-
شناسه خبر 273711

وزیر آموزش و پرورش تعویق زمان برگزاری کنکور را باعث احساس خستگی و بلاتکلیفی در دانش آموزان دانست.

محس حاجی میرزایی در نهصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای عالی آموزش‌وپرورش که در دفتر وزیر برگزار شد اظهار کرد: با آنکه سلامت دانش آموزان در اولویت است اما تعویق زمان برگزاری کنکور باعث احساس خستگی و بلاتکلیفی در دانش آموزان می‌شود.

وی افزود: سلامت دانش آموزان در اولویت است و تعویق زمان برگزاری کنکور و این بلاتکلیفی باعث خستگی در دانش آموزان می‌شود، ضمن آنکه جامعه باید در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زندگی اجتماعی را ادامه بدهد.

به گزارش فرتاک نیوز،همچنین در این جلسه محمود امانی طهرانی دبیر شورای عالی از توسعه ارتباطات با مجریان و مردم و تقویت بُعد پژوهشی در فرایندهای تصمیم‌گیری و تصمیم سازی در این شورا خبر داد.

وی ادامه داد: سیاست‌های اصلی ارتقای عملکرد با سه سیاست؛ افزایش مشروعیت و مقبولیت جایگاه شورای عالی، استفاده حداکثری از ظرفیت قانون تشکیل شورا در کمک به اجرای سند تحول بنیادین و تقویت بعد سیاست‌گذاری و کنشگری پیگیری خواهد شد.

امانی بابیان اینکه برای رسیدن به اهداف باید اقداماتی انجام بگیرد، گفت: این اقدامات شامل؛ تعامل مؤثر با نهادهای متنفذ بیرونی، تدوین تمامی مصوبات با تمرکز بر مدرسه به‌عنوان اولویت اول ملت، تمرکز بر خرده نظام‌ها، تقسیم وظایف ملی و ایفای نقش دستگاه‌ها در اجرای سند تحول بنیادین، ایفای نقش نسبت به سامان‌دهی امور مهم مانند کنکور، کیفیت نیروی ورودی به آموزش‌وپرورش، مهارت‌آموزی و...، افزایش نقش کنشگری، فرهنگ‌سازی، رسانه‌ای و میدانی شورای عالی و طراحی سازوکارهای ترمیم و به‌روزآوری سند تحول است.

دبیر شورای عالی آموزش‌وپرورش تصریح کرد: پشتیبانی علمی، پژوهشی و خدماتی متناسب با وظایف شورا، نظارت بر حسن اجرای مصوبات و توسعه ارتباطات با مجریان و مردم را در ارتقای عملکرد دبیرخانه مدنظر داریم.

وی با اشاره به وظایف علمی و پژوهشی دبیرخانه، اظهار کرد: باید از اتقان علمی مصوبات اطمینان کسب کنیم و برای دست‌یابی به این اطمینان با فعال نگه‌داشتن کمیسیون‌ها، ترمیم و ارتقای سطح منابع انسانی، استفاده از توان علمی کشور در اخذ تصمیم‌های مهم و تشکیل نشست‌های تخصصی را برنامه‌ریزی کنیم.

دبیر شورای عالی در ادامه اضافه کرد: بعد پژوهشی باید در فرایندهای تصمیم‌گیری و تصمیم سازی تقویت شود و در این بخش؛ تشکیل پژوهشکده یا گروه‌های پژوهشی ویژه شورا، اجرای پروژه‌های سیاست پژوهی و اجرا پژوهی و اختصاص پست هیات علمی مامور و یا شاغل و... مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی گفت: در این دوره برای تقویت بعد نظارتی دبیرخانه بر حسن اجرای مصوبات و تهیه گزارش‌های ادواری، مرور مستمر و نظام‌مند مصوبات و بسترسازی حقوقی برای اجرای سند را خواهیم داشت.

امانی با اشاره ارتقای عملکرد دبیرخانه و توسعه ارتباطات با مجریان و مردم اظهار کرد: برای دست‌یابی به این هدف به‌کارگیری سازوکارها و فناوری‌های نوین در تمامی امور مثل؛ وبگاه، ایجاد زیرساخت فناوری الکترونیک ویژه اعضا، بهینه‌سازی برگزاری جلسات و ایجاد زیرساخت فناوری برای استفاده از خرد جمعی مشارکت یاران شورا به ما کمک خواهد کرد.

دبیر شورای عالی در پایان تصریح کرد: ایجاد سامانه تمام الکترونیک یکپارچه مستندسازی فرایندها و فرآورده‌های دبیرخانه، تأمین اعتبارات و اصلاح ساختار شورا از ضروریات ارتقای عملکرد است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار