-
شناسه خبر 274898

کیفیت هوای پایتخت امروز، پنجشنبه از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص لحظه‌ای ۱۱۵ برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار ناسالم است.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۵ امروز بر روی شاخص ۷۸ در شرایط سالم بود.

در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۰، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ۹۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۶ و منو اکسیدکربن با شاخص ۳۴ بوده است.

بر این اساس ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۰ با شاخص ۳۴، شهرداری منطقه ۴ و میدان امام خمینی(ره) منطقه ۱۲ هر دو با شاخص ۳۵ طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را داشت.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۱۷۲، تربیت مدرس منطقه ۶ با شاخص ۱۳۴ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۱۲۲ در همین مدت از لحاظ آلاینده ازن بیشترین آلایندگی را ثبت کرد. 

به گزارش فرتاک نیوز؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۹۸ روز هوای قابل قبول یا همان سالم، ۳۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها به ثبت رسیده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار