شناسه خبر 225969

نشست خبری مهندس بازوند استاندار کرمانشاه و معاونین حوزه استاندار با اصحاب رسانه به مناسبت دومین سالگرد زلزله برگزار شد.

به گزارش فرتاک نیوز،

مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در ابتدای این نشست ضمن تبریک هفته وحدت با اشاره به اقدامات انجام گرفته در استان اظهار داشت: در سال ۹۸ بازگشایی مرز خسروی کار بزرگ و فرصتی بی بدیل برای مردم استان کرمانشاه و زائرینی بود که از دیر باز در این مرز تردد داشتند و با بازگشایی آن حلاوت و شیرینی به کام مردم رسید و علیرغم اینکه پیگیری آن دو سال به طول انجامید بازگشایی شد که یکی از مطالبات جدی و به حق ما بود و توانستیم در ایام اربعین  سید و سالار شهیدان هم خوب ظاهر شویم و امیدواریم در سال های آینده هم شاهد برگزاری هرچه بهتر این مراسم باشیم.

photo_2019-11-14_15-10-13

در سال ۹۸سه مرز شیخ صله، سومار و شوشمی مرز رسمی شناخته شد

استاندار کرمانشاه افزود: در سال ۹۸ سه مرز شیخ صله،سومار و شوشمی هم به عنوان  مرز رسمی شناخته شد و هیأت دولت اعلام کرد که مسافرین میتوانند در این  مرز تردد داشته باشند هرچند دولت عراق نتوانست این موضوع را حل و فصل کند اما دولت جمهوری اسلامی آمادگی برای تردد مسافر از این مرزها را دارد و بازگشایی این مرزها گام بزرگی در توسعه توریسم، سلامت، تجارت و اقتصاد  کشور دارد.

تنظیم سند اشتغال،سند اقتصاد مقاومتی و سند رونق تولید از اقدامات انجام گرفته در سال ۹۸بود

 

مهندس بازوند  همچنین تنظیم برنامه سند اشتغال و کاهش بیکاری که باعث کاهش نرخ بیکاری شد و تنظیم سند اقتصاد مقاومتی را به عنوان سند بالادستی، و سند رونق تولید وسند اشتغال در کاهش نرخ بیکاری و کاهش تورم را از جمله  کارهای انجام گرفته در استان اعلام کرد  و گفت: همچنین در سال ۹۸ با مدیریت سیلی که در استان شکل گرفت بیش از چهار و نیم میلیارد مترمکعب آب را توانستیم  مدیریت کنیم که کار بسیار سختی بود و کمترین خسارت به افراد حقیقی وارد،شد و از مردم عزیز که در کنار مسئولین سیل را مدیریت کردند صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.

 

در پیگیری مشکلات زلزله نقش خوبی داشتیم

استاندار کرمانشاه تصریح کرد:  زلزله آبان ۹۷ یکی از بزرگترین زلزله هایی بود که در ۱۰۰ سال گذشته در جمهوری اسلامی شاهد آن بودیم هرچند زلزله های بزرگتری در سال های گذشته در ایران اتفاق افتاده بود ولی قدرت تخریب آنها خیلی کمتر بود قدرت این زلزله به اندازه‌ای بود که نزدیک ۴۰ روز تمام شهرهای ایران اسلامی را تحت تاثیر قرار داد و  با وجود  ۷۸۰۰ پس لرزه و ۱۷ زلزله بالای ۵/۸ دهم ریشتری و زلزله ۶/۴دهم ریشتری تلفات جدی نداشتیم و مردم با هوشمندی این قضیه برخورد کردند و در پیگیری نقش خوبی داشتیم.

 

تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری موجب انگیزه کارکنان شد

 وی از اتفاقات خوب دیگری که در سال ۹۸  افتاد را تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری بود که در وضعیت نا مطلوبی بودند که این تغییرات موجب انگیزه کار و برای کارکنان شهرداری در نظر گرفته شد.

نرخ بیکاری بالا به مراتب از زلزله سیل بدتر است

این مسئول بیان کرد: در سال ۹۸  در دو پروژه صنعتی پالایشگاه آناهیتا و پتروشیمی اسلام آباد غرب علیرغم شوک سخت زلزله کوتاه نیامدیم چون اعتقادمان اینست که نرخ بیکاری بالا به مراتب از زلزله سیل بدتر است.

سرمایه گذاری پتروشیمی اسلام عباد غرب با حجم سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیون دلار

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد:   این پروژه‌های صنعتی در دستور کار قرار گرفت که ۶۷درصد  پالایشگاه آناهیتا به هلدینگ خصوصی واگذار شد که سابقه خوبی در کشور دارد و در پالایشگاه خلیج فارس فعالیت داشته است و تا پایان سال عملیات اجرایی آن انجام می گیرد و پتروشیمی اسلام‌آباد پروژه دیگری بود که با پیگیری های انجام شده با وزیر نفت مدیرعامل پتروشیمی سرمایه گذاری را انجام  می دهد و تفاهم نامه ای  تنظیم شده که در هفته آینده باحجم سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیون دلار معادل شش هزار میلیارد تومان به تنظیم می رسد و  هیچ ارتباطی با پتروشیمی اسلام‌آباد که به بخش خصوصی واگذار شده است ندارد.

در هفت ماهه سال ۹۸، ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تعلق گرفته است.

مهندس بازوند کل اعتبارات عمرانی ۱۲ ماه سال ۹۷ را  ۱۶۳۹ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: و تاکنون در ۷ ماهه اول امسال  ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تعلق گرفته که به اندازه ۱۲ ماه سال گذشته است.

 زمین رایگان را در اختیار مستاجرین زلزله زده  قرار می‌دهیم

 استاندار کرمانشاه در جواب خبرنگاران مبنی شرایط،سخت مستاجرین در کانکس ها هم گفت: بعداز زلزله پیگری و دفاع کردیم که به مستاجرها خدمات بدهند و طبق قانون برای مستاجرین خانه نمی سازند تعداد زیادی از این مستأجرین از کانکس ها استفاده کردند و دولت موافقت کرد که ۴۰ میلیون به صورت وام و ۱۲ میلیون بلاعوض پرداخت کند و در صورتیکه هر کدام از این افراد زمین دارند بسازند، بعد از مدتی این

مستاجرین اعلام کردند زمین ندارند

در مورد این قضیه هم صحبت هایی انجام شده و  زمین رایگان را در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

مقبره یار محمد خان از دانشگاه علوم پزشکی جدا خواهد شد

بازوند در ادامه با اشاره به بزرگداشت یارمحمدخان  سردار مشروطه هم گفت: با وزیر بهداشت توافقاتی انجام شده انشاالله در آینده برای جداسازی این منطقه از دانشگاه‌ علوم‌پزشکی کارهایی را انجام خواهیم داد.

وی در ادامه  استان‌ کرمانشاه را از نظر امنیت  استان امنی دانست و خاطر نشان کرد: بر اساس شاخص های سرمایه گذاری استان کرمانشاه باستان امنی معرفی شده است.

 

موافق امهال این  وام ها برای یک سال آینده هم هستیم و قرار های انجام شده که اگر صورت بگیرد اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 بازوند در خصوص امهال وامها در مناطق زلزله زده هم گفت: ۹ شهرستان و ۱۶۳۰ روستا به مبلغ ۳۱۴ میلیارد تومان وامهایشان امهال شد وبر اساس تشخیص مدیریت بحران این وام ها تا دو سال امهال گردید هرچند بعضی از این وام ها قبل از زلزله گرفته شده بود ولی چون مردم از لحاظ روحی و روانی خسارت‌دیده بودند تا سقف ۵۰ میلیون تومان هم این وام‌ها تا ۲ سال امهال شد که دیروز پایان آن بود ما موافق امهال این  وام ها برای یک سال آینده هم هستیم و قرار های انجام شده که اگر صورت بگیرد اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

وام های ۵۱ واحد بزرگ هم که به سیستم بانکی بدهکارند نسبت به خسارت وارده امهال می کنیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: بنا داریم وام های ۵۱ واحد که به سیستم بانکی بدهکارند هم  نسبت به خسارت وارده امهال  کنیم.

سه میلیارد تومان از اعتبار سریال "نون خ "را ما پرداخت می کنیم

بازوند در پایان با اشاره به پروژه سریال "نون خ " که تفاهم نامه آن چندی پیش امضا شد گفت: این پروژه با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام می شود که سه میلیارد تومان آن را ما و بقیه را صدا و سیما پرداخت می کند.

خبرنگار: طیبه دولت آبادی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار