//
کدخبر: ۴۶۴۳۸۵ //

منتفی شدن دیدار استقلال - پرسپولیس در مرحله اول لیگ نخبگان

طبق یکی از بندهای آیین‌نامه رقابت‌های فوتبال لیگ نخبگان آسیا، سرخابی‌های پایتخت در دور نخست این مسابقات با هم روبه‌رو نمی‌شوند.

 منتفی شدن دیدار استقلال - پرسپولیس در مرحله اول لیگ نخبگان
به گزارش فرتاک نیوز،

 کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در روزهای گذشته، آیین‌نامه برگزاری تورنمنت‌های مسابقات فوتبال باشگاهی آسیا در فصل 25-2024 را اعلام کرد.

مطابق آیین‌نامه لیگ نخبگان، 12 تیم از هر منطقه غرب و شرق در یک لیگ با هم رقابت می‌کنند. برعکس مسابقات هر لیگ، هر تیم فقط در هشت بازی به میدان می‌رود و میزبان چهار دیدار و میهمان چهار مسابقه دیگر خواهد بود. در این مرحله، تیم‌های هر کشور به مصاف هم نمی‌روند و به همین ترتیب، استقلال و پرسپولیس در مرحله لیگ نخبگان مقابل هم صف‌آرایی نمی‌کنند.

هشت تیم نخست لیگ 12 تیمی (بر مبنای امتیاز بیشتر و سپس تفاضل گل برتر)، به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود می‌کنند که تیم اول با هشتم، تیم دوم با هفتم، تیم سوم با ششم و تیم چهارم با پنجم مواجه خواهد شد. در دور یک‌چهارم نهایی، چهار تیم برتر منطقه غرب و شرق بر مبنای قرعه‌کشی در عربستان با هم روبه‌رو می‌شوند.

باشگاه‌های حاضر در لیگ نخبگان بابت شرکت در این رقابت‌ها 800 هزار دلار دریافت می‌کنند. به ازای پیروزی در هر بازی لیگ، 100 هزار دلار به تیم‌های برنده تعلق می‌گیرد. 200 هزار دلار به تیم‌های مرحله یک‌هشتم نهایی، 400 هزار دلار به تیم‌های یک‌چهارم نهایی، 600 هزار دلار به تیم‌های نیمه‌نهایی و 10 میلیون دلار به قهرمان لیگ نخبگان پرداخت خواهد شد. تیم نایب قهرمان نیز چهار میلیون دلار دریافت می‌کند و تیم‌های میهمان دور مقدماتی، 50 هزار دلار هزینه سفر می‌گیرد.

هر باشگاه باید فهرست‌های A و B بازیکنان خود را ارائه کند که لیست A شامل دو بازیکن رشد یافته در باشگاه (دارای سابقه حداقل سه سال در باشگاه) یا یک بازیکن رشد یافته در باشگاه، به اضافه یک بازیکن رشد یافته در کشور فوق را داشته باشد. لیست B نیز شامل حداکثر 10 بازیکن خواهد بود که حداکثر متولد اول ژانویه سال 2003 باشند.

مسابقات لیگ قهرمانان آسیای 2 نیز شامل چهار گروه در منطقه غرب و چهار گروه در منطقه شرق خواهد بود و دو تیم برتر هر گروه، به مرحله یک‌هشتم نهایی راه می‌یابند. دیدارهای مراحل حذفی به‌صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود و فینالیست منطقه شرق، میزبان بازی فینال خواهد بود.

در مسابقات لیگ قهرمانان آسیای 2 نیز 50 هزار به تیم‌های میهمان مرحله مقدماتی، 300 هزار دلار به تیم‌های حاضر در مرحله گروهی، 50 هزار دلار به برنده هر بازی مرحله گروهی، 80 هزار دلار به تیم‌های دور یک‌هشتم نهایی، 160 هزار دلار به تیم‌های مرحله یک‌چهارم نهایی و 240 هزار دلار به چهار تیم حاضر در نیمه‌نهایی پرداخت خواهد شد. تیم قهرمان 2 هزار و 500 دلار جایزه می‌گیرد و هزار دلار به تیم نایب قهرمان تعلق خواهد گرفت.

پرسپولیس و استقلال در مسابقات لیگ نخبگان آسیا شرکت می‌کنند و تراکتور به نمایندگی از کشورمان در لیگ قهرمانان آسیای 2 حضور خواهد داشت. سپاهان در صورت غلبه بر شباب الاهلی امارات در روز 16 مرداد و شکست الغرافه قطر در روز 23 مرداد، تیم سوم ایران در لیگ نخبگان خواهد بود. در صورتی که سپاهان در یکی از این دیدارها شکست بخورد، در لیگ قهرمانان آسیای 2 شرکت خواهد کرد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۴۳۸۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد