-
شناسه خبر 367214

خراسان جنوبی دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: در آستانه ورود به فصل پاییز توصیه می‌شود افرادی که شش ماه از تزریق دُز قبلی واکسن کرونا آن‌ها گذشته است، دُز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند.

به گزارش فرتاک نیوز،

غلامرضا شریف زاده اظهار کرد: بر اساس آمار، تعداد افرادی که در ابتدای شهریور دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند 227 هزار و 558 نفر و دُز چهارم واکسن کرونا 14 هزار و 865 نفر بوده است.

وی با بیان اینکه تزریق نوبت چهارم واکسن کرونا در خراسان جنوبی از ابتدای شهریور ماه 19 درصد رشد پیدا کرده است، ادامه داد: این آمار از ابتدای شهریور تا امروز با تزریق 2387 واکسن دُز سوم، رشد 7 درصدی و با تزریق 1582 واکسن دُز چهارم رشد 19 درصدی داشته است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی با بیان اینکه بستری بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه، در خراسان جنوبی کاهش بیش از 80 درصدی داشته است، تصریح کرد: در ابتدای شهریور 12 بیمار کرونایی در در بخش مراقبت‌های ویژه در خراسان جنوبی بستری بودند که این آمار هم اکنون با کاهش 83 درصدی به 2 بیمار بستری کاهش یافته است.

شریف زاده افزود: تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان در ابتدای شهریور 38 نفر بوده که این آمار با کاهش 76 درصدی به 9 نفر رسیده؛ از ابتدای شهریور ماه متاسفانه دو مورد فوت ناشی از کرونا در استان ثبت شده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی یادآور شد: هم اکنون در استان هیچ شهرستانی با وضعیت بسیار پر خطر کرونایی نداریم، اما همچنان دو شهرستان سرایان و فردوس در وضعیت پُرخطر قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار