-
شناسه خبر 267062

دکتر یارتبار با اشاره به شرایط ویژه مالی در شهرداریها بر انضباط مالی به عنوان قوی ترین شاخص توسعه مدیریت شهری تاکید کرد .

به گزارش فرتاک نیوز،

مدیرکل مالی شهرداری کرمانشاه گفت : با توجه به اینکه وجود انضباط مالی و مدیریت هزینه عامل مهمی در کارآمدی شهرداریهاست با تاکیدات دکتر طلوعی شهردار محترم تلاش کرده ایم برای اصلاح نظام بودجه بندی و انضباط مالی در بالاترین سطح تصمیم گیری ، در حوزه مدیریت شهری با شفاف کردن فرایندهای تخصیص منابع و ارتباط ساختارمند با استراتژی و اهداف برنامه های اجرایی و عملیاتی در حوزه مدیریت پروژه برای بهبود شیوه های مدیریت مالی و کنترل بودجه گام برداریم .

دکتر یارتبارافزود: منظور از مدیریت هزینه در شهرداری صرفاً کاهش آن نیست بلکه  توجه به نظم و مدیریت در آن که عامل افزایش کارآمدی و شفافیت امور مالی و ارتقاء بهره وری می شود خواهد بود .

مدیرکل مالی شهرداری با تاکید بر اینکه انضباط مالی ،قویترین شاخص  توسعه اقتصاد شهری در حوزه مدیریت شهری است ، تصریح کرد : در سالهای گذشته فقدان کارایی شهرداریها در جذب منابع قابل وصول و از طرفی برنامه های مقطعی باعث شده که مدیریت شهری به درآمدهای ناپایدار از جمله عوارض ساخت و ساز و فروش تراکم روی بیاورد که مجموع این عوامل مدیریت شهری را برای رسیدن به توسعه پایدار با چالش هایی مواجه کرده است .

دکتر علی یارتبار بیان داشت : با توجه به تغییر رویکرد در حوزه اقتصاد شهری ،تلاش کرده ایم که برای شناسایی ساز و کارهای ارتقاء بهبود منابع پایدار برای تامین هزینه ها درحوزه مدیریت شهری با الگوی پایدار  درآمدی و همراستا و منطبق با اقتصاد مقاومتی و نیز تسهیل و شفاف سازی در زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی و از طرف دیگر توجه ویژه به عوارض نوسازی به عنوان یکی از درآمدهای متغیر و پایدار گام برداریم .

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار