//
کدخبر: ۴۳۲۲۶۱ //
از بین بردن لکه روغن | از بین بردن لکه روغن از لباس

از بین بردن لکه روغن از لباس با چند راهکار خانگی

گاهی بر اثر یک بی‌دقتی خود یا یکی از اطرافیان، ممکن است لباس شما به لکه‌ی چربی یا روغن آغشته شود. با آسان ترین راهکار های از بین بردن لکه روغن از لباس همراه ما باشید.

از بین بردن لکه روغن از لباس با چند راهکار خانگی
به گزارش فرتاک نیوز،

از بین بردن لکه روغن از آن دسته لکه‌هایی است که پاک کردنش بسیار دشوار است. از بین بردن   لکه روغن  روی لباس یکی از مشکلاتی است که اکثر ما با آن روبرو شده‌ایم.  برای از بین بردن لکه روغن از لباس باید از روش هایی استفاده کنید که در عین حالی که لکه را از بین می‌برند، به بافت لباس آسیب وارد نمی‌کنند. در این قسمت از سبک زندگی به بررسی راهکار های از بین بردن لکه‌ روغن از لباس می‌پردازیم. 

از بین بردن لکه روغن از لباس با چند راهکار خانگی ساده

1. پاک کردن لکه روغن از لباس با سرکه

سرکه یک پاک‌کننده‌ی طبیعی است و کاربردهای زیادی دارد که برای استفاده از آن در پاک کردن لکه روغن باید:

 1. اگر می‌خواهید برای تمیز کردن لکه از سرکه استفاده کنید، ابتدا سرکه و آب را با نسبت یک به دو، ترکیب کنید و آن را روی لکه‌ی لباس بریزید.
 2. سپس سرکه را از روی لباس‌تان بشویید و مراحل بالا را با شوینده، صابون یا شامپو انجام بدهید.
 3. لباس را به‌تنهایی با پودر یا مایع لباسشویی با توجه به دستورالعمل‌های مربوط به شست‌وشوی هر لباس بشویید.
 4. برای خشک کردن لباس آن را در معرض هوا قرار بدهید تا خشک شود.

2. پاک کردن لکه روغن از لباس با جوش شیرین

لکه روغن

برای رفع و پاک کردن لکه روغن از روی لباس سفید با جوش شیرین:

 1. برای پاک کردن لکه چربی که قدیمی نیست و هنوز خشک نشده است، مقداری جوش شیرین روی لکه بریزید اما اگر لکه چربی قدیمی است، مقداری مایع ظرفشویی نیز روی جوش شیرین بریزید و اجازه دهید از 10 تا 15 دقیقه روی آن بماند.
 2. با مسواک لکه آغشته به مایع ظرفشویی یا جوش شیرین را تمیز کنید و این کار را چندین مرحله ادامه دهید تا میزان لکه چربی روی لباس کم رنگ‌تر شود.
 3. هنگامی که لکه چربی لباس پاک شد، سپس لباس را با روش مناسب نوشته شده روی برچسب لباس بشویید.

3. پاک کردن لکه روغن از لباس با پودر بچه

 1. برای پاک کردن لکه روغن و چربی می توانید از پودر بچه نیز استفاده نمایید. برای این کار ابتدا هر گونه روغن و چربی اضافی را با یک دستمال کاغذی بگیرید و تا جای ممکن چربی و روغن را از لباس پاک کنید.
 2. سپس چربی و یا لکه روغن را سخاوتمندانه با پودر بچه بپوشانید و پس از چند دقیقه پودر بچه را با یک حوله کاغذی و یا قاشق از روی آن طوری بردارید که به بخش های دیگر لباس ها نشت نکند.
 3. درون ظرفی مایع ظرفشویی و آب ریخته و هم بزنید تا کف کند، سپس به وسیله یک مسواک لکه را با استفاده از حرکات دایره ای پاک کنید و لباس ها را به تنهایی و با توجه به دستورالعمل های شستشو لباس تمیز بشویید.
 4. برای خشک کردن لباس، آن را در معرض هوا قرار بدهید.

4. پاک کردن لکه روغن از لباس و سطوح با شوینده ها

لکه روغن

برای پاک کردن لکه روغن از لباس با   صابون، شامپو و مایع ظرفشویی:

 1. تمام لکه های چربی را با مایع ظرفشویی بپوشانید. می توانید در این روش از شامپو یا صابون های دست یا بدن نیز استفاده نمایید. برای لکه‌های قوی‌تر می‌توانید از صابون‌هایی تحت عنوان صابون لباسشویی استفاده کنید. اگر از شوینده‌های رنگی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که شوینده‌ی مصرفی باعث تغییر رنگ لباس‌تان نمی‌شود.
 2. می توانید صابون را رنده کنید و پس از مرطوب‌کردن بر روی لکه بریزید یا اینکه صابون را بر روی لکه بمالید تا به اندازه کافی کف کند.
 3. کف صابون یا مواد شوینده و یا شامپو را روی لکه بریزید و از یک مسواک کهنه برای پاک کردن لکه ها استفاده نمایید.
 4. سپس لباس را با آب و شوینده بشویید و در معرض هوا قرار داده تا خشک شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۳۲۲۶۱ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد