-
شناسه خبر 230396

نشست مشترک دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه و اداره کل آموزش و پرورش استان با موضوع انعقاد تفاهم نامه فیمابین برگزار شد.

به گزارش فرتاک نیوز،

محمد حسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این نشست که با حضور مدیر کل و معاونین آموزش و پرورش برگزار شد، یکی از وظایف قوه قضاییه را مطابق بند ۵ اصل ۱۵۶ قانونی اساسی پیشگیری از جرم دانست و خاطر نشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم زمانی محقق خواهد شد که تمامی نهادهای رسمی و مردم نهاد بتوانند در این امر بر مبنای سیاست جنایی مشارکتی دخیل باشند.

وی بابیان اینکه از جمله مهمترین نهادهای متولی پیشگیری از جرم اموزش و پرورش است، عنوان کرد: معتقدیم اگر جامعه پذیری افراد به درستی توسط دستگاه های وظیفه مند انجام گیرد به احتمال زیاد از ورود به دنیای بزهکاری جلوگیری خواهد شد.

دادستان کرمانشاه افزود:در این راستا و با توجه نقش مهم آموزش و پرورش در جامعه پذیری بر آن شدیم تا با همکاری این نهاد اقداماتی همچون اموزش حقوقی دانش آموزان، پیامد خوانی پرونده های مهم، ایجاد خط امن برای دریافت گزارش های این قشر از جامعه، شناسایی کودکان در معرض خطر به منصه ظهور برسانیم.

وی تصریح کرد: البته کاروان پیشگیری از جرم زمانی به سر منزل مقصود خواهد رسید که براساس پیشگیری رشد مدار بتوانیم در تمامی نهادهای جامعه پذیر کننده متمرکز شویم چرا که خانواده، مدرسه،  گروه همسالان و رسانه به مثابه یک سیستم هستند و اختلال در هریک از یک نهادها ممکن است به کارکردهای نهاد دیگر خلل وارد کند و فرد را به دنیای بزهکاری نزدیک کند.

 در این دیدار مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز به اهمیت آسیب های اجتماعی در مدرسه و ضرورت مقابله با ان پرداخت و اقدامات دادسرا را قابل تقدیر دانست.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار