-
شناسه خبر 282953

دکتر ابراهیم عزیزی؛ نماینده مردم شریف کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی؛ از محل ساختمان شهید بهشتی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، بازدید و در نشست با کارکنان این سازمان در سالن اجتماعات شرکت نمود.

 درابتدای این نشست، محسن دارابی؛ رییس سازمان صمت سوابق دیرینه مدیریتی آقای عزیزی را منشأ خیر و برکت و این انتخاب را انتخابی کاملاً آگاهانه و شایسته ارزیابی نمود و حضور دکتر عزیزی را فرصتی مغتنم برای سازمان دانست.

به گزارش فرتاک نیوز؛ در این نشست، که به‌عنوان نشست بررسی مسایل و موضوعات مرتبط با حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت، نام گذاری شده بود، مهندس دارابی در ادامه به سرمایه‌گذاری در استان نیز اشاره کرد و گفت: باید به دنبال مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای هدایت آن‌ها به سمت استان باشیم و این خود مستلزم تسهیل در امر قانون‌گذاری و اجرایی شدن بند پ ماده 32 قانون احکام دائمی کشور برنامه‌های توسعه کشور در استان است.

 وی سپس برغیر برخوردار بودن استان براساس همین قانون تاکید نمود و گفت: مطابق با این قانون که می‌گوید استان هایی که نرخ بیکاری آن‌ها بالاتر از میانگین نرخ بیکاری کشور است به‌عنوان مناطق غیر برخوردار از اشتغال تعریف می شوند، باید استان را در زمره استان‌های غیر برخوردار تلقی نمود و مهم‌تر این‌که معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی در مناطق غیر برخوردار از اشتغال را به میزان معافیت‌های منظور شده در مناطق آزاد تجاری - صنعتی اعمال کند و توسعه واحد و نیز تولید کالاهای جدید در این واحدها به میزان سهم خود مشمول این حکم‌ هستند لذا کلیه نقاط استان، مشمول این بند از حکم قانون بوده و قاعدتا بایستی 20 سال معافیت مالیاتی داشته باشد.

 وی در ادامه به مناطق ویژه اقتصادی زاگرس و قصرشیرین هم اشاره کرد و افزود: اگر به این مناطق توجه خاصی مبذول داریم این مناطق می تواند نقش لوکوموتیو را برای واگن های توسعه استان بازی کند.

 دارابی با توجه به موضوع اجرایی شدن ماده 81 قانون الحاقی 2 برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت گفت: براساس این قانون وزارتخانه‌هایی مانند: نیرو، نفت و ارتباطات و فناوری مکلف‌اند نسبت به تامین آب، برق، گاز و امکانات مخابراتی و شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تا درب واحدهای صنعتی و معدنی مستقر در شهرها و نواحی صنعتی و معدنی و منطقه ویژه اقتصادی اقدام کنند و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موظف است اعتبار مورد نیاز را در لوایح بودجه سنواتی به این منظور پیش‌بینی کند و استان کرمانشاه هم استان پیرامونی و کمتر توسعه یافته است و اگر این قانون برای استان هایی همچون ما عملیاتی نشود، مسیر سرمایه گذاری به سمت استان های برخوردار خواهد بود.

 وی گفت: به فضل پروردگار و اهتمام استاندار محترم و نمایندگان فعال، سال گذشته توانستیم دو سرمایه‌گذار خارجی را جذب کنیم و حدود 110 میلیون یورو به استان جذب شده که 13% مجموعه سرمایه‌گذاری حوزه صنعت معدن در سال 98 توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه جذب شده که رتبه سوم کشوری را از نظر جذب داشته ایم.

 مهندس دارابی تاکید کرد: سرمایه‌گذار خارجی برای ما علاوه بر ورود تکنولوژی و مدیریت، نوعی توان اجرایی و فرآیندهای جدید اداره امور صنعتی را به کارآفرینان ما نیز منتقل خواهند کرد.

 رییس سازمان صمت استان گفت: در زمان ورود من در دی مال 1397، رتبه سازمان از نظر تحقق اهداف  عملکردی 22 بوده، لیکن  در سال 98 به رتبه 13 ارتقا و بهار سال جاری به رتبه 8 در تحقق اهداف  عملکردی در کشور رسیده ایم.

 وی در چارچوب سیاست‌های وزارت‌خانه و اهداف اقتصاد مقاومتی نیز توضیحات مفصلی را بیان نمود و تاکید کرد: تلاش ما در سال جاری این بوده است که کمک‌های فنی و اعتباری رابه سمت صنوف سوق دهیم.

photo_2020-10-13_11-58-39

photo_2020-10-13_11-58-40

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار