//
کدخبر: ۴۵۳۰۵۲ //

راهنمای جامع ست کردن ساعت دیواری با دکوراسیون؛ خانه‌ای زیبا و خوش‌ذوق

ساعت دیواری علاوه بر نمایش زمان به عنوان یک عنصر دکوری زیبا و چشم‌نواز در منزل شما ایفای نقش میکند برای ست کردن ساعت دیواری با دکوراسیون نکات مهمی وجود دارد.

راهنمای جامع ست کردن ساعت دیواری با دکوراسیون؛ خانه‌ای زیبا و خوش‌ذوق
به گزارش فرتاک نیوز،

ساعت دیواری در طرح و رنگ‌های متنوع در بازار موجود است و در دکوراسیون علاوه بر کارایی، عنصری دکوراتیو و تزئینی به شمار می‌رود و به سرعت و به راحتی رنگ، هنر، خلاقیت را به فضای خانه اضافه میکند.

اگر قصد خرید ساعت دیواری دارید باید چند نکته را در نظر بگیرید که بسیار مهم و پر اهمیت است، شما باید ابتدا به مواردی مانند سبک دکوراسیون، محل نصب ساعت، طرح ساعت و … توجه کنید و سپس دست به خرید بزنید. 

طرح ساعت را متناسب با دکوراسیون انتخاب کنید

در انتخاب ساعت دیواری، به هماهنگی آن با دکوراسیون منزل توجه کنید. سبک ساعت دیواری باید متناسب با طرح و دیزاین کلی، سبک مبلمان و ست رنگی خانه باشد. برای دکورهای کلاسیک ساعت‌های بزرگ با چوب‌های باکیفیت و حکاکی‌شده مناسبند، ساعت‌های ساده‌تر نیز برای دکوراسیون‌های مینیمال مناسب می باشد،یک ساعت دیواری کلاسیک برای دکوراسیون کاملا مدرن و مینیمال و ساعت دیواری ساده برای دیزاین کلاسیک و مبلمان سلطنتی گزینه مناسبی نیست.

طرح ساعت دیواری

به اندازه و ابعاد ساعت دیواری توجه کنید

هنگام انتخاب ساعت دیواری به اندازه و ابعاد آن توجه کنید،اگر دیواری که می خواهید بر روی آن ساعت را نصب کنید، کوچک است، اندازه و ابعاد ساعت دیواری باید کوچک باشد اما نصب ساعت‌های کوچک بر روی دیوارهای خیلی بزرگ چندان مناسب به نظر نمی‌آید.

رنگ ساعت دیواری را درست انتخاب نمایید

در خرید ساعت دیواری باید رنگ آن نیز لحاظ شود. رنگ ساعت دیواری باید متناسب با دیگر وسایل دکوراتیو منزلتان باشد.انتخاب رنگ ساعت دیواری خارج از سبک دکوراسیون باعث بی‌نظمی و آشفتگی فضا خواهد شد.

رنگ ساعت دیواری

ساعت دیواری را در محل مناسب نصب کنید

ساعت دیواری را در محل مناسب نصب کنید، بهترین مکان نصب ساعت دیواری در اتاق نشیمن، بالای بزرگترین قطعه مبلمان، بالای میز کنسول است. ارتفاع نصب ساعت باید مناسب و نباید بیش از حد بالا یا پایین باشد. بهتر است ساعت دیواری در راستای چشم باشد و بر دیوارهای باریک یا ستون ها نصب نشود، در یک فضا از چند ساعت استفاده نکنید و هرگز ساعت دیواری را بالا یا روبروی تختخواب نصب نکنید.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۳۰۵۲ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان