//
کدخبر: ۴۶۰۷۳۹ //

فهرست پردرآمدترین مربیان لیگ برتر؛ افزایش قیمت نجومی قرارداد آرتتا

یک منبع انگلیسی از تصمیم باشگاه آرسنال برای حفظ سرمربی اسپانیایی‌اش در این تیم پرده برداشت.

فهرست پردرآمدترین مربیان لیگ برتر؛ افزایش قیمت نجومی قرارداد آرتتا

صرف‌نظر از پپ گواردیولا و قهرمانی‌هایش در لیگ برتر اروپا، اگر قرار بر انتخاب موفق‌ترین مربی فوتبال انگلیس طی دو سال گذشته باشد، بدون شک میکل آرتتا سرمربی آرسنال بهترین گزینه خواهد بود. او دو سال متوالی نزدیک‌ترین رقیب سیتی در مسیر فتح لیگ برتر انگلیس بود و تنها در هفته‌ها پایانی ناکام ماند. نمایش خوب شاگردان آرتتا اما محدود به رقابت‌های داخلی نبود و آنها در اروپا هم تحسین‌برانگیز ظاهر شدند. نایب قهرمانی مجدد آرسنال در فصلی که گذشت اما بیش از هرچیز به مدیران باشگاه ثابت کرد که موفقیت‌های فصل اول کاپیتان سابق تیم تصادفی نبوده است. به همین دلیل هم آنها اکنون مطمئن شده‌اند که دستیار سابق پپ گواردیولا همان کسی است که می‌تواند مچ هموطنش را بخواباند و با یک پیشنهاد وسوسه‌‌انگیز قصد دارند او را برای مدت طولانی در ورزشگاه امارات نگه دارند.

طبق گزارش نشریه دیلی‌میل، در حالی که تنها یک سال از قرارداد فعلی آرتتا با آرسنال باقی مانده است، باشگاه خودش را برای ارائه پیشنهاد قراردادی جدید آماده کرده است که مرد 42 ساله را به پردرآمدترین سرمربی تاریخ باشگاه تبدیل خواهد کرد. در رده‌بندی پردرآمدترین سرمربیان حال حاضر لیگ جزیره، پپ گواردیولا با 20 میلیون پوندی که در هر سال می‌گیرد نفر اول است. رفتن یورگن کلوپ از لیورپول سبب ایجاد فاصله‌ای قابل توجه میان گواردیولا و نفر دوم یعنی آرتتا شده بود چرا که حقوق فعلی سرمربی آرسنال کمتر از نصف حقوق گواردیولا و دقیقاً 9.5 میلیون پوند است. قرارداد جدید آرسنال با آرتتا اما اگر مورد موافقت او قرار بگیرد، این فاصله را قابل چشم پوشی خواهد کرد.

به نوشته دیلی‌میل، آرسنال قصد دارد حقوق آرتتا را به دو برابر افزایش دهد که در این صورت حقوق او به 19 میلیون پوند افزایش خواهد یافت و او را با فاصله‌ای زیاد از مربیان بعد از خودش، اریک تن‌هاخ در منچستریونایتد و اونای امری از استون‌ویلا جدا خواهد کرد. تن‌هاخ که مدتی است شایعه اخراجش از منچستریونایتد شنیده می‌شود ( البته بعد از قهرمانی در جام حذفی احتمال ماندن او قوت گرفت) در حال حاضر 9 میلیون پوند در سال حقوق می‌گیرد. امری هم که با استون‌ویلا دست به شگفتی زد و در میان مدعیان بزرگ جزیره چهارمین سهمیه لیگ قهرمانان را از آن کرد، با 8 میلیون پوند در سال نفر بعدی است. لیست 5 مربی پردرآمد لیگ برتر انگلیس با سرمربی تازه وارد لیورپولی‌ها، آرنه اسلات که 6.85 میلیون پوند حقوق خواهد گرفت، کامل می‌شود.

فهرست پردرآمدترین سرمربیان حال حاضر لیگ برتر انگلیس به شرح زیر است:

1- پپ گواردیولا (منچسترسیتی) 20 میلیون پوند (در سال)
2- میکل آرتتا (آرسنال) 9.5 میلیون پوند
3- اریک تن‌هاخ (منچستریونایتد) 9 میلیون پوند
4- اونای امری (استون‌ویلا) 8 میلیون پوند
5- آرنه اسلات (لیورپول) 6.85 میلیون پوند
6- شان دایک (اورتون) 5 میلیون پوند
7- آنگه پوستک‌اوغلو (تاتنهام) 5 میلیون پوند
8- توماس فرانک (برنتفورد) 4.5 میلیون پوند
9- اولیور گلاسنر (کریسال پالاس) 4.5 میلیون پوند
10- ادی هو (نیوکاسل) 4 میلیون پوند
11- مارکو سیلوا (فولام) 4 میلیون پوند
12- نونو اسپریتو سانتو (ناتینگهام فارست) 2 میلیون پوند
13- کایران مک‌کنا (ایپسوویچ) 1.2 میلیون پوند
14- آندونی ایرائولا (بورنموث) 1 میلیون پوند
15- انزو مارسکا (لسترسیتی) نامشخص
16- روسل مارتین (ساوتهمپتون) نامشخص
17 گری اونیل (ولورهمپتون) نامشخص
18- برایتون (بدون مربی)
19- چلسی (بدون مربی)
20- وستهام (بدون مربی)

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۰۷۳۹ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان