-
شناسه خبر 280760

علی خسروی راه های بخشیده شدن کارت قرمز را تشریح کرده است.

به گزارش فرتاک نیوز،

سیامک نعمتی در آخرین دقایق بازی با السد از زمین بازی اخراج شد که این کارت زرد قرمز جنجال های زیادی را به وجود آورد و باشگاه پرسپولیس نیز خیلی زود درخواست کرد که این کارت قرمز بخشیده شود.

علی خسروی کارشناس داوری فوتبال ایران با تشریح این قانون می‌گوید که او نیز باید مثل بن عطیه بخشیده شود. مهدی بن عطیه پس از این که در بازی با الشارجه اخراج شد، به شکلی عجیب برای بازی با پرسپولیس کارت قرمز خود را پاک شده دید. علی خسروی در یادداشت خود نوشته است:

طبق قانون این راه های بخشش کارت قرمز است: 75.1-تصمیماتی که داور در زمین بازی می گیرد قطعی است و به طور کلی توسط مراجع قضایی قابل بررسی و بازبینی نیست.

 75.2  در شرایط خاص ، ممکن است صلاحیت کمیته انضباطی و اخلاقی AFC  افزایش یابد.

 75.3  در مواردی که تصمیم داور شامل یک اشتباه آشکار باشد (مانند اشتباه در شناسایی هویت شخص مجازات شده) ، مراجع قضایی فقط می توانند عواقب انضباطی آن تصمیم را بررسی کنند.  در مواردیکه اشتباه در شناسایی  رخ داده باشد، مطابق این قانون، ممکن است دادرسی انضباطی فقط درمورد فردی که واقعاً مقصر بوده آغاز شود.

 75.4.  اعتراض به یک اخطار یا اخراج از زمین بازی پس از دو اخطار فقط در صورت خطای داور در شناسایی هویت بازیکن قابل قبول است.

همانطور که واضح است، هیچ ماده ای برای بخشش اشکار کارت قرمز وجود ندارد اما همانطور که به عطیه با اشاره به بند ۳ بخشیده شد، کارت قرمز سیامک هم باید پاک شود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار