-
شناسه خبر 279751

سوء استفاده ها و دور زدن قانون از صدور مجوزها نشان دهنده خلاء های کارشناسی دقیق در این زمینه است.

به گزارش فرتاک نیوز،

شهرام کرمی در پنجمین نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان، بااشاره به سوء استفاده هایی که از مجوزهای تاسیس گلخانه در کرمانشاه صورت میگیرد، اظهار کرد: فلسفه وجودی تاسیس گلخانه‌ها از ابتدا برای ایجاد اشتغال بوده،  اما متاسفانه در برخی موارد شاهدیم که به فرصتی برای سوداگری عده‌ای قانون شکن تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: هرچند که می دانیم که سازمان جهاد کشاورزی استان گام‌ها و قدم های خوبی  را با استفاده از صدور مجوز تاسیس گلخانه برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری استان برداشته و نافی این خدمات ارزنده نیستیم،  اما باید قبول کنیم که گاها در این زمینه سوء استفاده هایی نیز می شود.

دادستان کرمانشاه افزود: سوداگران با اخذ مجوز تاسیس گلخانه زمین مورد نظر را با قیمتی تا حدود 10 برابر به افرادی که بدنبال ویلا و خانه باغ سازی هستند می فروشند و آنها نیاز به صرف داشتن همین مجوز دست به تغییر کاربری این اراضی می زنند.

وی تاکید کرد: چنین سوء استفاده های و دور زدن قانون از صدور مجوزها نشان دهنده خلاء های کارشناسی دقیق در این زمینه است.

کرمی یادآورشد: همچنین کارشناسان متخلف هم در این رابطه باید شناسایی و با آنها برخورد صورت گیرد و اگر هم لازم باشد آنها را به دستگاه قضایی معرفی کنید.

وی در ادامه با بیان اینکه برای سودجویانی که دست به تغییر کاربری می زنند دو نوع مجازات در نظر گرفته می شود، عنوان کرد: مجازات نقدی و یا حبس از یک سو و اعاده زمین تغییر کاربری یافته به وضع سابق از طرف دیگر برای این افراد در نظر گرفته می شود، اما گاها می بینیم که بخش دوم مجازات که همان اعاده به وضع سابق است،  شامل مرور زمان می شود، درحالی که باید در این رابطه سرعت عمل داشت.

دادستان کرمانشاه در ادامه تاکید کرد: از همه دستگاه های خدمات رسان هم می خواهیم که اگر به ملکی بر اساس مجوزهای ظاهری خدماتی ارائه داده اند، نسبت به قطع و جمع آوری خدمات خود اقدام کنند.

وی در بخش پایانی سخنان خود گزارشی از برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در کرمانشاه ارائه کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون 530 فقره تخریب ساخت وسازهای غیرمجاز را در کرمانشاه داشته ایم.

کرمی اضافه کرد: همچنین در این مدت 100 حلقه چاه غیرمجاز هم مسدود شده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار