-
شناسه خبر 274438

استفاده از تکنیک های مختلف و ابزارهای مختلف به منظور تبلیغات و برند سازی در سال های اخیر به یکی از موثرترین راه ها برای افزایش فروش و اعتبار در بازارهای داخلی و خارجی تبدیل شده است.

استفاده از تکنیک های مختلف و ابزارهای مختلف به منظور تبلیغات و برند سازی در سال های اخیر به یکی از موثرترین راه ها برای افزایش فروش و اعتبار در بازارهای داخلی و خارجی تبدیل شده است. با این حال موضوع برند سازی همواره با چالش دیگری مواجه است که بسیاری از افراد با آن روبه رو هستند و آن هم وجود شخصیت حقیقی و یا حقوقی است که برند را به ثبت می رساند.

به گزارش فرتاک نیوز، اینکه باید برند را به صورت حقیقی و یا حقوقی به ثبت رساند موضوع بسیار پر اهمیتی است. درست مانند این است که شما بخواهید جنسی را از یک تولید کننده خانگی خریداری کنید یا یک خدمت را از فردی حقیقی دریافت کنید و یا به دنبال اعتبار و نام و نشان شرکت و یا فروشگاهی باشید که قصد خرید از آن را دارید.

آنچه که مسلم است این است که خریداران محصولات و خدمات امروزه عمدتا افراد تحصیل کرده و آگاهی هستند که برای خرید و یا سرمایه خود ارزش زیادی قائل هستند. به همین دلیل خریداران همواره به دنبال این هستند که از بهترین افراد خرید خود را انجام دهند و اطمینان یافتن به این فرد اهمیت زیادی دارد. در واقع در همین راستا است که موضوع برند سازی نیز مطرح می شود. در برند سازی صاحب برند به دنبال انتقال این مفهوم است که من بهترین هستم.

بنابراین وقتی به دنبال ثبت برند هستید باید به این نکته مهم توجه کنید که ثبت برند با پشتوانه نام و اعتبار حقوقی می تواند بسیار موثرتر از ثبت برند با نام حقیقی باشد. خریداران امروزی همواره به دنبال پاسخگویی به این سوال هستند که برند ثبت شده متعلق به کدام شرکت یا شخص است. از این رو زمانی که برندی به نام یک شخصیت حقوقی ثبت شده باشد حتی اگر این شخصیت حقوقی نام و نشان پر آوازه ای هم نداشته باشد، بهتر به آن برند اعتماد خواهند کرد.

این به این دلیل است که افرادی که به دنبال ثبت شرکت رفته اند و ساختار تولید و یا خدمات خود را بر مبنای یک ساختار قانونی بنا کرده اندف تعهدات و پشتوانه ای را قبول کرده اند که مشتری را مجاب می کند به آنها بیشتر اعتماد کند.

برند سازی با ثبت برند حقوقی عمدتاً موفق تر خواهد بود و این موضوع در یک جستجوی ساده در بین میلیون ها برند ثبت شده به راحتی قابل اثبات است. در بین همه برند های ثبت شده در دنیا کمتر برندی را خواهید یافت که با نام یک فرد حقیقی به ثبت رسیده باشد هر چند می توان بعد از ثبت برند حقیقی و با ثبت شرکت آن برند را نیز به صورت برند حقوقی تغییر داد و به نام شرکت به ثبت رساند.

اقداماتی که برای ثبت برند حقوقی باید انجام داد چیست؟

حال این سوال پیش خواهد آمد که برای ثبت برند حقوقی به چه اقداماتی نیاز خواهید داشت؟ قطعاً اولین اقدام برای ثبت برند حقوقی این است که ابتدا برای ثبت شرکت اقدام کنید. ثبت شرکت با انتخاب قالب شرکت و نام شرکت و با شراکت دو تا چند نفر انجام خواهد شد و کار چندان دشواری نیز نخواهد بود. این کار نه تنها اعتبار و هویت بسیار معتبرتری برای شما خواهد داشت بلکه باعث می شود تا مشتری بیشتری نیز به سمت کسب و کار شما تمایل پیدا کند.

بعد از ثبت شرکت و دریافت شناسه ملی شرکت، می توانید برای ثبت برند حقوقی اقدام کنید که این مهم در سازمان ثبت علائم تجاری انجام خواهد شد. موضوعاتی مانند دریافت کد اقتصادی و یا دریافت دفاتر پلمپ و یا حتی دریافت کارت بازرگانی نیز از موضوعات بسیار مهمی است که برای برند سازی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

ثبت برند حقوقی با نام و اعتبار حقوقی انجام می شود و این مهم با ثبت شرکت به جریان خواهد افتاد. بنابراین تردید نداشته باشید که ثبت برند حقوقی از ثبت برند حقیقی امتیازات و وجهه و اعتبار بسیار بهتری برای کسب و کار شما به دنبال خواهد داشت و باعث می شود در برند سازی موفق تر عمل کنید.

چطور می توان برند را بین المللی کرد؟

نکته بسیار مهمی که برای برند سازی و یا به منظور توسعه کسب و کار باید به آن توجه داشت این است که می توانید برند را به صورت بین المللی هم به ثبت برسانید . ثبت بین المللی یا ثبت جهانی برند یعنی محافظت از برند در عرصه بین الملل و در بین صدها کشور دیگر که این یعنی موفقیت برند شما در وسعت بیشتر و در بین کشورهای بسیار بیشتر. در نظر داشته باشید که برای ثبت بین المللی برند باید ابتدا برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید.

بدون اخذ کارت بازرگانی نمی توانید برای ثبت برند لاتین اقدام کنید و برای داشتن برند حقوقی بین المللی داشتن برند لاتین اهمیت زیادی دارد. وقتی برند حقوقی خود را در داخل ایران به ثبت رساندید می توانید برای ثبت بین المللی برند با ارائه یک درخواست به سازمان جهانی برند، برای ثبت جهانی برند اقدام کنید.

به یاد داشته باشید که موفقیت یک برند یا برند سازی به عوامل زیادی بستگی دارد که قطعا ثبت شرکت و یا داشتن شخصیت حقوقی اولین قدم در موفقیت یک برند خواهد بود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار