-
شناسه خبر 262181

کامران منزوی، عضو هیئت مدیره استقلال گفت: مگر هیئت مدیره عابر بانک است؟ عابر بانک‌ها در حال حاضر در زندان به سر می‌برند.

به گزارش فرتاک نیوز،

کامران منزوی پیش از آغاز جلسه امروز (سه‌شنبه) هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص مشکلات باشگاه، اظهار داشت: اینجا زیرساخت ندارد و حالت روزمرگی دارد. تقصیر هیچ مدیری نیست و هر کسی بیاید، دچار روزمرگی می‌شود که حاصل یک اتفاق طولانی است.

وی افزود: تا بخواهیم کاری انجام دهیم، بحران پشت بحران می‌آید و مدیرعامل یا هر فرد دیگری نمی‌تواند کاری انجام دهد. گزارش مجلس یک کلمه خلاف درباره وضعیت استقلال ندارد.

عضو هیئت مدیره استقلال در مورد اینکه قرارداد کارگزار جدید را امضا نکرده است، گفت: حرفم این است که این قرارداد مثل قرارداد سال گذشته می‌شود. نه تنها من، بلکه بزرگتر از من نیز تا زمانی که باشگاه به ساختار نرسد، نمی‌تواند کاری انجام دهد و به مشکل می‌خورد. اینکه ردیف بودجه داشته باشیم و 10 درصد آن را ارگان دیگری بردارد، کاری صورت نمی‌گیرد و آن وقت اقتصاد در فوتبال معنایی نخواهد داشت. اگر باشگاه خصوصی شود، باید 50 قرارداد در ارگان‌های مختلف بسته شود.

منزوی با اشاره به جدایی استراماچونی از استقلال خاطرنشان کرد: چرا استقلال مربی‌‌اش را از دست داد؟ آیا در کارش دخالت شده بود؟ 

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود هیئت مدیره استقلال نتوانست منابع مالی برای پرداخت مطالبات استراماچونی را فراهم کند، گفت: مگر هیئت مدیره عابر بانک است؟ عابر بانک‌ها در حال حاضر در زندان به سر می‌برند. اگر می‌خواهیم به فکر عابر بانک‌ها باشیم، فوتبال ما به جایی نمی‌رسد. 

عضو هیئت مدیره استقلال تصریح کرد: در تراز مالی باشگاه استقلال نوشته‌اند که این باشگاه طلب دو میلیارد و 400 میلیون تومانی داشته که اکنون 9 میلیارد تومان شده است. یک نفر هم 900 میلیون تومان طلب داشته که رای دادگاه را گرفته و طلبش به دو میلیارد و 400 میلیون رسیده است. مدیر استقلال با این شرایط چیزی دستش را می‌گیرد؟ به نظر من تا زمانی که زیر ساخت باشگاه درست نشود، کاری انجام نخواهد شد. صحبت از خصوصی سازی است، اما کدام بخش خصوصی آمده هزینه کرده و به مشکل نخورده است؟ اینکه فکر کنند ما عابر بانک هستیم یا قرار است دست دراز کنیم جایی وام بگیریم چنین چیزی نیست. 

 منزوی با انتقاد از وضعیت و ساختار باشگاه استقلال افزود: سال 97 که به استقلال آمدیم این باشگاه چهار میلیارد و 800 میلیون تومان به سازمان لیگ بدهکار بود. در زمان مدیریت کوتاه فتح‌الله‌زاده نامه‌ای آمد که بدهی 6 میلیارد و 200 میلیون تومان شده است. فوتبال برای همه درآمد داشته اما برای استقلال بدهی داشته است.

 وی تصریح کرد: آقای خلیل‌زاده هفته گذشته اعلام کرد که تراز مالی باشگاه را می‌گیرد و می‌دهد. من به شما می‌گویم که الان دو میلیارد دیگر بدهی روی دست سعادتمند مانده و اضافه شده است. شما هم در این شرایط با خبرهای‌تان آب و تاب می‌دهید که لوگوی استقلال توقیف شد یا فلانی برای باشگاه حکم گرفت. سعادتمند الان چه کار کند، وقتی باید بدهی سال 91 را بدهد؟ زمانی که قرارداد خارجی‌ها بسته می‌شد دلار چقدر بود و الان چقدر شده است؟ آیا فتحی و سعادتمند  مقصر هستند؟ هر مدیری بیاید که ادبیات اقتصادی نداشته باسد، دچار مشکل می‌شود. 

منزوی ادامه داد: وقتی مشکل باشد، پول نیست و مربی قهر می‌کند، بازیکن قهر می‌کند. پیش از عید لوگوی استقلال در حال توقیف بود، این بدهی به دلیل طلب سال 91 بود که مدیر سال 98 آن را پرداخت کرد. حنیف عمران‌زاده سال 95 از فوتبال خداحافظی کرد، او طلب سنگین یک میلیارد و 300 میلیونی داشت که خیلی از آن را بخشید. چرا نباید طلب او همان سال پرداخت می‌شد؟ خیلی‌ها گفتند پس هیئت مدیره چه کار می‌کند؟ 

وی در واکنش به این سوال که گفته می‌شود منزوی امروز ناهار را با فرد دیگری می‌خورد و فردا روزی با فرد دیگری است، گفت: خدا را شکر جایی با کسی نرفته‌ام. اینها اراجیف است. همه در جریان هستند که استقلال 4, 5 سال است که مشکل دارد، هوادار هم عصبانی است و حق دارد چون نتایج کسب نشده است، اما گناه سعادتمند چیست که این همه بدهی به باشگاه آمده است؟ 

عضو هیئت مدیره استقلال در رابطه با شکایت کارگزار قبلی به دلیل قرارداد جدید با کارگزار جدید تاکید کرد: قراردادی با کارگزار جدید بسته نشده است

منزوی در رابطه با دخالت‌های وزارت ورزش و جوانان در امور استقلال و پرسپولیس گفت: اینجا به هیئت مدیره نیازی ندارد و مدیر عامل حکم اجرایی دارد.خودم برخی انتصاب‌ها را در سایت‌ها می‌بینم چون از اختیارات مدیر عامل است.

منزوی درباره حضور تنها سه نفر در هیئت‌مدیره باشگاه استقلال گفت: مدیرعامل باشگاه در اساسنامه استقلال، بالاترین مقام اجرایی است و من برخی انتصابات باشگاه را از سایت می‌بینم  وگرنه وظیفه هیئت‌مدیره، سیاست‌گذاری کلان است. سال گذشته همه فکر کردند هیئت‌مدیره وظیفه اجرایی دارد و تصمیم‌گیرنده است. تصور می‌شد همه در باشگاه اتاق داریم.

وی با اشاره به مشکلات مالی باشگاه استقلال اظهار داشت: باشگاه بیش از صد میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد و اگر بخش خصوصی باشگاه را دو هزار میلیارد بخرد، پولش به خزانه می‌رود. او با کدام زیرساخت کار می‌کند و چه قانونی از او حمایت خواهد کرد؟ حق پخش تلویزیونی یا تبلیغات محیطی؟ اگر چهار صفر را هم حذف کنیم تا پول ما زیبا شود، هزینه‌ها کاهش نمی‌یابد.

عضو مستعفی هیئت‌مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه باشگاه برای یک فصل، بیش از دو میلیارد تومان به سازمان لیگ بدهکار است، تصریح کرد: من درباره رابطه مالی استقلال با سازمان لیگ حرف می‌زنم. این سازمان به نیابت از ما، تبلیغات دور زمین را اجاره می‌دهد، اما به‌جز دو میلیارد بدهی، چه عاید باشگاه شده است. چند میلیارد تومان قرارداد بسته شده است؛ مگر استقلال نباید منتفع شود؟ اما یک ریال دریافت نکردیم. البته برخی هزینه‌ها از جمله 10 درصد قرارداد بازیکنان این مبلغ کسر می‌شود.

منزوی با اشاره به گزارش تحقیق مجلس شورای اسلامی از باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: اگر ساختار مالی باشگاه اصلاح و صورت‌های مالی شفاف نشود و هر مدیری کسی نداند با چه چیزی مواجه است، مشکلات باقی می‌ماند. مجلس بی‌غرض تحقیق کرد و مسائل را درآورد. شما فکر می‌کنید می‌توان این مشکلات را ظرف چند ماه حل کرد، همزمان تیمی قدرتمند تشکیل داد و بازیکنان هم راضی باشند؟ چنین چیزی غیرممکن است و ناعادلانه است بگوییم فلان عضو باشگاه خواست دیگری را خراب کند.

وی درخصوص مشکلات داخلی باشگاه استقلال، از جمله چالش علی فتح‌الله‌زاده با موسوی بیان کرد: موسوی در برهه‌ای که کسی به کمک استقلال نیامد، به ما کمک کرد. من اختلاف این دو را درست نمی‌دانم، اما موسوی به هواداران گفت به باشگاه کمک کنید که حدود 127 میلیون تومان به حساب باشگاه واریز شد. باشگاه استقلال باید از طریق حق پخش تلویزیونی، حق رشد و مسائل دیگر درآمدزا شود. وگرنه من با 45 سال سابقه استقلالی بودن خودم را خراب کردم و نتوانستم هیچ کاری کنم. ما آتش نشان بودیم که هر وقت آتشی روشن می‌شد، باید آن را با قرض یا چک خاموش می‌کردیم.

عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه نتوانسته کاری زیربنایی برای استقلال کند، اظهار داشت: خودمان را گداشتیم تا هر کسی بیاید، به ما فحشی بدهد. نام یک طلبکار در صورت‌های مالی نیست و گفتند 900 میلیون تومان طلبکار است، اما حکم او با دو میلیارد و 100 میلیون تومان طلب روی میز سعادتمند می‌رود. او هم اول باید پول این طلبکار را بدهد تا مسائل دیگر. دیاباته بازیکن خیلی خوبی بود که فتحی با او قرارداد بست. حالا سعادتمند باید با دلار 17 هزار تومانی با این بازیکن تسویه‌حساب کند.

منزوی در پایان تصریح کرد: باید مشکلات را به‌صورت ریشه‌ای حل کنیم، نه اینکه بگوییم او با من خوب است یا بد. یک روز این مسائل را با سند می‌گویم و مطمئن باشید مشکل با اشخاص و عابربانک‌ها حل نمی‌شود. عابربانک‌ها گوشه زندان هستند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار