//
کدخبر: ۴۶۲۲۱۹ //

صنعت رزین، با مواد اولیه پرچالش

مواد اولیه رزین کاربردهای فراوانی دارند که از جمله آن ها می توان به کاربرد رزین در صنایع پلیمر و پلاستیک ، در تولید انواع چسب و همچنین کاربرد گسترده در روکش های مقاومتی و کف پوش ها نیز اشاره کرد.

صنعت رزین، با مواد اولیه پرچالش
به گزارش فرتاک نیوز،

یکی از پررنگ ترین صنایعی که در حال حاضر در حال فعالیت می باشد صنعت رنگ و رزین است که در تامین نیازهای دیگر صنایع از جمله صنعت ساختمان، صنایع دریایی، پتروشیمی، نفت و گاز و … نقش بسزایی دارد. این صنعت نیز مانند سایر صنایع با چالش های زیادی مواجه است که یکی از مهم ترین چالش های تامین مواد اولیه صنعت رنگ و رزین و پلیمری است. طبیعتا اگر این چالش ها برطرف شود می توان هم نیاز داخل را برطرف کرد و هم این به صادرات نیز فکر کرد.

بیش از 1000 شرکت در زمینه رنگ و رزین فعال هستند که بخش عمده ای از محصولات این شرکت ها در صنایع مختلف استفاده می شود. طبیعتا قیمت محصولات این مجموعه کاملا وابسته به قیمت مواد اولیه رنگ و رزین می باشد. 10 تا 15 درصد مواد اولیه وارداتی هستند که تولید آن در داخل کشور صرفه اقتصادی ندارد. اما پیدا کردن یک شرکت که بدون واسطه بتواند مواد اولیه را برای این صنایع تامین کند کمی سخت است.

مواد اولیه رزینی

مواد اولیه رزین کاربردهای فراوانی دارند که از جمله آن ها می توان به کاربرد رزین در صنایع پلیمر و پلاستیک ، در تولید انواع چسب و همچنین کاربرد گسترده در روکش های مقاومتی و کف پوش ها نیز اشاره کرد.

رزین ها در صنایع رنگ ( عامل چسبندگی رنگ به خاطر وجود رزین در آن است و همچنین در افزایش خواص مقاومت نوری و شیمیایی و استحکام بالا نیز کیفیت رنگ را افزایش می دهد ) و همچنین در صنایع هوافضا و ساختمان سازی ، الکتریکی و الکترونیکی و … به وفور مورد استفاده قرار می گیرند.

بد ندانستیم در بخش مواد اولیه رزین نیز معرفی کوتاهی از انواع رزین ها داشته باشیم ، انواع رزین عبارتند از :

رزین پلی استر : زنجیر اصلی پلیمری این رزین دارای اتصالات استری می‌باشد که از واکنش تراکمی یک ترکیب الکلی چند عاملی و یک اسید چند عاملی مانند گلیکول و اسید فوماریک تهیه می‌شود.

رزین اپوکسی : ساختار شیمیایی رزین‌های اپوکسی شامل دو بخش اپوکسی و هاردنر می‌باشد و کاربردهای مختلفی از قبیل استفاده در پوشش سطح، چسب، روکش ، ابزار سازی و کامپوزیتها و … دارد.

رزین وینیل استر : محصول واکنش رزین‌های اپوکسی با اسیدهای غیر اشباع اتیلنی می‌باشند و مقاومت شیمیایی بسیار بهتری نسبت به رزین‌های پلی استر دارد.

رزین فنولیک : واکنش تراکمی فنلها و فرم آلدهید تهیه می‌شوند ، رزین‌های فنولیک در اشکال پولک، فیلم مایع و پودر موجودند و رنگ تیره رزین‌های فنولیک کاربرد آنها را محدود می‌کند ، همچنین جزء رزین‌های با کاربرد عمومی محسوب می‌شوند ولی می‌توان آنها را برای سازه های مهندسی آماده سازی نمود.

تامین مواد اولیه رنگ و رزین

خوشبختانه در کشور گام‌های مهمی در صنعت رنگ‌‌‌‌، رزین و پوشش‌های صنعتی برداشته شده و محصولات بسیار خوبی از حیث کیفیت و پیچیدگی دانش فنی در این حوزه معرفی شده است. مهم ترین مسئله در مورد این حوزه تامین مواد اولیه می شود. شرکت پاکان پلیمر جم یکی از شرکت های قدیمی در زمینه تولید مواد اولیه رنگ و رزین می باشد که در این زمینه سال هاست فعالیت می کند و بدون واسطه مواد اولیه مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد. برای خرید از این شرکت می توانید به https://ppjco.ir/ مراجعه کنید و محصول خود را سفارش دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۲۲۱۹ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان