//
کدخبر: ۴۶۱۵۵۴ //

به مدارس غیردولتی با فضای غیراستاندارد هشدار داده شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران درباره فضای آموزشی غیراستاندارد برخی مدارس غیردولتی توضیح داد و گفت: به مدارس برای رعایت استانداردها اخطار می‌دهیم و فرصتی برای رعایت موارد اعطا می‌شود.

 به مدارس غیردولتی با فضای غیراستاندارد هشدار داده شد
به گزارش فرتاک نیوز،

فضای آموزشی غیراستاندارد برخی مدارس غیردولتی موجب گلایه خانواده‌ها شده است.در بسیاری از موارد، مدارس غیردولتی در یک واحد مسکونی دایر هستند که حداقل استانداردهای لازم برای یک محیط آموزشی را ندارند از جمله نداشتن حیاط یا حیاط بسیار کوچک، فرسودگی ساختمان و ...

در برخی مناطق شهر تهران منزل مسکونی 4 طبقه، فضایی که قبلا آزمایشگاه بوده است، سالن ورزشی غیرقابل استفاده آموزش و پرورش یا فضاهای فرسوده و بلااستفاده آموزش و پرورش به مدرسه غیردولتی تبدیل شده است.

در همین ارتباط عباس زارع مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران به خبرنگار گفت: فضای مدرسه، حیاط و ایمنی مدارس غیردولتی جزو خطوط قرمز سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است و به برخی از مدارس که استانداردهای مدنظر را نداشته باشند، مجوز نمی‌دهیم همچنین در بحث ظرفیت دانش‌آموزان به مدارس اخطار می‌دهیم چون محوطه مدرسه باید با تعداد دانش‌آموزان هماهنگ باشد.

وی افزود: فضای برخی از این مدارس اجاره‌ای است و به همین دلیل ممکن است استانداردهای لازم را نداشته باشند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران درباره مدارس غیردولتی که هم اکنون در فضای غیراستاندارد دایر هستند، گفت: این مدارس از گذشته مجوز را دریافت کرده‌اند و در هنگام تمدید مجوز حتماً باید استانداردهای اعلام شده را رعایت کنند و 6 ماه تا یک سال برای رعایت استانداردها فرصت می‌دهیم در غیر این صورت باید فضای مدرسه را تغییر دهند.

وی در پایان گفت: 2600 مدرسه غیردولتی در استان تهران داریم که فضای بسیاری از آنها ممکن است منزل مسکونی باشد.

وی در پایان گفت: 2600 مدرسه غیردولتی در استان تهران داریم که فضای بسیاری از آنها ممکن است منزل مسکونی باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۱۵۵۴ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان