-
شناسه خبر 261476

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: بدون داشتن لابی در کنفدراسیون فوتبال آسیا حتی اگر در جلسات هیات رئیسه AFC داد بزنیم بی فایده است.

به گزارش فرتاک نیوز،

علی کفاشیان درباره شایعه سرپرستی اش در فدراسیون فوتبال تا برگزاری انتخابات این فدراسیون گفت: همانطور که گفتید شایعه است.

وی درباره وضعیتش در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال بعد از محرومیت از سوی کمیته اخلاق تاکید کرد: هنوز که تبرئه نشده ام. کمیته استیناف رای نداده است. آقای صالحی رئیس کمیته استیناف گفتند دارند به این پرونده رسیدگی می شود.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال که با برنامه ورزش و مردم صحبت می کرد، در ادامه با اشاره به ضعف های بین المللی ورزش ایران و عدم استفاده درست از کرسی های جهانی گفت: بنده ۴۰ سال در بخش های مختلف مدیریت بوده ام. یکی از ضعیفترین بخش ها، مربوط به امور بین الملل ورزش بوده است. این بخش ضعیف جلو رفته است. کسی که می خواهد به پست بین المللی ورود کند، باید ویژگی هایی از جمله دانستن زبان انگلیسی، دانش، نفوذ و توانایی ایجاد امکانات در آن رشته ورزشی و دادن امتیاز به سایر کشورها را داشته باشد.

کفاشیان ادامه داد: اگر آقای هاشمی طبا به عنوان عضو کمیته بین المللی المپیک انتخاب شد یکی از دلایلش همین تسلطش بود و هم اینکه رئیس سازمان تربیت بدنی بود. او حمایت دولت متبوع را داشت. نمایندگان کشورهای قطر و امارات حمایت چند جانبه از کشورهایشان می شوند و حتی سفیرانشان هم لابی می کنند. دولت باید با تمام وجودش از آن نفر مدنظر حمایت کند.

وی با بیان اینکه خیلی از پست های بین المللی تشریفاتی هستند، درباره ضعف کاری خودش و مهدی تاج رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در کنفدراسیون آسیا گفت: شما نباید فکر کنید در یک هیات رئیسه ۱۶ نفره من و تاج چیزی بگوییم و اینطور باشد که همه «به به و چه چه» کنند و چیزی نگویند. مثلا تصمیم گیری برای محروم کردن یک کشور یا دادن میزبانی به کشور دیگر. این تصمیم ابتدا در هیات رئیسه مطرح نمی شود. قبل از آن لابی های مختلف از کشورهای دوست و همراه صورت می گیرد. مثلا ۱۰، ۱۱ کشور عربی با هم هماهنگ می کنند. در هیات رئیسه آسیا ۲۴ عضو هستند که فقط پنج، شش نفر تاثیرگذار هستند و بقیه به آنها نگاه می کنند. کشورهای تاثیرگذار لابی می کنند و در روز تشکیل جلسه هیات رئیسه اگر داد هم بزنیم تاثیری ندارد!

کفاشیان خاطرنشان کرد: حتی یادم می آید وقتی بحث مسائل عربستان (بازی تیم های ایرانی و عربستانی) مطرح شد، خود شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون گفت که من و نماینده عربستان ذی نفع هستیم و از جلسه بیرون رفتند تا نایب رئیس هندی نشست را اداره کند. آن نایب رئیس هم چیزی را حمایت می کند که تصمیم جمعی باشد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار