-
شناسه خبر 287201

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان گفت: از 63 کیلومتر 55 کیلومتر از مسیر آزاد راه شرق اصفهان که بخش قابل توجهی از قطعات یک و دو در آزد راه شرق اصفهان است هفته آینده با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

علیرضا صلواتی امروز با بیان اینکه پروژه آزاد راه شرق اصفهان نزدیک به دو دهه بود که فعالیت اجرایی داشت اما آن سرعت مدنظر را نداشت، اظهار داشت: طی دو سال گذشته فعالیت‌ پروژه عملیاتی شد و از سال 97- 98 روی ریل اجرا قرار گرفت منتها سرعت لازم را هنوز انجام نشده بود.

به گزارش فرتاک نیوز، مجری طرح‌های زیر بنایی استان اصفهان افزود: در یکسال گذشته با همت اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و پیگیری‌های استان اجرای پروژه سرعت گرفت و در مدت حدود 9 ماه گذشته به میزان حدود 500 میلیارد تومان تخصیص یافت و قطعات یک و دو به مرحله افتتاح رسید.

صلواتی گفت: این طرح از تقاقع جاده اصفهان- کاشان واقع در نطنز و از شرق اصفهان تا پل فرودگاه تقاطع آزاد راه شرق اصفهان واقع در اتوبان فرودگاه اصفهان به طول 55 کیلومتر است و اکنون از 63 کیلومتر، 55 کیلومتر از مسیر آزاد راه شرق اصفهان که بخش قابل توجهی از قطعات یک و دو در آزد راه شرق اصفهان است هفته آینده با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه آزاد راه موارد ایمنی به صورت کامل لحاظ شده است و مطالعات زیرسازی و آسفالت و نوع استفاده از گاردریل و نیوجرسی قابل توجه است و یکی از آزاد راه‌های مطرح کشور در حوزه ایمنی و امنیت است، مبلمان شهری زیبایی در نوع خود دارد و پیش‌بینی احداث مجتمع‌های رفاهی و پد فرودگاهی و هلی کوپتر امدادی و سایر امکانت مورد نیاز دیده شده است، اعتبار پروژه 70 درصد آن با سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری و 30 درصد وزارت راه و شهرسازی تأمین شده است.

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان بیان کرد: هشت کیلومتر باقی مانده از قطعه دو در حد فاصل پل فرودگاه تا پل قهجاورستان نیز طی ماه‌های آینده تکمیل و افتتاح خواهد شد و سپس طی یکسال آینده قطعه سوم که حدفاصل پل قهجاورستان تا سه راهی مبارکه- شهرضا – اصفهان است نیز به مرحله تکمیل و بهره برداری خواهد رسید.

صلواتی افزود: با افتتاح این آزاد راه بخش قابل توجهی از آن که در کریدور شمالی جنوبی کشور است تکمیل و برای مسافران دغدغه سفری ایمن و روان از سمت جنوب به شمال کشور  برطرف می‌شود.

وی افزود: برخی مسافران برای رفتن از سمت جنوب به شمال کشور به دلیل تکمیل نبودن مسیر شرق اصفهان مجبور بودند وارد شهر اصفهان و با  ترافیک مواجه شوند که با  افتتاح این پروژه از کنار‌گذر اصفهان عبور می‌کنند و از طرفی بار ترافیکی و موارد زیست محیطی شهر اصفهان نیز کاهش می‌یابد و زمینه توسعه اقتصادی شرق اصفهان را نیز خواهد داشت.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار