//
کدخبر: ۴۶۵۷۵۵ //

‌مدارس هنگام ثبت‌نام اجازه دریافت چه وجهی را دارند؟

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه مدارس تنها وجه حق بیمه دانش‌آموزی به صورت علی‌الحساب به مبلغ ۵۰ هزار تومان را دریافت می‌کنند بنابراین دریافت وجه دیگری جایز نیست، گفت: مدارسی که مبالغی خارج از ضوابط دریافت کرده‌اند باید مبلغ را برگردانند یا برای سال آینده دانش‌آموز در نظر گرفته شود.

‌مدارس هنگام ثبت‌نام اجازه دریافت چه وجهی را دارند؟
به گزارش فرتاک نیوز،

عبدالله حبیبی در گفت‌وگویی با اشاره به روند ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس اظهار کرد: دریافت پول برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی یا هیات امنایی به جز استعدادهای درخشان و شاهد، تحت هر عنوانی ممنوع است. درخواست دریافت وجه به ازای ارائه کارنامه دانش‌آموزان نیز ممنوع است.

وی افزود: مدارس تنها وجه حق بیمه دانش‌آموزی به صورت علی‌الحساب به مبلغ ۵۰ هزار تومان را دریافت می‌کنند، بنابراین دریافت وجه دیگری جایز نیست. اگر بعدا مبلغ بیمه بیشتر باشد بقیه آن دریافت می‌شود و اگر کمتر باشد باید برگردانده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: اگر مدرسه‌ای اقدام به دریافت مبلغی بالاتر کند یا بابت کارهای دیگری پول دریافت کند، تخلف کرده است و خانواده‌ها باید این موضوع را به سامانه ارزیابی و رسیدگی به شکایات به آدرس shekayat.medu.ir اطلاع دهند و شکایت خود را ثبت کنند. همچنین می‌توانند به بخش ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات در ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند.

حبیبی تصریح کرد: اکیپ‌های آموزش و پرورش از مدارس سراسر خوزستان بازدید می‌کنند که در برخی از بازدیدها متوجه شده‌ایم برخی از مدیران از خانواده‌ها پول دریافت کرده‌اند. در حال بازدید جدی از مدارس هستیم و پرونده‌های برخی از مدیرانی که اقدام به دریافت وجه کرده‌اند به هیات‌های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع شده است.

وی عنوان کرد: والدین زمانی که مبلغ حق بیمه را پرداخت می‌کنند باید توجه کنند حتما روی دستگاه کارت‌خوان نام و نشان مدرسه ثبت شده باشد زیرا ممکن است خانواده‌ها کارت بکشند اما دستگاه کارت‌خوان متعلق به مدرسه نباشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مدارسی که مبالغی خارج از ضوابط دریافت کرده‌اند باید مبلغ را برگردانند یا برای سال آینده دانش‌آموز در نظر گرفته شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۵۷۵۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد