-
شناسه خبر 207562

گلر ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من می‌دانم این صحبت‌ها و سوژه کردن مبلغ قرارداد من، کار حاشیه‌سازان و دشمنان پرسپولیس است که می‌خواهند به خیال خودشان تمرکز من و تیم ما را به هم بریزند.

به گزارش فرتاک نیوز،

یکی از سوژه‌های این روز‌های فوتبال ایران موضوع دستمزد علیرضا بیرانوند است. برخی رسانه‌ها اعلام کردند پرسپولیس با دروازه‌بان ملی‌پوش خود قرارداد مالی سنگینی منعقد کرده و قرار است در فصل جدید ۷ میلیارد تومان به او پرداخت کند. در همین رابطه بیرانوند که پسر صاف و صادقی است کلی با ما درددل کرد. برخی صحبت‌هایش به رسم امانت نزدمان ماند و آنچه نوشتنی بود را می‌توانید در ادامه بخوانید.

* می‌خواهیم روراست برویم سر اصل مطلب. این ماجرای قرارداد ۷ میلیارد تومانی تو با پرسپولیس چیست؟

خیلی مسائل وجود دارد که اگر بخواهم حرف بزنم باید کل صفحات روزنامه تان را به آن اختصاص بدهید. متأسفانه برخی حرف‌هایی می‌زنند که آدم نمی‌داند چه بگوید؟ من می‌دانم این صحبت‌ها و سوژه کردن مبلغ قرارداد من، کار حاشیه‌سازان و دشمنان پرسپولیس است که می‌خواهند به خیال خودشان تمرکز من و تیم ما را به هم بریزند. می‌خواهم حرفی را برای اولین بار به شما بزنم. (کمی مکث می‌کند)

* چرا سکوت کردی؟

قبل از هر چیز بگویم منتی سر کسی ندارم. هر کاری کردم و هر تصمیمی گرفتم دلی بوده است اما... (دوباره ساکت می‌شود).

*‌چی شد؟

من اگرمی خواستم دنبال پول باشم به ژاپن می‌رفتم. شما می‌دانید ویسل‌کوبه ژاپن حاضر بود چقدر به من پول بدهد؟

* شنیدیم حدود ۳ میلیون یورو.

نه! دو میلیون و ۵۰۰ هزار یورو باشگاه ژاپنی به من می‌داد. شما بگویید به پول ایران چقدر می‌شود؟

* با احتساب هر یورو ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو رقمی حدود ۳۳ میلیارد تومان می‌شود. حالا واقعاً این پول را می‌دادند؟

بله، تازه این پول بدون احتساب پاداش برد و... بود، اما نرفتم.

* ولی تلاش کردی لژیونر شوی و در اروپا بازی کنی.

اروپا فرق می‌کند. من نمی‌خواستم در آسیا و روبه‌روی پرسپولیس بازی کنم. اگر به تیمی آسیایی می‌رفتم یک‌جور‌هایی شاید باعث ناراحتی هواداران پرسپولیس می‌شد. شاید طرفداران پرسپولیس از خودشان می‌پرسیدند علیرضا بیرانوند که می‌خواست در تیمی آسیایی بازی کند چرا در پرسپولیس نماند؟

* ولی رفتن به کوبه ژاپن یعنی همبازی شدن با اینیستا و لوکاس پودولسکی.

بله، گفتم که می‌توانستم بروم، اما نرفتم. باز هم تکرار می‌کنم منتی سر هواداران ندارم. این تصمیم من دلی بود و الان هم خوشحالم طرفداران پرسپولیس در کوچه و خیابان، مراکز خرید و فضای مجازی به من لطف دارند و ابراز شادی می‌کنند.

* یک سری اخبار هم منتشر شد که تو با برخی همبازیانت درگیر شدی.

من با همبازیانم؟!

* ما نمی‌گوییم! این شایعه مطرح شد که یکی دو تن از بازیکنان پرسپولیس نسبت به رقم قرارداد علیرضا بیرانوند اعتراض کرده‌اند که واکنش تو را در رختکن بازی دوستانه با گل‌گهر سیرجان به دنبال داشته است؟

کذب محض است. حداقل همه شما رابطه من و همبازیانم را می‌دانید. من با همه همبازیانم رابطه خوبی دارم و همان‌طور که در قرارداد آنان دخالتی ندارم آن‌ها هم همین تفکر را نسبت به من دارند. متأسفانه جلوی این شایعات و حرف و حدیث‌ها را نمی‌توان گرفت و هر روز برای ما یک حاشیه می‌تراشند، اما خدا را شکر خودمان می‌دانیم در تیم چه خبر است. ما همگی رابطه صمیمانه‌ای با هم داریم و رمز موفقیت و قهرمانی‌های پرسپولیس نیز همین دوستی و رفاقت شدید بچه‌هاست.

* از قدیم گفته‌اند «هر که بامش بیش، برفش بیشتر» و تو و سایر بازیکنان پرسپولیس به هر جهت در کانون توجه و حاشیه قرار دارید.

(با خنده) ما هم که با شایعه‌ها کنار آمدیم!

* راستی نفرات جدید هم همین صمیمیت را با شما دارند؟

بله، فرشاد که قبلاً هم با ما بوده است. کنعانی‌زادگان همبازی اغلب ما در تیم ملی و همین پرسپولیس بوده است. وحید امیری هم که داداش من است.

* بسیارخوب، جمعه هفته جاری در حالی باید به مصاف پارس جنوبی جم بروید که تو غایب هستی. فکر می‌کنی رادوشوویچ بتواند دروازه پرسپولیس را بسته نگه دارد؟

متأسفانه هفته اول نیستم ولی رادوشوویچ هم آماده است و ان‌شا‌ءا... با کمک سایر بازیکنان دروازه پرسپولیس را بسته نگه خواهد داشت. البته هیچ حریفی را نباید دست‌کم گرفت. پارس جنوبی جم هم یک تیم خوب و قابل احترام است و ان‌شا‌ءا... با تمام قدرت بازی اول را جلوی این تیم برگزار می‌کنیم.

* شهرآورد هم هفته چهارم برگزار می‌شود. نظری در این رابطه نداری؟

فرق زیادی نمی‌کند چه زمانی برگزارشود؟ شهرآورد یک بازی خاص است که با همه مسابقات فرق می‌کند. اصلاً هم قابل پیش‌بینی نیست و حتی به جدول لیگ هم ربطی ندارد. ممکن است تیمی بالاتر در جدول مغلوب تیم پایین‌تر شود! بازی استقلال و پرسپولیس هیجان خاصی دارد.

* ولی برخی هم معتقدند شهرآورد هم مثل سایر بازی‌ها فقط ۳ امتیاز دارد.

نه! من این حرف را قبول ندارم. برد شهرآورد ۶ نه ۹ امتیاز می‌ارزد. با برد شهرآورد تیم روحیه می‌گیرد، هواداران شاد می‌شوند و کلی تبعات مثبت و خوب به دنبال دارد. عکس آن هم صدق می‌کند و تیم بازنده ممکن است دو، سه هفته‌ای به کما برود!

* این بار نتیجه شهرآورد چه می‌شود؟

واقعاً نمی‌توان شهرآورد را پیش‌بینی کرد. گفتم که یک بازی خاص است، اما امیدوارم پرسپولیس برنده شهرآورد ۹۰ شود. درست گفتم دیگر این نودمین شهرآورد است؟

* بله، این شهرآورد ۹۰ است. البته امید عالیشاه معتقد بود اگر شهرآورد دیرتر برگزار می‌شد بازی قشنگ‌تر می‌شد. نظر تو چیست؟‌

نمی‌دانم واقعاً! به هر حال بازی خاصی است و هواداران دو تیم هم دوست دارند زیبا و تماشاگرپسند باشد.

* البته فرشاد احمدزاده هم گفته در صورت برد شهرآورد به کل تیم ناهار می‌دهد.

(به شوخی) وضع مالی فرشاد این‌قدرخوب شده؟!

* شجاع خلیل زاده هم گفته فرشاد جیبش خالی است و احتمالاً ناهار بعد شهرآورد گردن او می‌افتد!

(می‌خندد) شهرآورد را ببریم فرقی نمی‌کند چه کسی ناهار بدهد! اصلاً خودم همه را مهمان می‌کنم. فقط ببریم. هرچند استقلال هم تیم قدرتمندی است که مربی ایتالیایی آورده و شاید در دفاع قوی‌تر از قبل ظاهر شود.

* تو با برانکو هم سه سال کار کردی. حالا گابریل کالدرون به پرسپولیس آمده است. نظرت درباره این مربی آرژانتینی چیست؟

هر مربی ویژگی‌های خودش را دارد. برانکو خیلی برای من و پرسپولیس زحمت کشید و واقعاً دوستش دارم. همان‌طور که کارلوس کی‌روش را دوست دارم و معتقدم من را به فوتبال ملی ایران معرفی کرد. الان مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی شده و گابریل کالدرون هم به پرسپولیس آمده است. من دروازه‌بان خوشبختی هستم که این دو بزرگوار هم کارم را قبول دارند.

* مارک ویلموتس در مصاحبه با رسانه‌های بلژیکی تو را یک هیولا خواند و کالدرون هم همیشه از تو تعریف می‌کند.

این بزرگ‌ترین سرمایه برای هر بازیکنی است که مورد اعتماد سرمربی خودش باشد. امیدوارم جواب اعتماد کالدرون و ویلموتس را بدهم.

* در فصل جدید هم پرسپولیس یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است. فکر می‌کنی رقیبان اصلی تیم شما در فصل جدید چه تیم‌هایی باشند؟

از الان نمی‌توان مدعیان قهرمانی را مشخص کرد. باید چند هفته‌ای بگذرد، اما فکر می‌کنم پرسپولیس، استقلال، سپاهان، ذوب‌آهن و شهرخودرو می‌توانند مدعیان اصلی قهرمانی باشند. البته ممکن است تیم دیگری هم به عنوان پدیده فصل به این جمع اضافه شود.

* به عنوان سؤال آخر نتیجه بازی با پارس جنوبی جم را چگونه پیش‌بینی می‌کنی؟

ان‌شا‌ءا... با اختلاف یکی، دو گل می‌بریم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار