//
کدخبر: ۴۴۹۷۵۴ //

چهارشنبه سوری را در کنار خانواده باشید

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مردم خواست چهارشنبه سوری را در کنار خانواده بمانند و فریب سودجویان درباره مواد منفجره بی خطر را نخورند.

چهارشنبه سوری را در کنار خانواده باشید
به گزارش فرتاک نیوز،

سید جلال ملکی در گفت‌وگویی با اشاره به چهارشنبه سوری گفت: امسال با توجه به نزدیک به چهارشنبه سوری، متاسفانه آمار ها نشان می دهد در حالی‌که هنوز به روز چهارشنبه سوری نرسیدیم؛ تعداد مصدومان و فوتیان افزایش دارد که امیدواریم این روند متوقف شود و در روزهای آتی شاهد آسیب دیدگی افراد نباشیم.

وی افزود: در جهت فرهنگ سازی، کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک» با شعار «چهارشنبه‌سوری در کنار خانواده» برای هفتمین سال  راه اندازی شده است و در فضای مجازی نیز با همین عنوان هشتگ سازی انجام شده است. ما تلاش می کنیم در این کمپین خانواده ها و شهروندان را در این زمینه آگاه کنیم. همچنین به نوجوانان و جوانان که از اصلی ترین آسیب دیدگان حوادث چهارشنبه سوری هشدار های لازم را بدهیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران ادامه داد:  برای اطلاع رسانی هرچه بیشتر و بهتر در این زمینه و آگاه سازی مردم از همه چهره‌های معروف و فعال در زمینه فضای مجازی می‌خواهیم به این کمپین بپیوندند.

ملکی با اشاره به اینکه مخالفتی با انجام این رسم دیرینه وجود ندارد؛ گفت: چهارشنبه سوری از مناسبت های دیرینه ماست و کسی در زمینه اجرای آن مخالفتی ندارد بلکه ما به دنبال اجرایی شدن درست این مراسم هستیم که به خوبی این روز را جشن بگیریم.

وی افزود: باید توجه کرد که در جشن گرفتن مناسبت چهارشنبه سوری، هیچ چیزی به عنوان نارنجک دستی، آتس بازی های بزرگ، انفجار  و ایجاد مزاحمت برای سایرین وجود ندارد و ما از طریق این کمپین قصد داریم روش های دقیمی و دیرینی این روز را برپا کنیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه خانواده ها در این روز نقش مهمی دارند؛ ادامه داد: من از خانواده‌ها می‌خواهم که در این روزها فرزندان خود را تنها نگذاشته و به عملکرد آنان نظارت داشته باشند. همچنین به فرزندان خود درباره این مسائل خطرناک آموزش هایی ارائه کنند.

ملکی گفت: متاسفانه شاهد تبلیغاتی هستیم که در آنها عنوان می‌شود این مواد منفجره کم خطر و بی خطر هستند و ضرری ندارند که ممکن است فرزندان ما فریب این افراد سودجو را بخورند در صورتیکه واقعیت این است که این مواد بسیار خطرناک هستند و باعث ایجاد صدمات غیرقابل جبرانی می‌شود.

وی افزود: شهروندان باید آگاه باشند که واقعیت این است که تجربه چندساعت هیجان و لذت بردن از آتش و صدای بلند، ارزش این را ندارد که افراد دچار سوختگی های شدید یا حتی قطع عضو و مرگ و میر شوند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران معتقد است چهارشنبه سوری باید در آرامش کامل به عنوان رسمی دیرینه برگزار شود و هیچکس نباید به خود، اطرافیان یا محل زندگی‌اش آسیب وارد کند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۴۹۷۵۴ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان