//
کدخبر: ۴۶۱۷۵۶ //

VAR در لیگ برتر انگلیس ماندنی شد

باشگاه‌‌های لیگ برتری انگلیس به تداوم استفاده از فتاوری کمک‌داور ویدئویی در رقابت‌های فصل آینده رأی مثبت دادند.

 VAR در لیگ برتر انگلیس ماندنی شد
به گزارش فرتاک نیوز،

 باشگاه ولورهمپتون اخیراً طرح عدم استفاده از فناوری کمک‌داور ویدئویی (VAR) در رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر را داده بود اما باشگاه‌های لیگ برتری امروز (پنجشنبه) در مجمع عمومی سالانه به نفع ادامه استفاده از فناوری کمک‌داور ویدئویی رأی دادند. در رأی‌گیری صورت گرفته 19 باشگاه به ادامه استفاده از این فناوری رأی دادند و تنها باشگاه ولورهمپتون رأی مخالف داد.

سایت رسمی مسابقات لیگ برتر انگلیس با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: «در حالی که VAR باعث تصمیم‌گیری دقیق‌تری می‌شود، طرفین توافق کردند که باید پیشرفت‌هایی برای استفاده از این فناوری به نفع فوتبال و حامیانش انجام شود. به عنوان بخشی از بحث‌های کامل در مجمع عمومی سالانه، توافق شد که کمیته داوران حرفه‌ای انگلیس (PGMOL)، سازمان لیگ برتر انگلیس و باشگاه‌های لیگ برتری همه نقش مهمی در بهبود استفاده از این فناوری ایفا کنند.

به عنوان بخشی از کار مداوم برای بهبود عملکرد VAR، شش حوزه کلیدی به عنوان بخشی از بحث با باشگاه‌ها متمرکز شد:

1- حفظ آستانه بالا برای مداخله VAR برای ارائه ثبات بیشتر و وقفه کمتر در جریان بازی.

2-  کاهش تأخیر در بازی، در درجه اول از طریق معرفی فناوری آفساید نیمه‌خودکار  (SAOT)  و حفظ آستانه بالا برای مداخله VAR

3- بهبود تجربه هواداران از طریق کاهش تأخیرها، اعلام تصمیم داوران در ورزشگاه پس از تغییر تصمیم با بازبینی صحنه توسط VAR و در صورت امکان ارائه تصمیمات داوری که به کمک VAR گرفته شده روی صفحه‌ نمایش بزرگ.

4- همکاری با کمیته داوران حرفه‌ای انگلیس (PGMOL) برای اجرای قوی‌تر آموزش VAR بابت بهبود سازگاری، از جمله تأکید بر سرعت فرآیند با حفظ دقت.

5- افزایش شفافیت و ارتباطات پیرامون VAR از جمله ارتباطات گسترده از مرکز مسابقات لیگ برتر و از طریق برنامه‌های تلویزیونی مربوط به داوری بازی‌ها از جمله برنامه "Match Officials Mic’d Up"..

6- ارائه یک کمپین ارتباطی VAR بین طرفداران و ذینفعان که به دنبال شفاف‌سازی بیشتر نقش این فناوری در بازی برای شرکت‌کنندگان و حامیانش خواهد بود.»

در ماه آوریل اعلام شد فناوری آفساید نیمه‌خودکار در پاییز سال 2024 در مسابقات لیگ برتر انگلیس معرفی خواهد شد. این فناوری امکان قرارگیری سریع‌تر خط مجازی آفساید و ترسیم تصاویر گرافیکی باکیفیت برای اطمینان از پخش بهتر تلویزیونی و نمایش در ورزشگاه‌ها را فراهم می‌کند.

فناوری مذکور با استفاده از هوش مصنوعی، موقعیت بازیکنان را به‌صورت دقیق و سریع بررسی می‌کند. هنگامی که یک بازیکن در موقعیت مشکوک به آفساید صاحب توپ می‌شود، یک هشدار به کمک داور ویدیویی ارسال می‌کند تا شرایط را با بهره از خطوط آفساید که به‌صورت خودکار توسط این فناوری ترسیم می‌شود، ارزیابی کند. تصمیم نهایی با تأیید داوران VAR و سپس داور وسط گرفته می‌شود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۱۷۵۶ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد