-
شناسه خبر 263772

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: تنیس ایران در همگانی و قهرمانی ضعف های زیادی دارد و حضور در گروه چهار آسیا شایسته ایران نیست.

به گزارش فرتاک نیوز،

مهدی علی نژاد در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون تنیس بیان کرد: به آقای عزیزی تبریک می گویم و از همه نامزدها تشکر می‌کنم. امروز یک رقابت خوب را شاهد بودیم. خوشحالم بعد از یک سال و نیم، امروز ریاست فدراسیون تعیین تکلیف شد. قطعا توقعات زیادی از رییس فدراسیون است چون در همگانی و قهرمانی دچار ضعف های زیادی است.

* گروه چهار آسیا شایسته تنیس ایران نیست
او ادامه داد: بر اساس برنامه هایی که آقای عزیزی داده او را در مجامع سالیانه قضاوت خواهیم بود. ما در گروه چهار آسیا هستیم که شایسته ایران نیست و باید اقداماتی انجام شود تا تحولاتی انجام شود. البته یک شبه نمی‌توان کاری کرد و نیازمند امکانات، همدلی و همکاری کل خانواده تنیس است. قبل از انتخابات شاهد برخی بداخلاقی ها بودیم و خوشحالم خانواده تنیس نسبت به این بداخلاقی ها واکنش نشان داد. امیدوارم شرایط به گونه ای باشد که همدلی را داشته باشیم تا وضعیت تنیس بهتر شود.

علی نژاد همچنین گفت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در کنار تنیس هستند و وضعیت نیروهای انسانی در تنیس خوب است. از همه به ویژه نامنی سرپرست فدراسیون و مجید شایسته و کادرش تشکر می کنم.

او همچنین در حاشیه مجمع و در جمع خبرنگاران در مورد تغییر روسای هیات ها توسط سرپرست ها و اینکه بعدا خود سرپرست ها وارد انتخابات می شوند،  بیان کرد: کسانی که به عنوان سرپرست فدراسیون ها حضور دارند نامزد انتخابات نیستند. برای تنیس هم شایعه شد نامنی می خواهد نامزد شود اما  نامزد نشد.

* از تغییر هیاتهای اتومبیلرانی اطلاعی ندارم
او در مورد تغییر روسای هیاتهای اتومبیلرانی توسط سرپرست(مازیار ناظمی) گفت: از تغییر روسای هیاتهای اتومبیلرانی اطلاعی ندارم و اینکه آقای ناظمی کاندیدا می‌شود یا نه قضاوت زود هنگام است.

* در مورد اساسنامه فوتبال جای نگرانی خاصی نیست
علی نژاد در مورد اساسنامه فدراسیون فوتبال نیز بیان کرد: اساسنامه فدراسیون در حال رفت و برگشت به فیفا است و نامه نگاری ها طبیعی است و مطمئن هستم فدراسیون فوتبال مسیرهایی در پیش می گیرد تا مشکلی ایجاد نشود. نگرانی خاصی وجود ندارد و امیدوارم اساس نامه  بر اساس قوانین داخلی و بین‌المللی نهایی شود.

علی نژاد در پاسخ به این پرسش که انتخابات دیگری در پیش هست یا خیر تاکید کرد: انتخابات ووشو اواخر خرداد و یا اوایل تیر برگزار می شود. ثبت نام در شطرنج هم شروع شده است. کار انتخابات همگانی و دانشگاهی انجام می شود که تا تیر ماه برگزار می‌کنیم.  سعی می‌کنم تا پایان سال ۹۹ فدراسیونی بدون انتخابات نماند.

او در مورد نامه انصراف چهار تیم از حضور در لیگ فوتبال تصریح کرد: در مورد لیگ فوتبال و رشته های دیگر، وزارت ورزش با هماهنگی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا مجوزهایی را برای بازگشایی ها داده است. در مورد فوتبال موضوع این بود که اول خرداد مجوز تمرین داده شد و از ۲۲ خرداد مجوز برگزاری لیگ صادر شد. اینکه فدراسیون ها از جمله فوتبال چه تصمیمی بگیرند دیگر در اختیار وزارت ورزش نیست. خود فدراسیون ها تصمیم می گیرند.

او در پاسخ به این پرسش که عزیزی باید از سمت خود در وزارت ورزش استعفا دهد یا خیر گفت: با توجه به اینکه ریاست فدراسیون شغل است از مدیر کلی امور مجلس استعفا می دهد.

بر اساس عملکرد بودجه می دهیم

معاون قهرمانی در پاسخ به این پرسش ایسنا مبنی بر اینکه برخی از فدراسیون از جمله تنیس سالها خروجی خاصی نداشته اند و فقط بودجه گرفته اند و قرار نیست وزارت ورزش جدی تر عملکرد فدراسیون ها را مورد بررسی قرار دهد، تاکید کرد: ما در سال ۹۹ نظام ارزیابی عملکرد فدراسیون ها را تغییر دادیم و  با مبانی جدید ارزیابی انجام می شود که ملاک پرداخت بودجه هم خواهد بود و براساس عملکرد سال قبل فدراسیون، بودجه خواهیم داد. اگر فدراسیونی عملکرد خوبی نداشته باشد حمایت کمتر است و عملکرد فدراسیون خوب باشد بودجه بیشتر می گیرد. به نظرم این کار بهترین ابزار نظارتی است و ایجاد انگیزه هم می‌کند.

فدراسیونها برای مربیان خارجی باید مجوز بگیرند

علی نژاد در پاسخ به این پرسش که اگر فدراسیون والیبال بخواهد مربی خارجی بیاورد، وزارت ورزش  کمک مالی می کند، تصریح کرد: سیاست وزارت ورزش حمایت از مربیان داخلی است و در بسیاری از رشته ها پتانسیل خوبی داریم اما اگر فدراسیونی مربی خارجی خواست شورایی در وزارت ورزش وجود دارد که رئیس فدراسیون باید دفاع کند که چرا مربی خارجی می خواهد. اگر قابل قبول باشد مجوز داده می شود. ما در چارچوب کمکهای خود به فدراسیون ها کمک می کنیم و خودشان هم باید منابع مالی را تامین کنند.

امیدوارم فدراسیون فوتبال برای قرارداد ویلموتس آسیب نبیند

او در مورد قرارداد ویلموتس که ضرر هنگفت به ایران می زند گفت: قرارداد ویلموتس توسط فدراسیون فوتبال بسته شده است. او شکایتی کرده است و دوستان در فدراسیون فوتبال در حال دفاع  هستند. ما نمی توانیم قضاوتی کنیم امیدواریم شرایطی ایجاد شود که فدراسیون فوتبال آسیبی نبیند و اکنون اظهار نظر زود است. نهایتا باید دید فیفا چه تصمیمی می گیرد. بعد از آن باز هم کار تمام نشده است و می توان به دادگاه عالی ورزش شکایت کرد.

علی نژاد در مورد اینکه اگر کسی گرین کارت داشته باشد می تواند رئیس فدراسیون شود یا خیر گفت: تابیعت دوگانه ممنوع است یعنی پاسپورت دوم داشته باشد. نهاد های نظارتی تابعیت دوگانه را بررسی می کنند اما قطعی است حضور فردی با تابعیت دو گانه به عنوان رئیس فدراسیون و عضو هیات رییسه ممنوع است.

* قراردادهای استقلال و پرسپولیس با هماهنگی مجمع و توافق با سازمان خصوصی‌سازی بوده است
او در مورد همکاری استقلال و پرسپولیس با کارگزاری ها گفت: اگر باشگاهی قرارداد بسته با هماهنگی مجمع و توافق با سازمان خصوصی‌سازی بوده است. این موضوع مشکلی ایجاد نمی‌کند و قراردادها می‌توانند حتی به بهتر واگذار شدن باشگاه‌ها کمک کنند چون می‌توانند منابع خوبی را هم فراهم کنند.

هیات مدیره استقلال و پرسپولیس به زودی ترمیم می‌شود

علی‌نژاد همچنین درباره هیات‌مدیره استقلال و استعفای منزوی گفت: مذاکراتی با بعضی از افراد مدنظر انجام شده است. باید تائید صلاحیت انجام شود. زمان می برد و مجمع هم باید این تغییرات را تصویب کند. کار در حال انجام است.  اما هیات مدیره استقلال و پرسپولیس به زودی ترمیم خواهد شد.

علی نژاد در باره ی  ادعای مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس مبنی براینکه قرارداد یحیی گل محمدی با این باشگاه شائبه دار است،تاکید کرد : اطلاعی ندارم. از خود مدیرعامل پرسپولیس سوال کنید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار