمیع آزمایشگاه‌های مراکز خدمات جامع سلامت شهری بوده و در این آزمایشگاه به روزترین و دقیق‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی به همت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گردآوری شده است.

20896632-a97e-4f7e-add2-c2294e58554e

 وی اضافه کرد:با توجه به راستی آزمایی انجام گرفته شده توسط انیسیتوپاستور ، در زمینه انجام تست‌های  کرونا به روش PCR به عنوان اولین استان که توانایی انجام و بررسی‌های پاراکلینیکی را در این زمینه به صورت مستقل در سطح کشور به دست آورد.

 وی افزود: این آزمایشگاه توانایی انجام و بررسی‌های پاراکلینیکی جهت بیماری‌های رایج میکروبی از قبیل سالمونلا،شیگلا وبا.. و بیماری‌های عفونی واگیر و غیر واگیر را دارا می‌باشد.

 شکیبا در پایان گفت: آزمایشگاه مرجع معاونت امور بهداشتی کرمانشاه موفق به کسب رتبه عالی در برنامه ارزیابی خارجی آزمایشگاه فراملی سل سوئد( پروفسور هافنر) در ۱۱ سال اخیر شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۴۹۵۸۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان