-

‍ مدیر زراعت جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

شناسه خبر 237838

مدیر زراعت جهاد کشاورزی از کشت ۴۰هزار هکتار نخود پاییزه در استان کرمانشاه در سال زراعی جاری خبر داد.

به گزارش فرتاک نیوز،

مهندس شهریار قاسمی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اظهار داشت: در سال زراعی جاری، کشت 40 هزار هکتار نخود پاییزه برای مناطق معتدل و سرد استان برنامه ریزی شده است.

مهندس قاسمی با اعلام این مطلب افزود: تاکنون 36 هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت نخود پاییزه ( انتظاری) رفته است و  همچنان کشت محصول ادامه دارد.

قاسمی در ادامه به میزان کل تولید نخود در استان اشاره داشت و افزود: میزان تولید نخود استان 100 هزار تن است که شامل نخود بهاره و پاییزه می باشد.

قاسمی در ادامه به  لزوم توسعه کشت نخود پاییزه در استان پرداخت و گفت :توسعه کشت نخود پاییزه در اراضی دیم استان یکی از اولویت های کاری وزارت جهاد کشاورزی و به تبع آن سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه است.

وی گفت: توسعه کشت نخود پاییزه از تاکیدات مهندس حاتمی ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان است و در این راستا دفتر حبوبات در سازمان تاسیس شده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه در استان کرمانشاه حدود 700 هزار هکتار اراضی دیم وجود دارد تصریح نمود: هرگونه تحول در اراضی دیم می تواند منجر به یک رونق اقتصادی شود لذا توسعه نخود پاییزه می تواند تحولی در اراضی دیم ایجاد  نماید.

وی در ادامه به مزایای کشت نخود پاییزه نسبت به کشت بهاره پرداخت و خاطرنشان کرد: از نظر اقتصادی کشت نخود بهاره به طور متوسط در هر هکتار 500  کیلوگرم تولید دارد اما در کشت نخود پاییزه تا یک و نیم تن محصول می توان برداشت کرد که با توجه به عملکرد مناسب و بازار پسندی، کمک فوق العاده ای به اقتصاد کشاورزان می نماید.

وی سپس  به سایر مزایای کشت پاییزه نخود پرداخت و گفت: در نخود پاییزه کشت محصول و برداشت آن به صورت مکانیزه بوده و با دستگاه انجام می پذیرد و سرعت کار بالا است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار
سرور مجازی ایران